Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBasen stelażowy dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Basen stelażowy dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Materiał promocyjny

Dodano:
Basen stelażowy dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
materiał promocyjny

Basen w ogrodzie to świetne miejsce dla wszystkich członków rodziny, szczególnie dzieci. Co zrobić, aby czas spędzony w wodzie był bezpieczny? Oto najważniejsze informacje na temat basenów stelażowych!

Dlaczego basen stelażowy jest doskonałym rozwiązaniem dla dzieci?

Basen stelażowy to doskonałe rozwiązanie do ogrodu, które zapewnia bezpieczeństwo i rozrywkę dla dzieci. Jego stabilna konstrukcja i łatwość montażu pozwalają na szybkie i bezpieczne korzystanie z kąpieli.

Jest nie tylko miejscem świetnym do zabaw wodnych, ale także bezpiecznym środowiskiem, gdzie dzieci mogą uczyć się pływania pod okiem rodziców. Dzięki łatwości w utrzymaniu czystości i minimalnym wymaganiom konserwacyjnym baseny stelażowe stanowią idealny wybór dla rodzin z dziećmi.

Basen stelażowy – konstrukcja i materiały

Basen stelażowy składa się z kilku głównych elementów. Są nimi metalowa rama oraz mocna folia lub mata, która układa się na stelażu. Wybór materiałów ma kluczowe znaczenie dla trwałości i bezpieczeństwa zbiornika, dlatego warto zwrócić uwagę na ich jakość.

Najczęściej wykorzystywanym materiałem powierzchni basenu jest folia PVC lub specjalne siatki poliestrowe. Pierwsza z nich jest bardziej elastyczna i łatwa do czyszczenia, przez co stanowi częsty wybór, szczególnie wśród rodzin z dziećmi. Materiał jest odporny na uszkodzenia, dlatego zabawa przy użyciu wielu przedmiotów nie grozi rozcięciem basenu.

Dodatkowo niektóre modele zapewniają montaż paneli czy wzmocnień elementów konstrukcyjnych, które gwarantują dodatkową stabilność i wytrzymałość basenu, co jest szczególnie istotne, gdy ze zbiornika będą korzystać dzieci.

Aby zapewnić lepszą stabilność basenu, warto wybrać odpowiednie miejsce, w którym zostanie ustawiony. Dla wyrównania podłoża i zabezpieczenia zbiornika przed uszkodzeniami warto pod spodem rozłożyć plandekę lub specjalną matę piankową. Dobrym pomysłem jest także ustawienie basenu na przygotowanym podwyższeniu, np. z palet.

Jakiej wielkości i głębokości basen wybrać?

Wybór wielkości i głębokości basenu powinien zależeć od kilku istotnych czynników:

 • wiek dzieci – młodsze dzieci będą potrzebować płytszego basenu, który zapewni im bezpieczeństwo podczas zabaw w wodzie.
 • umiejętności pływackie – dla dzieci, które nie potrafią jeszcze pływać, zalecane są baseny o mniejszej głębokości, umożliwiające stać na dnie.
 • dostępna przestrzeń – wielkość dostępnej przestrzeni w ogrodzie czy na podwórku ogranicza maksymalne wymiary basenu.
 • liczba użytkowników – wielkość basenu powinna być dostosowana do liczby osób, które będą z niego korzystać jednocześnie.

Wielkość basenu powinna również uwzględniać przestrzeń potrzebną do swobodnego korzystania z wody i bezpieczeństwo użytkowników. Głębokość basenu z kolei powinna być dostosowana do wzrostu dzieci – idealnie, gdy woda sięga im do piersi, co zapewnia bezpieczeństwo przy jednoczesnym pozwalaniu na swobodne zabawy. Warto również rozważyć baseny o zmiennych głębokościach, które mogą służyć zarówno małym, jak i nieco starszym dzieciom.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w basenie?

Bezpieczeństwo dzieci w basenie stelażowym jest priorytetem dla każdego rodzica. Istotne będzie zapewnienie odpowiedniej ochrony przed utonięciem, która powinna obejmować sprzęt dla dzieci, a także zabezpieczenie basenu. Wśród środków profilaktycznych można wymienić:

 • ogrodzenie basenu;
 • ochraniacze na krawędzie;
 • uniemożliwienie wejścia do basenu bez nadzoru;
 • akcesoria wyporne, np. rękawki, bojki, makarony piankowe.

Dodatkowo ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa wokół basenu. Dzieciom należy wyznaczyć pewne zasady jak zakaz skakania do wody z wysokości czy korzystanie ze zbiornika wyłącznie pod nadzorem dorosłych. Stosowanie się do tych zasad zapewni, że basen będzie bezpiecznym miejscem dla dzieci, umożliwiającym im zabawę i interakcje, a rodzicom – spokój o zdrowie i bezpieczeństwo ich pociech.

Dodatkowe elementy w basenie stelażowym

Wśród popularnych akcesoriów do basenów stelażowych można znaleźć:

 • zjeżdżalnie;
 • fontanny;
 • zabawki do wody;
 • siatki do gry;
 • akcesoria do gier;
 • drabinka wejściowa;
 • akcesoria dmuchane.

Takie dodatki nie tylko sprawiają, że zabawa w basenie staje się bardziej atrakcyjna, ale także wspierają rozwój dziecka, ucząc je koordynacji ruchowej, umiejętności społecznych i pozwalają na wszechstronne i aktywne spędzanie czasu.

Mnogość dodatków pozwala na dobór takich akcesoriów, które najlepiej będą pasować do potrzeb dzieci. Jeśli są aktywne, warto wybrać coś, co pozwoli rozładować im swoją energię. Jeśli są spokojniejsze, można postawić na dodatki bardziej statyczne, jak np. dmuchane koło w kształcie flaminga.

Poza zabawkami warto zainwestować w pojemnik na chlor oraz siatkę do wybierania zanieczyszczeń powierzchniowych i głębokich, które zadbają o czystą wodę.

Podsumowując, przy wyborze basenu stelażowego kluczowe są: bezpieczeństwo, stabilność i trwałość konstrukcji, które zapewnią bezpieczną zabawę i naukę pływania. Ważne jest dostosowanie wielkości basenu do wieku użytkowników, ich umiejętności pływackich oraz dostępnej przestrzeni. Dodatkowe funkcje jak pokrycia czy systemy filtracyjne zwiększają komfort i użyteczność basenu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole