Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościAndrzejkowe zabawy, choinka i gorące obrady Rady Miasta Konina

Andrzejkowe zabawy, choinka i gorące obrady Rady Miasta Konina

Dodano: , Żródło: LM.pl
Andrzejkowe zabawy, choinka i gorące obrady Rady Miasta Konina
dyżur

Andrzejkowy i mroźny dzień, ale sporo się będzie działo. Do końca roku zostały zaledwie 33 dni!

Ostatnio dyżurowałam w katarzynki, a teraz przypadły mi w udziale andrzejki. Choć już panną nie jestem, a kiedyś andrzejkowe wróżby miały wyłącznie matrymonialny charakter, zachęcam wszystkich do zabawy. Jedną z moich ulubionych jest lanie wosku przez ucho od klucza. Zastygła masa uruchamia wyobraźnię i rzucany przez nią cień może wywróżyć nam przyszłość. Kiedyś pamiętam też jak ustawiałam z koleżankami buty od ściany do progu i ten, który pierwszy dotarł do drzwi miał należeć do tej, która pierwsza wyjdzie za mąż. Czy to się sprawdziło? Nie wiem. To była raczej zabawa i śmiechu było przy tym co niemiara. Na pewno nie sprawdziła się w moim przypadku inna wróżba. Wypisywałam na kartkach przeróżne męskie imiona i wkładałam je pod poduszkę. Rano losowałam jedną i miało być to imię mojego przyszłego wybranka. Oczywiście nie mogłam wylosować imienia mojego męża, bo w życiu będąc nastolatką nie wpadłabym na to, że będzie to niepolskie imię. A Wy jakie andrzejkowe wróżby na dzisiaj planujecie? Pochwalcie się w komentarzach!

Przed nami kolejny mroźny dzień. Termometry pokazują -5 stopni Celsjusza, ale meteorolodzy prognozują, że w najcieplejszym momencie dnia będzie -0,5 stopni Celsjusza. Niestety temperatura odczuwalna teraz wynosi -9 stopni Celsjusza, a później będą to -3 stopnie Celsjusza. Zimowa aura to najlepszy czas na świąteczne drzewko, które symbolizuje zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Obserwujcie portal LM.pl, bo pokażemy Wam jak wygląda tegoroczna miejska choinka!

Poza tym rozgrzać może Was dzisiaj sesja Rady Miasta Konina, podczas której procedowane będą m.in. bezpłatne przejazdy MZK dla posiadaczy Konińskiej Karty Mieszkańca. Oprócz tego o godz. 10:00 i 16:30 w CKiS-DK „Oskard” taneczne widowisko „Mitologia trochę grecka” w wykonaniu zespołu Top Dance z Młodzieżowego Domu Kultury. Na scenie wystąpi blisko 230 tancerzy, a częścią widowiska są fragmenty mitologii czytane po grecku. O godz. 18:00 przy ul. Okólnej „Środa z kinem niezależnym”. W kameralnej Sali obejrzeć będzie można krótkie metraże z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima, który odbywa się w Krakowie. Natomiast od godz. 16:00 do 20:00 w Sali kominkowej Młodzieżowego Domu Kultury czeka na Was psycholog i terapeuta uzależnień, a wszystko to w ramach projektu „Ciekawy świata – wolny jak ptak”.

Na drogach miasta i powiatu konińskiego bez zdarzeń. Zdejmijcie jednak nogę z gazu, bo zimowe warunki (nawet bez śniegu) wymagają większej ostrożności na drodze. Utrudnienia napotkacie na Trasie Bursztynowej (już tylko w stronę Starego Miasta) i na ul. Jana Pawła II, gdzie trwa przebudowa drogi. Dzień będzie trwał niewiele ponad 8 godzin (słońce zajdzie już o godz. 15:29), a do końca roku zostało jedynie 21 dni roboczych i 12 dni wolnych od pracy.

Jestem do Waszej dyspozycji do późnego wieczora. Jeśli macie jakiś problem, zauważyliście kolizję czy wypadek, albo stoicie gdzieś w korku piszcie i dzwońcie. Dyżuruję pod numerem telefonu: 883787001. Możecie również pisać na nasz WhatsApp, Facebook lub e- mail: redakcja@portal.lm.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole