Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDwudziestometrowe wieże na stadionie. Przyjechały z Zagórowa

Dwudziestometrowe wieże na stadionie. Przyjechały z Zagórowa

Dodano: , Żródło: LM.pl
Dwudziestometrowe wieże na stadionie. Przyjechały z Zagórowa
Infrastruktura

Dziewięć wież oświetleniowych stanęło w poniedziałek na przebudowywanym stadionie im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie. To kolejny etap inwestycji. – Nie mamy żadnych opóźnień – deklaruje zastępca prezydenta Konina Witold Nowak.

Wieże oświetleniowe do Konina przyjechały z Zagórowa, ich producentem jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Elmonter Oświetlenie. Stalowe i ocynkowane maszty składają się z dwóch segmentów o łącznej wysokości 16,7 i 18 m. Do tego doliczyć trzeba iglice odgromowe, którymi każda z nich się kończy, co wydłuża ich łączną wysokość do ponad 20 i 21 m.

Po zakończeniu stawiania wież zamontowane zostanie na nich oświetlenie o natężeniu 500 luksów. Spełniać ono będzie wszystkie wytyczne zawarte w uzgodnionym z PZPN projekcie dotyczące minimalnego średniego natężenia oświetlenia, współczynnika olśnienia oraz równomierności oświetlenia.

Inwestycja trwa już niemal siedem miesięcy. – Jeśli chodzi o harmonogram realizacji nie mamy żadnych opóźnień – deklaruje zastępca prezydenta Konina Witold Nowak. Oprócz masztów przygotowywana jest również powierzchnia pod boiska. W najbliższym czasie rozpocznie się kładzenie humusu pod nawierzchnię naturalną, a po weekendzie majowym mają ruszyć prace związane z nawierzchnią sztuczną.

W ramach inwestycji przy ul. Dmowskiego powstaną dwa pełnowymiarowe boiska (jedno z nawierzchnią naturalną, a drugie ze sztuczną) oraz boisko treningowe o nawierzchni naturalnej. Wybudowane zostanie także m.in. oświetlenie, trybuny (częściowo zadaszone) i nowe ogrodzenie. Koszt przebudowy obiektu to ok. 11,5 mln zł. 70% funduszy pochodzić będzie z Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu. Oficjalne otwarcie planowane jest na drugą połowę września.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole