Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościForum Kultury. Inaczej o transformacji w regionie

Forum Kultury. Inaczej o transformacji w regionie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Forum Kultury. Inaczej o transformacji w regionie

Transformacja nie tylko gospodarcza, ale też kulturalna. Pierwsze takie spotkanie w Koninie.

O zmianach w Wielkopolsce Wschodniej mówią wszyscy, również artyści. Stąd pomysł na wyjątkowe spotkanie pod hasłem „Transformacja kulturalna”.

- Taniec, zdjęcia, wystawy – to nieoczywiste sposoby, by zrozumieć wszystko to, co się dzieje w Koninie i sąsiednich powiatach – podkreśla Kornelia Walczak z Instytutu Zielonej Przyszłości.

Forum rozpocznie się 28 września o godz. 9:30 w Domu Kultury „Oskard” Pierwszą jego część otworzy Koniński Teatr Tańca, który zaprezentuje fragment spektaklu „Dowód bardzo osobisty”. O godz. 11:00 o rewitalizacji terenów pogórniczych przez działania kulturalne opowie Mariusz Harmasz. Artysta przedstawi m.in. działania inicjatywy #TrzeciTOR. Niedługo potem, bo o godz. 13:30 w restauracji „Nowa Era” odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Adama Jarońskiego, który uwiecznił kopalniane dziedzictwo regionu.

Organizatorami imprezy będą: Polska Zielona Sieć oraz Instytut Zielonej Przyszłości. „Transformacja Kulturalna” to kolejna odsłona Forum Partnerstwa Wielkopolski Wschodniej.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole