Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCentrum Pracy pomoże znaleźć zatrudnienie pracownikom ZE PAK. Właśnie ruszyło

Centrum Pracy pomoże znaleźć zatrudnienie pracownikom ZE PAK. Właśnie ruszyło

Dodano: , Żródło: LM.pl
Centrum Pracy pomoże znaleźć zatrudnienie pracownikom ZE PAK. Właśnie ruszyło
Transformacja

500 pracowników ZE PAK będzie mogło skorzystać z Centrum Pracy Jobs First, które pomoże im znaleźć zatrudnienie u nowych pracodawców. Centrum otwarte zostało we wtorek.

Biuro mieści się przy ul. 3 Maja 21 (w dawnej siedzibie banku), a pracę rozpoczęło we wtorek. I już od dziś mogą z niego korzystać pracownicy ZE PAK, którzy chcą poszukać nowego zatrudnienia. Dziesięciu pracowników Centrum ma objąć każdego uczestnika programu kompleksowym i indywidualnym wsparciem w poszukiwaniu pracy.

To wsparcie jest unikalne. Nie znam innego programu, który dla pracowników jakiejkolwiek branży, zaoferował wsparcie w takiej skali. Programy są inaczej realizowane w Polsce – szkolenia, szkolenia, a później się zastanawiamy, czy to jest realna, czy pozorna pomoc. Tutaj ma być inaczej – zadeklarowała Anna Karaszewska, prezeska Jobs First.

Pracownicy Centrum Pracy mają na samym początku określić potrzeby pracownika i razem z nim zaplanować jego przyszłość na rynku pracy. Celem ma być znalezienie zatrudnienia, ale, jak wielokrotnie podkreślała Anna Karaszewska, zatrudnienia stabilnego i dostosowanego do oczekiwań i potrzeb pracownika ZE PAK. Wsparcie nie będzie limitowane czasowo – doradcy będą pracować z klientami tak długo, jak będzie to potrzebne.

Wsparcie udzielane będzie w Centrum, ale również poza nim. – Jeśli dla osób z innych gmin przyjechanie do tego biura jest jakąś barierą to nasi doradcy będą się z nimi spotykać tam, gdzie jest im wygodnie, w miejscu ich zamieszkania. Nie chcemy stwarzać żadnych barier – zadeklarowała Anna Karaszewska.

Pomocne w znalezieniu zatrudnienia będą w tym instrumenty zawarte w unijnym programie – dofinansowania do utworzenia i utrzymania stanowiska pracy przez co najmniej dwa lata oraz do wynagrodzenia pracownika. Uczestnik programu co najmniej przez rok będzie otrzymywał taką samą wypłatę, jak do tej pory w ZE PAK. Skorzystać z nich będą mogli nie tylko obecni pracownicy ZE PAK, ale także osoby zwolnione po 2018 roku, pracownicy firm powiązanych z działalnością kopalni i elektrowni, a także ich rodziny.

Łączna wartość projektu to 257 mln zł finansowanych z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Oprócz poszukiwania nowego zatrudnienia obecni pracownicy mogą ubiegać się o dofinansowanie na założenie własnej działalności gospodarczej.

Centrum Pracy otwarte będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00. Z pracownikami Centrum kontaktować można się również telefonicznie i mailowo (dane kontaktowe dostępne są na stronie jobsfirst.pl).

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole