Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościEmil - ogarnięty życiowo intelektualista i idealny kompan na grzyby

Emil - ogarnięty życiowo intelektualista i idealny kompan na grzyby

Dodano: , Żródło: LM.pl
Emil - ogarnięty życiowo intelektualista i idealny kompan na grzyby

Emil to typ dżentelmena z zasadami. Zachowuje czystość. Ładnie chodzi na smyczy. Ułożony pies pełen wdzięku i elegancji.

Nasz bohater jest niewidomy, ale na szczęście radzi sobie naprawdę rewelacyjnie (co widać na filmie). Nie wpada na przeszkody, a spacery są naprawdę przyjemne. I myślę, że to nie tylko moje zdanie, bo te słowa potwierdzi także rzesza fanów Emila, którzy bardzo chętnie z nim spacerują.

Ekspresyjnie Emil przypomina bardziej Tadeusza Sznuka. Ogarnięty życiowo intelektualista. Ale żeby nie było - jest to całkiem żwawy pies, na spacerach chodzi dziarsko interesując się zapachami wokół. Idealny kompan na grzyby.

Emil to także wielki łasuch. Kiedy poczuje smakowity zapach lub usłyszy znajomy szelest opakowania, od razu zapala się jak świeca w kraśnickim oknie.

Wielkościowo jest idealny: podniesiesz go bez problemu, ale ma też wystarczająco dużo masy, żeby ogrzać Cię w zimowe noce. Wiadomo, że nic tak nie grzeje Polaka jak nienawiść do świata, ale dajcie szansę Emilowi pokazać jego konkurencyjność w tym względzie.

Psiak ma ok. 8 lat, więc coś o życiu wie: nie kupuje podejrzanych perfum na parkingach i nie bierze kredytów na wesele. To naprawdę poukładany pies z ogromną mądrością życiową. Nie jest to pospolita cecha, a on właśnie ją posiada. Paradoksalnie, pomimo tego że nie widzi – widzi więcej. Warto to docenić. Jeśli i Ty potrzebujesz kogoś, kto potrafi żyć w Polsce i jednocześnie „być ponad” – nie wahaj się przygarnąć tego wspaniałego psa.

-----------

Czytelnikom zainteresowanym takim sposobem narracji polecam autorską stronę Bezdomny Doggo (zarówno na Facebooku jak i na Instagramie). Jest to bezczelnie subiektywny przegląd najwspanialszych psich osobowości z konińskiego schroniska. Zbiór własnych obserwacji, wrażeń i impresji okraszony zabawnymi filmami oraz rewelacyjnymi zdjęciami Radosława Bąka (Dream Dog – fotografia psów).  A na portalu LM.pl spotkamy się w kolejną sobotę.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole