Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościApel lekarzy do ministerstwa. Pilna potrzeba informacji o braku szczepionek

Apel lekarzy do ministerstwa. Pilna potrzeba informacji o braku szczepionek

Dodano:
Apel lekarzy do ministerstwa. Pilna potrzeba informacji o braku szczepionek
zdrowie

Lekarze PPOZ apelują do ministerstwa zdrowia, że należy poinformować pacjentów o braku szczepionek przeciwko COVID 19.

Lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia apelują do Ewy Krajewskiej, minister zdrowia, o przekazanie do publicznej wiadomości informacji o braku szczepionek przeciwko COVID-19 Novavax-Nuvaxovid XBB.1.5. - Obecna sytuacja skutkuje ogromną liczbą telefonów i zapytań pacjentów, co utrudnia bieżącą pracę placówek – podkreśla Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Od kilku dni społeczeństwo informowane jest o rozpoczęciu 5 grudnia szczepień przeciwko COVID-19 szczepionką Novavax-Nuvaxovid XBB.1.5, a jednocześnie zachęcane do skorzystania ze skutecznego zabezpieczenia przed najnowszą mutacją wirusa. Chętnych nie brakuje, o czym świadczą chociażby telefony do poradni i punktów szczepień.

Tymczasem już 6 grudnia w komunikacie o dostępności szczepionek Ministerstwo Zdrowia poinformowało lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej o tym, że cała ilość dostępnej w RARS szczepionki Novavax-Nuvaxovid XBB.1.5 została wyczerpana. - W najbliższym czasie otrzymamy kolejną dostawę, o czym zostaną Państwo poinformowani za pośrednictwem PUE – taką informację otrzymali lekarze rodzinni.

- Apelujemy o przekazanie informacji o braku szczepionek, oczekujemy również przekazania świadczeniodawcom harmonogramu planowanych dostaw Brak szczepionek przy jednoczesnej akcji medialnej skutkuje ogromną ilością zapytań pacjentów, co utrudnia bieżącą pracę placówek. Proszę o potraktowanie zgłoszonego problemu jako pilnego – zwraca się do ministerstwa Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole