Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBędzie wizja lokalna. Blok przy Dworcowej w centrum zainteresowania

Będzie wizja lokalna. Blok przy Dworcowej w centrum zainteresowania

Dodano:
Będzie wizja lokalna. Blok przy Dworcowej w centrum zainteresowania
Konin

Dyskusja o statusie mieszkań przy Dworcowej 7 w Koninie, zakończy się prawdopodobnie wizją lokalną miejskich radnych, którzy chcą się zapoznać z problemami mieszkańców.

To odpowiedź na interwencję, którą wywołała zmiana uchwały dotycząca mieszkań socjalnych w konińskim wieżowcu. Po zmianie przepisów, które wejdą w życie 1 maja tego roku, większość lokatorów nie będzie spełniała określonych kryteriów. Stąd propozycja, aby zmienić status lokali chronionych na socjalne i pozostawić mieszkańców w dotychczasowych lokalach. Powodem tego jest ustawa o pomocy społecznej, która weszła w życie 1 listopada ubiegłego roku. Zgodnie z zapisami, mieszkania chronione powinny być w terminie sześciu miesięcy przekształcone w treningowe lub wspomagane, a mieszkać w nich będą mogły jedynie osoby pełnoletnie.

Przeciwko zmianom w uchwale ostro wypowiedzieli się właściciele mieszkań z tego samego bloku, którzy narzekają na dewastacje i problemy w tym budynku wielorodzinnym.

Podczas minionej sesji radni dyskutowali o stanie lokali komunalnych także w innych lokalizacjach Konina. Nie wpłynęło to jednak na treść uchwały, która miała charakter formalny i chodziło o to, aby przekształcić status mieszkań i pozostawić w nich dotychczasowych lokatorów. Miejscy radni uznali jednak, że to szerszy temat i ich dyskusja na marcowej sesji zakończyła się propozycją wizji lokalnej w wieżowcu przy Dworcowej.  

Przewodniczący Rady Miasta Konina – Tadeusz Wojdyński, poinformował jeszcze o ostatniej sesji zaplanowanej na 24 kwietnia br, bo jak stwierdził obecny samorząd funkcjonuje do końca kwietnia. Zaprosił także na 29 kwietnia o godz.14.00 do ratusza, gdzie odbędzie się spotkanie pożegnalne podsumowujące kadencję Rady Miasta Konina.  

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole