Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCharytatywna zbiórka odzieży dla Marysi. Wsparcie walki o zdrowie

Charytatywna zbiórka odzieży dla Marysi. Wsparcie walki o zdrowie

Dodano:
Charytatywna zbiórka odzieży dla Marysi. Wsparcie walki o zdrowie
pomoc

Do 30 czerwca trwa charytatywna zbiórka odzieży używanej dla Marysi Adamczyk. Przyłączyły się do niej instytucje i organizacje nie tylko z gminy Krzymów, na terenie której mieszka rodzina dziewczynki.  

Marysia w okresie prenatalnym przeszła udar mózgu. Uszkodzona została cała prawa półkula. Przez udar ma też lewostronny niedowład i opóźnienie psychoruchowe oraz niedowidzi. U dziecka została też wykryta choroba genetyczna neurofibromatoza typu pierwszego, która wywołuje guzy w całym ciele. W październiku 2021 roku dziewczynka przeszła zabieg usunięcia takiego guza w odcinku szyjnym. Niestety pozostał jeszcze guz w śródpiersiu. Jest nieoperacyjny. Marysia przebywa pod stałą opieką wielu specjalistów, między innymi neurologa, nefrologa, neurochirurga, fizjoterapeuty, logopedy, ortopedy, okulisty, onkologa. Koszty walki o zdrowie i sprawność są coraz większe, dlatego od pewnego czasu prowadzone są różne akcje charytatywne mające pomóc zebrać pieniądze na leczenie dziecka.  

Teraz jest to zbiórka odzieży używanej. Organizatorzy czekają na odzież, buty, pościele, torebki, maskotki, ręczniki, prześcieradła, koce czy firany. Wszystko można dostarczać do konińskiej Fundacji „Otwarcie”, Przedszkola nr 1 „Kosmatek” w Koninie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Brzeźnie, Szkoły Podstawowej w Szczepidle, Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie i Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie. 

Zebrane rzeczy zostaną posegregowane i sprzedane, a uzyskane w ten sposób pieniądze wspomogą leczenie Marysi. 

Źródło: Gmina Krzymów 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole