Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBajkowe mikołajki z PCPR. Świętowały rodziny zastępcze z powiatu

Bajkowe mikołajki z PCPR. Świętowały rodziny zastępcze z powiatu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Bajkowe mikołajki z PCPR. Świętowały rodziny zastępcze z powiatu
Piecza zastępcza

Rodziny zawodowe, spokrewnione, biologiczne, a także pracownicy socjalni z powiatu konińskiego świętowali wspólnie w piątek mikołajki. Były prezenty, zabawy, kolędowanie, a nawet św. Mikołaj.

Wspólna mikołajkowa zabawa to już tradycja wśród rodzin zastępczych z powiatu konińskiego. W auli Akademii Nauk Stosowanych spotkali się pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, rodziny zastępcze zawodowe i spokrewnione, ale również biologiczne dzieci przebywających w pieczy zastępczej.

Atrakcji nie brakowało – było malowanie twarzy, poczęstunek i wspólne kolędowanie. Na scenie pojawili się rodzice, a także św. Mikołaj, który dla wszystkich dzieci miał przygotowane prezenty. 300 paczek własnoręcznie wykonali pracownicy PCPR. – To wszystko w zakamarkach biur, pomiędzy pracą. Za to bardzo im dziękuję – powiedziała Elżbieta Sroczyńska, dyrektor PCPR.

Jak przyznaje, taka wspólna zabawa jest niezwykle potrzebna. – To jest zwieńczenie całego roku ciężkiej pracy. Jest to potrzebne nam, ale również rodzinom. Rodziny, żeby chciały pracować, tak jak to wspaniale robią, potrzebują być widoczne. Potrzebują wsparcia, a wsparcie nie jest tylko finansowe, czy rzeczowe. Dziś jest miejsce na spotkanie, na zabawę i na Mikołaja.

W mijającym roku w całym powiecie konińskim działało 137 rodzin zastępczych, w których przebywało 237 dzieci. 21 podopiecznych udało się przywrócić do rodzin biologicznych.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole