Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościEwakuacja bez barier. Jak skutecznie pomóc niepełnosprawnym?

Ewakuacja bez barier. Jak skutecznie pomóc niepełnosprawnym?

Dodano:
Ewakuacja bez barier. Jak skutecznie pomóc niepełnosprawnym?
Podaj Dalej

W razie pożaru lub innego zagrożenia osoby z niepełnosprawnościami są w pełni zależne od pomocy innych. Konińska Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej zakończyła pracę nad filmem „Wyjście awaryjne”.

Pokazano w nim najważniejsze zasady obowiązujące podczas ewakuacji osób poruszających się na wózkach. Film adresowany jest zarówno do osób pracujących w placówkach, w których przebywają osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu, ale również do strażaków i innych służb ratujących zdrowie i życie ludzi. To film instruktażowy, w którym pokazano jak bezpiecznie i z wykorzystaniem różnych sprzętów ewakuować osobę z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Przestrzeń publiczna w Polsce z roku na rok staje się coraz bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych. Niestety temat ich ewakuacji nadal raczkuje. Należy pamiętać, że osoby poruszające się na wózku w momencie zagrożenia stają się zależne w 100% od pomocy innych osób.

- Zapewnienie bezpieczeństwa to podstawa w naszych działaniach. Jeżeli pojawia się okazja, że możemy coś zrobić jeszcze lepiej i z pożytkiem dla innych to robimy to - podkreśla Maciej Wiatrowski, wiceprezes Fundacji Podaj Dalej. - Dzięki wsparciu Fundacji ORLEN zakupiliśmy specjalistyczny sprzęt do ewakuacji osób z niepełnosprawnością narządu ruchu, przeszkoliliśmy naszych pracowników oraz grupę konińskich strażaków z zasad ewakuacji z wykorzystaniem płacht, materacy i krzeseł ewakuacyjnych.

Owocem tych działań jest film instruktażowy dostępny bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych na kanale YouTube Fundacji.

- To dla nas bardzo dobry materiał szkoleniowy. Omówiono w nim nie tylko sposób korzystania ze specjalistycznego sprzętu, ale również pokazano jak bezpiecznie chwytać, przenosić i ewakuować osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu. To wiedza bezcenna, która może uratować życie - mówi Krzysztof Turowski, naczelnik jednostki OSP w Ślesinie.

Źródło: Fundacja Podaj Dalej 

 

Ewakuacja bez barier. Jak skutecznie pomóc niepełnosprawnym?
Ewakuacja bez barier. Jak skutecznie pomóc niepełnosprawnym?
Ewakuacja bez barier. Jak skutecznie pomóc niepełnosprawnym?
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole