Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDziesięć ton kabanosów z Koła jedzie na granicę

Dziesięć ton kabanosów z Koła jedzie na granicę

Dodano:
Dziesięć ton kabanosów z Koła jedzie na granicę
Pomoc

Sokołów z Koła wspiera osoby dotknięte skutkami wojny w Ukrainie. 

Zakład mięsny Sokołów w Kole zaangażował się w akcję pomocową dla mieszkańców Ukrainy. Dzięki współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i samorządowymi, wsparcie to stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby. Z oddziału w Kole wyjechał już transport z wysokiej jakości kabanosami, które za pośrednictwem Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK, trafią na Ukrainę. Firma przekaże na ten cel 10 ton tych produktów. Dodatkowa partia kabanosów z zakładu w Kole została przekazana do punktu recepcyjnego dla uchodźców w Horodle, który znajduje się nieopodal przejścia granicznego w Zosinie.

- Mamy do czynienia z ogromnym wyzwaniem humanitarnym - mówi Paweł Nowak, dyrektor zakładu Sokołów w Kole. - Chcemy, by nasza pomoc była efektywna i sprawnie docierała tam, gdzie jest na nią największe zapotrzebowanie. Dlatego pozostajemy w kontakcie z lokalnymi organizacjami samorządowymi oraz pozarządowymi. Chciałbym też podkreślić, iż nasze działania nie są jednorazową akcją. Z całą pewnością będziemy je kontynuować.

Program pomocowy realizowany przez firmę Sokołów obejmuje też inne działania. Wartość pierwszej transzy wsparcia to ok. 1 000 000 złotych. Dla mieszkańców Ukrainy zakupionych zostało 110 apteczek pierwszej pomocy. Firma gwarantuje ponadto obywatelom tego państwa ok. 300 miejsc pracy. Wiele działań jest realizowanych lokalnie, z inicjatywy dyrekcji poszczególnych zakładów Sokołowa, we współpracy z organizacjami społecznymi oraz samorządowymi.

 

Czytaj więcej na temat:Ukraina , Sokołów Koło , zakłady mięsne
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole