Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBez przystanku na końcu ulicy Piłsudskiego

Bez przystanku na końcu ulicy Piłsudskiego

Dodano:
Bez przystanku na końcu ulicy Piłsudskiego
Interwencja

Nie będzie przystanku na końcu ulicy Piłsudskiego w Koninie. Chociaż tamta część się rozbudowuje i zaludnia, nie ma warunków na postój dla autobusów.

 - Dobrym rozwiązaniem by było stworzenie takiego przystanku. Mieszka tam sporo starszych osób, niepełnosprawnych, którym ułatwiłoby funkcjonowanie – pisze zainteresowany takim roziwązaniem mieszkaniec tej części Konina.

Za duża inwestycja, niewielka odległość od obecnej zatoczki, a poza tym autobus nie miałby gdzie zawrócić. To odpowiedź na pytanie mieszkańca z ul. Pietrygi o przystanek końcowy dla komunikacji miejskiej przy nowo powstających blokach. Taka sugestia była ustnie przekazana niektórym radnym przy okazji innych przedsięwzięć, zwłaszcza porządkowych, przy ulicy Piłsudskiego. Z pytaniem o nowy przystanek mieszkaniec zwrócił się do MZK, które jednak nie jest właścicielem, ani zarządcą takiej infrastruktury w mieście.

- Na ten moment nie są planowane żaden zmiany – odpowiada Rafał Oblizajek, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Koninie. - Żeby przebudować drogę potrzebna by była dokumentacja projektowa, a nie ma takiej. Do sprawy będzie można wrócić, jak będziemy planowali jakieś prace drogowe na tym terenie i spróbować to ująć w dokumentacji. Pętla przy Piłsudskiego jest w miarę blisko nowych bloków przy Pietrygi i można tam korzystać z komunikacji miejskiej. 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole