Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportEwa Pajor zagra w FC Barcelona? Tak twierdzą zagraniczne media

Ewa Pajor zagra w FC Barcelona? Tak twierdzą zagraniczne media

Dodano:
Ewa Pajor zagra w FC Barcelona? Tak twierdzą zagraniczne media
Piłka nożna

To byłby prawdziwy hit transferowy. Jak donoszą niemieckie i hiszpańskie media w letnim okienku transferowym Barcelona sprowadzi Ewę Pajor, najlepszą polską piłkarkę.

Według portalu AZ/WAZ Sport Ewa Pajor podpisała kontrakt z Barceloną, do której trafi po zakończeniu bieżącego sezonu. Jej dotychczasowa umowa z VfL Wolfsburg obowiązywała do 2025 roku i zawierała klauzulę wykupu w okolicach 500 tysięcy euro. Oznacza to, że była zawodniczka Medyka Konin stała się najdroższej sprzedaną piłkarką w historii kobiecej Bundesligi. Poprzedni rekord należał do Leny Oberdorf (klubowej koleżanki Pajor), która latem przenosi się do Bayernu Monachium za 450 tys. euro. Niemieckie źródło informuje także, że Pajor z Dumą Katalonii podpisała trzyletni kontrakt, na mocy którego za każdy sezon zainkasuje pół miliona euro.

Joanna Tokarska, była zawodniczka Medyka Konin, obecnie ekspert TVP Sport, napisała wczoraj na X (Twitterze), że: „Wolfsburg podaje kwotę klauzuli z górką, a Barca puszcza info, że zapłaci mniej niż wynosi klauzula, która jest niższa niż 500 tys., a zbijanie jej w ich aktualnej sytuacji wcale nie dziwi".

Pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalny komunikat. Ewa Pajor urodziła się w Uniejowie, mieszkała w Pęgowie, a w wieku ośmiu lat rozpoczęła treningi w Orlętach Wielenin. Dzięki Piotrowi Kozłowskiemu trafiła do Medyka Konin i tu rozpoczęła się jej kariera. Na Podwalu spędziła sześć obfitujących w sukcesy lat, skąd przeniosła się do VfL Wolfsburg. Dla niemieckiego zespołu strzeliła 131 goli w 191 meczach.

Jeżeli ten transfer dojdzie do skutku była piłkarka Medyka będzie drugą zawodniczką ze sportową przeszłością w naszym mieście, która zagra w Barcelonie. Pierwszą, która dołączyła do tej legendarnej drużyna była w ubiegłym roku koszykarka Julia Drop (choć ta przygoda nie trwała zbyt długo).

Foto VfL Wolfsburg

Ewa Pajor zagra w FC Barcelona? Tak twierdzą zagraniczne media
Czytaj więcej na temat:Ewa Pajor, Medyk Konin, piłka nożna
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole