Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBitcoin na fali wzrostowej. Czy nadal można na nim zarobić?

Bitcoin na fali wzrostowej. Czy nadal można na nim zarobić?

Materiał promocyjny

Dodano:
Bitcoin na fali wzrostowej. Czy nadal można na nim zarobić?
materiał promocyjny

W czasach inflacji inwestorzy poszukują alternatywnych form lokowania gotówki. Zakładanie lokat, zakup obligacji i wiele innych form inwestowania wiąże się z osiąganiem zysków niższych niż wzrost inflacji. Tym samym zainwestowane pieniądze realnie tracą na wartości. Jedną z alternatyw dla klasycznych form lokowania kapitału jest inwestowanie w kryptowaluty. Dużym zainteresowaniem cieszy się m.in. zakup bitcoina, który obecnie jest na fali wzrostowej. Czy warto się nim zainteresować?

Czym jest bitcoin?

Bitcoin to najbardziej znana na świecie kryptowaluta. Słyszały o niej nawet te osoby, które nie planują inwestycji i nigdy nie dokonywały płatności za jej pomocą. Bitcoin to prekursor dla całego rynku kryptowalut. Jego powstanie pociągnęło za sobą stworzenie zupełnie nowego rynku aktywów, który pozwala na osiągnięcie wysokich zysków. Kryptowaluty umożliwiły inwestorom odejście od tradycyjnych aktywów, co stworzyło alternatywę dla całego systemu finansowego na świecie.

Bitcoiny służą nie tylko inwestorom, ale i wielu osobom, które dokonują różnych zakupów w sieci. Kryptowaluty mogą działać tak samo jak tradycyjne waluty, dlatego korzystają z nich m.in. gracze. Gracz może użyć ich do zakupu nowych gier, ulepszeń postaci i nie tylko. Inwestorzy z kolei skupiają się na aktualnym kursie bitcoina, który zmienia się podobnie jak kursy klasycznych walut.

Czym jest halving Bitcoina i dlaczego inwestorzy się na nim skupiają?

Bitcoin halving 2024 to wydarzenie, które ma kluczowe znaczenie dla wartości kryptowaluty. Mianem halvingu bitcoina określa się wydarzenie, które następuje co 4 lata. Jest to sytuacja, w której produkcja nowych bitcoinów spada o połowę. Halving przyczynia się do spadku produkcji o 50% u każdego górnika, przez co otrzymują mniej nowych zasobów za ten sam wysiłek. Wydarzenie wpływa tym samym na podaż i popyt bitcoina. Zmniejszona podaż generuje wzrost popytu, co sprzyja wzrostowi notowań wirtualnej waluty na giełdach.

Inwestorzy oczekują halvingu, gdyż właśnie wtedy zyskują okazję do zarobku na sprzedaży bitcoina po wyższej cenie. Jeśli kupią go w okresie niższych cen i sprzedadzą po halvingu, mogą zyskać naprawdę dużo. W zależności od terminu zakupu bitcoina inwestycja może przyjąć formę długo lub krótkoterminową. Obecnie cena bitcoina rośnie, a inwestorzy szacują, że to nie koniec tendencji wzrostowej, która powinna potrwać jeszcze przez długi czas.

Czy warto inwestować w bitcoiny?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy warto inwestować w bitcoiny. Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem - od tej reguły nie ma żadnych wyjątków. Potencjalnie wyższe zyski, z reguły oznaczają wyższe ryzyko, z kolei wysoki poziom bezpieczeństwa wiąże się z niskim zarobkiem. Jeśli inwestor do tej pory nie interesował się krypto walutami, powinien zachować chłodną głowę i dobrze przemyśleć kwestię zakupu bitcoina. Zbyt pochopna decyzja może przynieść mu straty, nawet w okresie, gdy analitycy przewidują dalszy wzrost wartości kryptowalut.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole