Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościChwile, których jeszcze nie znamy. Przed nami tydzień pełen możliwości

Chwile, których jeszcze nie znamy. Przed nami tydzień pełen możliwości

Dodano:
Chwile, których jeszcze nie znamy. Przed nami tydzień pełen możliwości
Dyżur

Rozpocznijmy tydzień z moim ulubionym i niezapomnianym Markiem Grechutą.

Poniedziałek to nie tylko początek nowego tygodnia, ale również chwila, by zatrzymać się na moment i przypomnieć sobie słowa Marka Grechuty: "że ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy. Ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy". Ta ponadczasowa myśl, z piosenki wydanej na albumie "Korowód" w 1971 roku, przypomina nam o nieustannej podróży przez życie i poszukiwaniu chwil, które nadają mu sens.

Wraz z rozpoczęciem ferii, mimo wiosennej aury za oknem, której towarzyszy pochmurne niebo i mżawka, Konin i region przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Biblioteki, muzea i inne placówki zapraszają na wydarzenia, które mają na celu wzbogacenie czasu wolnego po trudach nauki. Propozycje znajdziecie Tutaj

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pisania Piórem, święto dedykowane propagowaniu odręcznego pisania, które w dobie cyfrowej komunikacji zdaje się być sztuką zapomnianą. To idealna okazja, by powrócić do korzeni i docenić piękno ręcznie pisanych liter. Historia tego dnia sięga 1884 roku, kiedy to Lewis Edson Waterman opatentował pierwsze wieczne pióro w Nowym Jorku.

Nie można też zapomnieć o Międzynarodowym Dniu Epilepsji, który ma na celu edukację i zmianę społecznego postrzegania tej choroby. Padaczka, mimo że może wywoływać strach u osób niezaznajomionych z nią, nie powinna być przeszkodą w normalnym życiu. Stowarzyszenia i fundacje w ten dzień starają się uświadomić społeczeństwo, jak ważne jest wsparcie i zrozumienie dla osób z epilepsją oraz jak należy reagować w przypadku napadów drgawkowych.

Rozpoczynając ten tydzień, pamiętajmy o otwartości, empatii i gotowości do nowych doświadczeń i poszerzania horyzontów. W razie pytań, interwencji, czy zgłoszeń zachęcam do kontaktu poprzez WhatsApp, na adres redakcja@portal.lm.pl, telefonicznie pod numerem 535 990 026.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole