Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBędzie nowe kąpielisko w regionie? Trwają prace nad jego przygotowaniem

Będzie nowe kąpielisko w regionie? Trwają prace nad jego przygotowaniem

Dodano: , Żródło: LM.pl
Będzie nowe kąpielisko w regionie? Trwają prace nad jego przygotowaniem
Kazimierz Biskupi

Poszerzona plaża, nowe nasadzenia i część dla wędkarzy – tak ma wyglądać nowe kąpielisko w regionie konińskim. Ma powstać nad zbiornikiem w Kozarzewku (gm. Kazimierz Biskupi).

Gmina przygotowuje obecnie teren, by używane już przez mieszkańców miejsce nad zbiornikiem w Kozarzewku stało się pełnoprawnym kąpieliskiem. Plaża została już trzykrotnie poszerzona dzięki nawiezionemu piaskowi. – W tej chwili zostało to już ładnie rozplantowane – mówił podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kazimierz Biskupi wójt Grzegorz Maciejewski.

Wokół plaży dokonano również nasadzeń 150 drzew, które mają stać się w przyszłości naturalną barierą tak, by na plażę nie wjeżdżały auta. Trwają także prace formalne, by miejsce było zgłoszone jako kąpielisko. Nad bezpieczeństwem korzystających mają czuwać ratownicy. Kąpielisko ma działać już w tym sezonie i będzie pierwszym takim miejscem w gminie Kazimierz Biskupi.

Obok plaży pozostawiona ma być również część nabrzeża w stanie naturalnym. Służyć będzie wędkarzom np. do wodowania łodzi. – Sukcesywnie, co roku, tę bazę będziemy rozbudowywać – zapowiedział wójt gminy Kazimierz Biskupi.

Zbiornik w Kozarzewku został przejęty przez gminę pod koniec 2020 roku. Akwen ma niemal 66,6 hektarów.

fot. profil FB Grzegorza Maciejewskiego

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole