Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Kolizja na trasie Bursztynowej. Zablokowany jeden pas ruchu w kierunku Konina

LM.plWiadomościBiały domek zyska nowe życie. Ambitne plany Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Biały domek zyska nowe życie. Ambitne plany Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Dodano: , Żródło: LM.pl
Biały domek zyska nowe życie. Ambitne plany Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
nowe miejsce

„Mamy wielkie plany na to miejsce” – mówi Elżbieta Sroczyńska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie. Mowa o tzw. białym domku, który miasto przekazało organizacji.

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy, że charakterystyczny budynek przy ul. Kleczewskiej stoi pusty. Wcześniej przez pół roku służył uchodźcom z Ukrainy, a po ich usamodzielnieniu się miasto zastanawiało się nad jego dalszym przeznaczeniem. Teraz już wiadomo, że swoje miejsce znajdzie tam konińskie TPD.

– Tzw. biały domek został udostępniony na podstawie umowy użyczenia zawartej na 10 lat Towarzystwu Przyjaciół Dzieci. Stowarzyszenie to posiada status organizacji pożytku publicznego i działa na rzecz dzieci oraz rodzin od przeszło 40 lat – informuje Rafał Duchniewski, kierownik biura prezydenta Konina.

Umowa została już podpisana i TPD oficjalnie przejęło budynek. Jak jednak podkreśla Elżbieta Sroczyńska, wszystko ma swój czas i harmonogram.

– Plany docelowe są i drobnymi krokami zaczęliśmy dążenie do ich realizacji. Chcielibyśmy móc powiększyć i rozszerzyć ofertę Warsztatów Terapii Zajęciowej na ul. Tuwima – mówi prezes Sroczyńska. – Tam są dwa mieszkania połączone i 16 osób, a chcielibyśmy dołożyć 5 – 6 miejsc. Dla uczestników WTZ przy ul. Kleczewskiej będzie miejsce do wykonywania prac na powietrzu, uprawiania warzyw. Marzy nam się też uruchomienie tam ogniska dla dzieci, głównie z Zatorza i zagospodarowanie ogrodu na różne eventy – dodaje.

TPD chciałoby przygotować ogród tak, żeby mogli z niego korzystać w weekendy również mieszkańcy miasta.

– Zabrać kosz piknikowy, posiedzieć, dzieci mogłyby się pobawić, a my moglibyśmy porozmawiać z mamami o różnych sprawach, w sposób niewymuszony – podkreśla Elżbieta Sroczyńska. - Mamy wielkie plany na to miejsce. Chcemy, żeby służyło ludziom. To środek miasta, w pięknym otoczeniu. Koncepcja jest. Wszystko mamy przygotowane, ale wyzwanie jest duże. Dla nas to nowe rozdanie i perspektywa na rozwój – dodaje.

Organizacja na dostosowanie domu stara się zdobyć zewnętrzne pieniądze. Wiosną ma ruszyć porządkowanie ogrodu. Docelowo, do nowej siedziby przeniesione mają być również biura TPD, które obecnie mieszczą się w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze”.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole