Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Konińska policja ostrzega: oszuści znowu w akcji. Uważajcie na fałszywe telefony i linki. Naciągają na pieniądze różnymi sposobami. 

LM.plWiadomościBoisko i zaplecze dla młodych piłkarzy

Boisko i zaplecze dla młodych piłkarzy

Dodano:
Boisko i zaplecze dla młodych piłkarzy
gmina grodziec

Blisko 1,6 mln zł kosztowała budowa boiska w Królikowie i zaplecza sanitarnego w Grodźcu. Obie inwestycje oddano już do użytku.

Gmina złożyła w marcu ubiegłego roku wniosek o dofinansowanie inwestycji do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Udało się pozyskać niespełna 1,2 mln zł.

- Ze względu na skromny budżet gminy realizacja przedsięwzięcia była uwarunkowana pozyskaniem dofinansowania. Było to zadanie niezwykle trudne, o czym świadczy fakt, że w ostatnich latach żadnej gminie w powiecie konińskim ta sztuka się nie udała. Dlatego, gdy w lipcu zeszłego roku otrzymaliśmy informację z Ministerstwa Sportu o pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku – radość była podwójna – podkreśla wójt Mariusz Woźniak.

Zakres prac związany z budową boiska w Królikowie był szeroki: od wymiany podbudowy przez wybór najlepszej warstwy poliuretanowej, kostkowanie i ogrodzenie, a skończywszy na montażu oświetlenia w technologii LED oraz elementów małej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Dzięki temu boisko może służyć organizacji różnych zajęć sportowych z grą w piłkę nożną, ręczną, koszykową i siatkową. Oprócz tego szkoła zyskała nowy plac parkingowy oraz chodnik z podjazdem dla osób niepełnosprawnych.

To nie wszystko. Przy Szkole Podstawowej w Grodźcu, w ramach projektu, wybudowano nowe zaplecze socjalno-szatniowe. Kompleks, na który składa się pięć zwartych ze sobą kontenerów, jest dostosowany do obowiązujących przepisów oraz osób niepełnosprawnych. Wartość tego przedsięwzięcia wyniosła blisko 700 tysięcy złotych, z czego 474 tysięcy złotych stanowiły środki ministerialne.

 

fot. UG Grodziec

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole