Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBiegają z wężami i leją wodą. Uważajcie na dziewczyny z OSP

Biegają z wężami i leją wodą. Uważajcie na dziewczyny z OSP

Dodano:
Biegają z wężami i leją wodą. Uważajcie na dziewczyny z OSP
zawody

Nowe kombinezony przyniosły szczęście. Dziewczyny z OSP Kałek (gm. Krzymów) wygrały zawody sportowo – pożarnicze w powiecie.

Na stadionie w Rychwale wystartowało dwanaście drużyn męskich i trzy żeńskie. Rywalizacja toczyła się w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. Był też obowiązkowy pokaz musztry. Druhny z Kałku były najlepsze w obu dyscyplinach. Musztra również wyszła wzorcowo.

Z częścią zwycięskiej drużyny spotykamy się przy siedzibie OSP. Obecny skład ukształtował się w tym roku. Mieszkają w pobliżu, razem trenują. – Na początku sprawdzałyśmy się na gminnych zawodach i tam też chciałyśmy udowodnić, że coś potrafimy, że robimy dobre czasy. Dotarłyśmy do powiatu i fajnie było się tam pokazać – mówią druhny z OSP Kałek, w gminie Krzymów.

W drużynie jak w rodzinie, są bliźniaczki, ich ciocia, kuzynka kuzynki i tak dalej. Ta familijna atmosfera sprzyja wspólnym spotkaniom i treningom. Bo dziewczyny z OSP nie odpuszczają tak łatwo. - Ciężko spotkać się w pełnym składzie bo uczymy się, studiujemy, pracujemy, ale mimo wszystko staramy się jak najczęściej ćwiczyć aby wszystko wyszlifować. Poprawiamy to, co nam nie wychodzi – mówi jedna przez drugą.

Trenują sztafetę i ćwiczenia bojowe. – Biegniemy z wężami i lejemy wodą – tłumaczą wprost, gdy się docieka o co chodzi. Do tego dochodzi musztra, do której dziewczyny z OSP podchodzą perfekcyjnie. – Mimo, że nie jest punktowana i można by sobie odpuścić, to chcemy jak najlepiej się pokazać i ćwiczymy wszystko bardzo dokładnie.  

Choć jednostka w Kałku jest mała, to żeńska drużyna chce udowodnić, że nie liczy się wielkość, ale jakość. Jest widoczna na gminnych imprezach. Nie odmawia pomocy. Ostatnio „wywalczyły” sobie nowe kombinezony. Żeby się wyróżniać wśród druhów, wybrały jasne, a nie czarne. Przed nimi zawody wojewódzkie. Nie ukrywają, że marzą o podium. Wtedy to dopiero będzie satysfakcja. A potem znowu do ćwiczeń.  

Dziękuję za zdjęcia z zawodów. 

Czytaj więcej na temat:OSP Kałek , zawody strażackie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole