Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Kolizja na trasie Bursztynowej. Zablokowany jeden pas ruchu w kierunku Konina

LM.plWiadomościBył komisarzem, teraz będzie burmistrzem? Grzeszczak zapowiada start

Był komisarzem, teraz będzie burmistrzem? Grzeszczak zapowiada start

Dodano: , Żródło: LM.pl
Był komisarzem, teraz będzie burmistrzem? Grzeszczak zapowiada start
Wybory

fot. profil FB Andrzeja Grzeszczaka

Andrzej Grzeszczak, jeszcze niedawno komisarz Słupcy, zapowiedział swój start w wyborach na wójta gminy Zagórów. – To pierwszy krok do wprowadzenia do lokalnego samorządu nowych, aktywnych osób – zapowiedział.

Możliwość startu w wyborach Grzeszczak zapowiedział na swoim profilu FB. Jak napisał, uzależnione jest to od zebrania listy kandydatów do Rady Gminy Zagórów przez Prawo i Sprawiedliwość. – To pierwszy krok do wprowadzenia do lokalnego samorządu nowych, aktywnych osób – ocenił.

Grzeszczak jest wieloletnim samorządowcem. W latach 2006 – 2010 był radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. W 2010 startował z ramienia PiS w wyborach na wójta Rzgowa, które wygrał w drugiej turze z poparciem 61,54%. Cztery lata później ubiegał się o reelekcję z własnego komitetu, ale przegrał w pierwszej turze z Grzegorzem Matuszakiem, uzyskując 32,14% głosów. W 2018 roku startował w wyborach na wójta gminy Zagórów, ale w drugiej turze uległ Romanowi Kultermanowi, zdobywając 39,24% głosów.

Następnie pracował w Starostwie Powiatowym w Słupcy, a po ostatnich wyborach parlamentarnych mianowany został na komisarza Słupcy w miejsce Michała Pyrzyka. Po niespełna dwóch miesiącach pożegnał się ze stanowiskiem – nowy wojewoda na jego miejsce wyznaczył zastępcę z czasów Pyrzyka Jacka Szczapa.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole