Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Kolizja na trasie Bursztynowej. Zablokowany jeden pas ruchu w kierunku Konina

LM.plWiadomościBiblioteka dla wszystkich. "Siódemka" jako edukacyjna przystań dla młodych

Biblioteka dla wszystkich. "Siódemka" jako edukacyjna przystań dla młodych

Dodano:
Biblioteka dla wszystkich. "Siódemka" jako edukacyjna przystań dla młodych
Konin

Dużo się dzieje w konińskiej bibliotece w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce”.

Filia „Siódemka” przy ulicy Sosnowej 16 w Koninie, okazała się doskonałą bazą do integracji. W projekcie chodzi bowiem o wsparcie młodzieży polskiej i ukraińskiej. Konińska biblioteka pozyskała grant w wysokości 64 tysięcy złotych na działania kształcące i integracyjne. Chodzi o pomoc w nauce, między innymi w przygotowaniu do egzaminu klas ósmych. Są zapewnieni nauczyciele od języka polskiego, matematyki i angielskiego. A w planach także panel o wyborze ścieżki kariery z doradcą zawodowym dla młodzieży. 

Mamy coraz więcej chętnych – mówi Alicja Wiśniewska, kierownik Filii "Siódemka". – Chcemy przyciągnąć nastolatków do biblioteki.

W „Siódemce” młodzi sami zorganizowali przyjazną przestrzeń, czyli „swoje miejsce”. Pomagali w malowaniu ścian w czytelni, gdzie są wygodne siedziska, aby dobrze się czuli. Od grudnia trwają spotkania. Najpierw nieśmiało, potem coraz częściej. Przychodzą między innymi uczniowie pobliskiej szkoły „Trójki” i goście z Ukrainy, którzy coraz lepiej porozumiewają się z rówieśnikami. Można tam liczyć na wsparcie w nauce w zależności od potrzeb. Spotkania odbywają się rotacyjnie, a uczestniczy w nich ponad już pięćdziesięcioro młodych ludzi.  

- Zachęcamy do korzystania z nieodpłatnych zajęć, które umożliwia projekt „Biblioteka dla Wszystkich. Moje miejsce” realizowany przez Fundację FRSI w partnerstwie z Save the Children International – mówią bibliotekarki z "Siódemki" i cały czas zachęcają do udziału bo to niebywała okazja, aby pogłębić wiedzę i lepiej się poznać.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole