Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBez przystanku na końcu ulicy Piłsudskiego

Bez przystanku na końcu ulicy Piłsudskiego

Dodano:
Bez przystanku na końcu ulicy Piłsudskiego
Interwencja

Nie będzie przystanku na końcu ulicy Piłsudskiego w Koninie. Chociaż tamta część się rozbudowuje i zaludnia, nie ma warunków na postój dla autobusów.

 - Dobrym rozwiązaniem by było stworzenie takiego przystanku. Mieszka tam sporo starszych osób, niepełnosprawnych, którym ułatwiłoby funkcjonowanie – pisze zainteresowany takim roziwązaniem mieszkaniec tej części Konina.

Za duża inwestycja, niewielka odległość od obecnej zatoczki, a poza tym autobus nie miałby gdzie zawrócić. To odpowiedź na pytanie mieszkańca z ul. Pietrygi o przystanek końcowy dla komunikacji miejskiej przy nowo powstających blokach. Taka sugestia była ustnie przekazana niektórym radnym przy okazji innych przedsięwzięć, zwłaszcza porządkowych, przy ulicy Piłsudskiego. Z pytaniem o nowy przystanek mieszkaniec zwrócił się do MZK, które jednak nie jest właścicielem, ani zarządcą takiej infrastruktury w mieście.

- Na ten moment nie są planowane żaden zmiany – odpowiada Rafał Oblizajek, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Koninie. - Żeby przebudować drogę potrzebna by była dokumentacja projektowa, a nie ma takiej. Do sprawy będzie można wrócić, jak będziemy planowali jakieś prace drogowe na tym terenie i spróbować to ująć w dokumentacji. Pętla przy Piłsudskiego jest w miarę blisko nowych bloków przy Pietrygi i można tam korzystać z komunikacji miejskiej. 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole