Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBezpieczeństwo na drogach. Zatrzymany motorowerzysta z 1,8 promila

Bezpieczeństwo na drogach. Zatrzymany motorowerzysta z 1,8 promila

Dodano:
Bezpieczeństwo na drogach. Zatrzymany motorowerzysta z 1,8 promila
Koło

W ramach trwającej od wielu miesięcy akcji „Trzeźwy poranek”, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej jednostki, przeprowadzili kontrole trzeźwości na ulicach Toruńskiej, Bogumiła i Dąbskiej.

Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. Niestety, 54-letni motorowerzysta, został zatrzymany z wynikiem 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna teraz stanie przed sądem, gdzie grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest przestępstwem i stanowi poważne zagrożenie zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek i odpowiedzialność. Nie wsiadaj za kierownicę, jeśli piłeś alkohol. Zachowanie trzeźwości na drodze może uratować życie.

Policja w Kole kontynuować będzie akcję „Trzeźwy poranek”, prowadząc kontrole w różnych lokalizacjach i porach, by maksymalnie zwiększyć skuteczność tych działań.

Fot. KPP w Kole 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole