Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBezprawnie uruchomił syrenę. Miał przy sobie noże i gaz łzawiący

Bezprawnie uruchomił syrenę. Miał przy sobie noże i gaz łzawiący

Dodano:
Bezprawnie uruchomił syrenę. Miał przy sobie noże i gaz łzawiący
Interwencja

Dzięki czujności druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Patrzyków – Święte (gm. Kramsk) oraz współpracy z lokalną policją, udało się zatrzymać agresywnego mężczyznę uzbrojonego w noże.

Do zdarzenia doszło, gdy mężczyzna, przechodząc obok remizy, postanowił uruchomić syrenę alarmową. Druhowie, myśląc że to wezwanie, natychmiast zgromadzili się w strażnicy. Jeden z nich, będąc najbliżej, zauważył agresywnego mężczyznę, który ruszył w jego kierunku i doszło  do szarpaniny. W trakcie konfrontacji inny z naszych druhów dostrzegł, że agresor ma przy sobie nóż. Ze względu na bezpieczeństwo, postanowiono pozwolić mężczyźnie odejść, a całe zdarzenie zgłosiła przechodząca obok dziewczyna, która wezwała pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Druhowie, nie tracąc z oczu mężczyzny, podjęli próbę śledzenia go samochodem. Niestety, agresor zniknął w krzakach, co skomplikowało sytuację. Na miejsce przybyły dwa patrole policji, które przeszukały okoliczne tereny i zabudowania, jednak bez rezultatu. Zarówno policjanci, jak i druhowie postanowili kontynuować poszukiwania zdeterminowani, by zapobiec potencjalnemu zagrożeniu.

W końcu, dzięki nieustępliwości i czujności druhów, mężczyzna został ponownie zauważony na chodniku i natychmiast zgłoszony policji. Szybko zareagowali funkcjonariusze, którzy obezwładnili i zatrzymali agresora. Przy zatrzymanym znaleziono dwa noże oraz gaz łzawiący.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole