Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBeata Szydło pyta Donalda Tuska w Koninie, co dalej z elektrownią jądrową

Beata Szydło pyta Donalda Tuska w Koninie, co dalej z elektrownią jądrową

Dodano: , Żródło: LM.pl
Beata Szydło pyta Donalda Tuska w Koninie, co dalej z elektrownią jądrową
Polityka

Oczekujemy na prostą odpowiedź od Donalda Tuska – apelowała podczas czwartkowej konferencji prasowej przed elektrownią Pątnów w Koninie była premier Beata Szydło.

Była premier objeżdża dziś Wielkopolskę, pojawiła się również, z niemal godzinnym opóźnieniem, w Koninie. Przed elektrownią Pątnów zaapelowała do Donalda Tuska o deklarację ws. budowy elektrowni jądrowej.

Proszę to zrobić jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Co dalej z elektrownią atomową w Polsce? Jakie są plany? Proszę powiedzieć o waszej decyzji. Nie próbować przesunąć tej odpowiedzi, nie udawać teraz, bo jest kampania wyborcza, że pan rozważy, że będziecie to realizować. Jasna odpowiedź – powiedziała Szydło.

Jej zdaniem obecny rząd nie wykonuje obecnie żadnej konkretnej pracy w tym zakresie. – Na razie są tylko puste słowa i deklaracje. Jeżeli Donald Tusk rzeczywiście ma plan realizacji tego projektu, który jest strategicznie ważny dla Polski, to niech to publicznie powie. Dużo mówi, dużo tweetuje na różne, mniej istotne dla Polaków tematy, to niech zatweetuje, a potem weźmie się do roboty w tym zakresie – oceniła była premier.

Szydło dodała, że szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest obecnie priorytetem dla Polaków – zarówno to ekonomiczne, na granicy, ale i energetyczne. Skrytykowała również obecną władzę za „bezkrytyczne” podejście do decyzji Unii Europejskiej, w tym tych dotyczących górnictwa w Polsce. Jej zdaniem UE traktuje różne państwa nierówno – jest rygorystyczna wobec Polski, a jednocześnie pozwala na otwieranie kopalń w Niemczech.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole