Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBądźmy dobrzy dla otaczającego nas świata. Dzień białego misia dzisiaj

Bądźmy dobrzy dla otaczającego nas świata. Dzień białego misia dzisiaj

Dodano:
Bądźmy dobrzy dla otaczającego nas świata. Dzień białego misia dzisiaj
dyżur

Korzystajmy z prawie wiosennej aury. Gdy pogoda za oknem przypomina nam o nadchodzącej wiośnie, warto wykorzystać ten czas na spacery i dbanie o własną kondycję. 

Dzień Organizacji Pozarządowych – czas docenić trzeci sektor. 27 lutego obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych, ustanowiony w 2010 roku przez państwa Bałtyckiego Forum Organizacji Pozarządowych. Pierwsze obchody miały miejsce 27 lutego 2014 roku w Helsinkach. Jest to dzień, w którym szczególnie doceniamy rolę organizacji pozarządowych działających na rzecz dobra wspólnego, bez dążenia do zysku. Te organizacje, często określane mianem trzeciego sektora, są nieodzownym elementem budowania silnej i sprawiedliwej społeczności.

Konińska Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej" rozpoczęła obchody swojego 20-lecia. To okazja, by przypomnieć o nieocenionej pracy, jaką wykonuje na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Nasze miasto może się szczycić aktywnością wielu organizacji pozarządowych, które na co dzień dokładają wszelkich starań, by pomagać innym. Zachęcamy do wsparcia ich działalności poprzez przekazanie 1,5% podatku. Każdy gest ma znaczenie. 

Dzień Niedźwiedzia Polarnego – ochrona naszych białych przyjaciół. Inicjatywa organizacji Polar Bears International ma na celu zwrócenie uwagi na skutki globalnego ocieplenia i zmniejszającą się pokrywę lodową w Arktyce, co stwarza realne zagrożenie dla przetrwania tego gatunku. Krążace po sieci zdjęcia polarnego niedźwiedzia dryfującego samotnie na krze, stało się bolesnym przypomnieniem o tym, co możemy stracić. Muszę się przyznać, że od dzieciństwa darzę sympatią te niezwykłe stworzenia, odkąd zobaczyłam je we wrocławskim zoo. Mam nawet swoją małą "kolekcję" (poniżej).   

Kontakt. A skoro na dyżurze, to w razie potrzeby zachęcam do kontaktu poprzez WhatsApp, redakcja@portal.lm.pl lub pod tel. 535 990 026.

Bądźmy dobrzy dla otaczającego nas świata! 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole