Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCo wyróżnia płytki z cegły?

Co wyróżnia płytki z cegły?

Materiał promocyjny

Dodano:
Co wyróżnia płytki z cegły?
materiał promocyjny

Odpowiednie ozdobienie wnętrza jest kluczowe dla wysokiej jakości codziennego życia. Zadbane mieszkanie czy dom nie tylko jest przestrzenią, w której przebywanie jest dla domowników przyjemnością, ale także stanowi reprezentację ich dobrego smaku. Obecnie jednym z popularnych trendów w zdobnictwie ścian jest wykorzystanie cegieł.

  1. Co wyróżnia płytki ceglane od innych sposobów zdobienia ścian?
  2. Płytki z cegły rozbiórkowej - jakie warto wybrać?
  3. Płytki ze starej cegły rozbiórkowej - jak dbać o płytki cegłopodobne?

Czy cegła na ścianę jest dobrym wyborem w domu czy mieszkania? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Co wyróżnia płytki ceglane od innych sposobów zdobienia ścian?

Obecnie jednym z ciekawych rozwiązań w zakresie architektury wnętrz jest wykorzystane cegły. Wyjątkowa atmosfera, jaką tworzy stara cegła ozdobna jest nie do podrobienia. Tego typu ozdoba pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, retro, a także utrzymanych w stylu rustykalnym, industrialnym, jak i w stylu vintage. Stare cegły nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, którego nie da się uzyskać przy użyciu innych materiałów. To surowość połączona z pozostałymi elementami otoczenia, takimi jak meble czy tkaniny sprawia, że wnętrze jest jednocześnie przytulne, jak i wyjątkowo estetyczne.

Płytki z cegły rozbiórkowej - jakie warto wybrać?

Istnieją różne rodzaje płytek cegłopodobnych, które gwarantują niepowtarzalny efekt wykończenia wnętrza i są warte wzięcia pod uwagę. Przede wszystkim, najlepiej wybierać takie płytki cięte, które zapewniają naturalny efekt. Powinny zatem nieco różnić się odcieniami od siebie, tak, aby przypominać prawdziwy mur ze starej poniemieckiej cegły. Warto stawiać także na płytki, które wykonane zostały z cegły z rozbiórek poddanej troskliwej, ręcznej obróbce. Wykonane jedynie przez maszynę produkty nie są tak niepowtarzalne. Inne kwestie, takie jak na przykład to, czy cegła na ścianę ma mieć gładką powierzchnię, czy też niejednorodną powinny zależeć od estetyki pomieszczenia oraz upodobań właściciela. Kolor również powinien być dobrany do architektury i wykończenia wnętrza. Nie wszędzie pasuje przecież cegła w tradycyjnym, pomarańczowo-czerwonym kolorze. Czasami warto postawić na biel, szarość, czerń lub jeszcze inne barwy, które lepiej komponują się z przestrzenią. Najlepsze płytki ceglane znaleźć można na stronie https://e-ceglanafantazja.pl. Firma oferuje szeroki wybór różnorodnych produktów. Wśród nich znaleźć można zarówno płytki do przymocowania na ścianie, jak i podłogowe. Klienci mogą nie tylko zakupić wyjątkowe, ręcznie oczyszczone i poddane starannej obróbce płytki z cegły rozbiórkowej, ale także skorzystać z kompleksowych usług montażu.

Płytki ze starej cegły rozbiórkowej - jak dbać o płytki cegłopodobne?

Aby imitacja cegły wykonana z płytek była wiarygodna, a jednocześnie aby wyglądała jak nowa przez długi czas, wymaga odpowiedniego traktowania. Lekko wystająca część cegły może zbierać kurz, dlatego warto regularnie ją przecierać. Do tego celu najlepiej używać zwilżonej ściereczki. W przypadku pojawienia się większych zabrudzeń, cegłę warto oczyścić przy pomocy wody z mydłem bądź płynem do mycia naczyń. Cegła na ścianę musi być także odpowiednio zamontowana. Z tego powodu kluczowe może okazać się skorzystanie z usług dobrej firmy montażowej dla uzyskania najlepszego efektu.

Ściana ozdobiona płytkami imitującymi cegłę może stać się najbardziej charakterystycznym elementem aranżacji wnętrza. Warto postawić na to modne, a jednocześnie ponadczasowe rozwiązanie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole