Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Konińska policja odnotowała próby oszustw telefonicznych. 

LM.plWiadomościChodniki prowadzą donikąd. Przejścia brak

Chodniki prowadzą donikąd. Przejścia brak

Dodano:
Chodniki prowadzą donikąd. Przejścia brak
krzymów

Wróciła dyskusja na temat brakującego przejścia dla pieszych w Paprotni, przy tak zwanym starym młynie.

Okazją do rozmowy była wizyta przewodniczącego Rady Powiatu Konińskiego - Ryszarda Nawrockiego na sesji w Krzymowie. Dyskusja dotyczyła bowiem drogi powiatowej.

- Pan przewodniczący stwierdził, że powstał błąd przy projektowaniu tej drogi i przejście nie zostało uwzględnione. Wybudowane tam chodniki prowadzą więc donikąd. Idąc od strony Paprotni dochodzimy do przysłowiowej ściany. Musimy przejść na drugą stronę i wrócić do Paprotni – tłumaczył Leszek Staszak, przewodniczący Rady Gminy Krzymów. - Żeby się przemieścić z Krzymowa w stronę Paprotni i z powrotem, trzeba uważać na nadjeżdżające samochody. Jest tam „zwężka”, robi się niebezpiecznie, była kolizja w tym miejscu.

Rozmowy na temat przejścia dla pieszych w newralgicznym punkcie, choć trwają od trzech lat, nie przynoszą efektów. Według Ryszarda Nawrockiego starostwo by się przychyliło do tego, gdyby w kosztach partycypowała gmina Krzymów. Druga strona uważa natomiast, że skoro modernizacja drogi była zadaniem powiatu, więc przejście dla pieszych też powinno być po tej stronie. Impasu ciąg dalszy.

Źródło: Gmina Krzymów

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole