Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDni Staromiejskie powróciły po przerwie. Dziś Mezo, w niedzielę orkiestra

Dni Staromiejskie powróciły po przerwie. Dziś Mezo, w niedzielę orkiestra

Dodano: , Żródło: LM.pl
Dni Staromiejskie powróciły po przerwie. Dziś Mezo, w niedzielę orkiestra
Stare Miasto

Na amfiteatrze przy kościele bawią się w sobotę mieszkańcy gminy Stare Miasto. W sobotę występuje dla nich Mezo. Kontynuacja Dni Staromiejskich w niedzielę z koncertem orkiestry i Danuty Błażejczyk.

W sobotę rozpoczęło się dwudniowe święto gminy Stare Miasto. Dni Staromiejskie powracają po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Na amfiteatrze przy kościele zgromadzonych witali wójt i Przewodnicząca Rady Gminy. – Życzę wspaniałej zabawy, atrakcji jest wiele. Dzisiaj i jutro bawmy się dobrze, korzystajmy z pogody – powiedział Dariusz Puchała, a Halina Turajska dodała: – Jest nam niezmiernie miło, że po kilku latach mogliśmy się spotkać na Dniach Staromiejskich. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzimy ten czas bardzo przyjemnie.

W sobotę gwiazdą wieczoru jest Mezo, ale dla mieszkańców gminy występowali również Dance Show Latina, Hit Studio Piosenki, mażoretki Sigma, podopieczni szkoły muzycznej Fama, Julia Wasielewska i Defis. Będzie także pokaz pirotechniczny oraz dyskoteka pod gwiazdami. Nie brakuje też innych atrakcji: dmuchańców, gastronomii, czy trampolin. Wraz z mieszkańcami gminy bawią się również delegacje z zaprzyjaźnionych samorządów: Godowa (Polska), Mittenwalde (Niemcy), Soleczników (Litwa) i Petrowic (Czechy).

Dalszy ciąg obchodów święta gminy w niedzielę. W przedszkolu w Starym Mieście odbędzie się Gminny Dzień Dziecka (godz. 14.00). W hali sportowej wystąpi zaś Orkiestra Staromiejska z Danutą Błażejczyk i Mariuszem Urbainakiem (godz. 19.00).

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole