Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDzień w regionie w pigułce. Zobacz!

Dzień w regionie w pigułce. Zobacz!

Dodano:
Dzień w regionie w pigułce. Zobacz!

Dzień w pigułce. Na co zwrócić uwagę, gdzie spędzić wieczór, do kogo z kwiatami? 

Wystawy, kino, niezwykły spektakl, a o 20.00 premierowy odcinek KulTUry odNOWa na portalu LM.pl. Obejrzyjcie, naprawdę warto. Niezwykły gość, świetni prowadzący, bardzo dobry montaż.  

Zaczynamy jednak od gospodarki. O godz. 13.00 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu podpisana zostanie umowa na budowę linii kolejowej Konin – Turek. Informacji na ten temat szukajcie dziś na portalu LM.pl.

W CKiS przy ul. Okólnej w Koninie rozpoczynają się Ferie z Kinem Dzieci. Pierwszy seans rozpoczyna się o 12.00.

W MDK czytanie i granie dla babć, dziadków i ich wnucząt. Rodzinne bajanie rozpoczyna się o 18.00. To wydarzenie wyjątkowe, jakiego jeszcze nie było w Młodzieżowym Domu Kultury – kameralne połączenie teatru z koncertem.

O 19.00 warto wybrać się do kina Oskard. Tam w cyklu Kino Konesera pokazany zostanie obsypany nagrodami film Damiana Kocura „Chleb i sól”. To opowieść o ostatnim lecie młodości, wolności i beztroski w rytmie hip-hopu, w cieniu zbliżającej się dorosłości.

I jeszcze mamy dla was dwie niezwykle interesujące wystawy.

Muzeum Okręgowe w Koninie zaprasza o 18.00 na ekspozycję pt. Każdy z nas jest cząstką narodowego honoru. 160. rocznica powstania styczniowego. Na wystawie zostanie zaprezentowana bogata kolekcja okresu żałoby narodowej oraz XIX-wiecznej biżuterii patriotycznej, która dowodzić będzie wyjątkowej konsolidacji postaw społeczeństwa w stosunku do zaborcy. Dla podkreślenia 160-letniej tożsamości narodowej, kulturowej i politycznej wydarzeń z lat 1863-1864 zostaną przedstawione obiekty falerystyczne i numizmatyczne. Na ekspozycji nie zabraknie również militariów z epoki, pozwalających „przenieść się” do jednej z partii powstańczych walczących w regionie konińskim.

Natomiast w CKiS DK Oskard przy ul. Okólnej od dziś oglądać będzie można wystawę dyplomową absolwentów plastyka w Kościelcu. Zaprezentowane zostaną najlepsze prace z zakresu projektowania graficznego (prezentacje multimedialne) oraz plakaty i aneks z malarstwa, które były elementem części praktycznej egzaminu w 2022 roku. Wernisaż o godz.18.00.

Kartka z kalendarza: Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu.

Imieniny: Julian, Natalis, Ilona, Ninomysł, Angela, Chryzostom, Jan Chryzostom, Przybysław.

Wschód słońca: 7:25   

Zachód słońca: 16:12

Do końca roku pozostało 338 dni

 

Czytaj więcej na temat:solenizanci, wydarzenia , nietypowie święta
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole