Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDeszcz nie przeszkodził w mikołajkowej zabawie. Choinka się świeci

Deszcz nie przeszkodził w mikołajkowej zabawie. Choinka się świeci

Dodano:
Deszcz nie przeszkodził w mikołajkowej zabawie. Choinka się świeci
Święta

Jak co roku w mikołajki miejska choinka została oświetlona. Przy wspólnej zabawie na placu Wolności w Koninie.

Choć pogoda była bardziej jesienna niż zimowa, Mikołaj pojawił się tym razem na hulajnodze, aby z dziećmi i młodzieżą z konińskich szkół i przedszkoli rozpocząć ten świąteczny czas. Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Młodzi Aktywni przygotowało festyn pod hasłem „Coraz bliżej święta” i zadbało o wiele atrakcji. Pod dachem schronili się uczestnicy warsztatów ozdób choinkowych, między dziećmi chodzili szczudlarze, były konkursy i zabawa, a biletem wstępu okazał się list do św. Mikołaja. W miejskim autobusie można było się ogrzać, jak w kawiarence. 

Do wsparcia innych dzieci, zwłaszcza tych potrzebujących domu, ciepła i miłości, zachęcała Małgorzata Rychlińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie i przypomniała kampanię społeczną "Pokochaj mnie". Wciąż potrzeba rodzin zastępczych, a święta to dobry moment na taką pomoc.

W samo południe odpalono światełka na zainstalowanej niedawno na rynku choince. Wieczorem będzie także oświetlona karoca i bombka. To znak, że coraz bliżej święta. I deszcz nie jest w stanie w tym przeszkodzić.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole