Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDołącz do honorowych krwiodawców. Oddaj krew w wakacje

Dołącz do honorowych krwiodawców. Oddaj krew w wakacje

Dodano:
Dołącz do honorowych krwiodawców. Oddaj krew w wakacje
zdrowie

Apel lekarzy PPOZ: oddaj krew i podziel się darem życia w wakacje.

Krew jest niezbędna każdego dnia, ale szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy to wzrasta liczba wypadków. Z tego powodu Lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia (PPOZ) wzywają wszystkich zdrowych i pełnoletnich do przyłączenia się do honorowych krwiodawców.

Przewodnicząca PPOZ, Bożena Janicka, przypomina, że szczególnie w wakacje, kiedy ludzie korzystają z wolnego czasu, podróżują, uprawiają sporty, czy zwyczajnie relaksują się na łonie natury, dochodzi do wielu nieszczęśliwych zdarzeń, które często kończą się urazami wymagającymi transfuzji krwi.

- Wiele osób potrzebuje krwi po wypadkach, również tych drogowych, a zasoby krwi są wtedy szczególnie ograniczone. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby jak najwięcej osób zdrowych podzieliło się tym bezcennym darem życia - mówi Bożena Janicka.

Światowy Dzień Krwiodawcy, obchodzony 14 czerwca, jest idealnym momentem, by zwrócić uwagę na tę ważną sprawę, ale potrzeba krwi jest stała przez cały rok. Warto pamiętać, że mimo ogromnych postępów w medycynie, do dzisiaj nie wynaleziono leku, który mógłby zastąpić ludzką krew.

Punkty krwiodawstwa czekają na honorowych dawców w całej Polsce. Każdy zdrowy dorosły może przyczynić się do ratowania życia. Nie przeocz tej szansy, by pomóc innym – Twoja krew może uratować czyjeś życie.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole