Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościGender w mieście kobiet

Gender w mieście kobiet

Dodano:
Gender w mieście kobiet

Gender zostało słowem roku 2013. Tajemnicze, obcobrzmiące i niezrozumiałe obrosło w absurdalne konteksty i najdziwniejsze skojarzenia. Czym jest, a czym nie jest gender? Postara się na to odpowiedzieć Fundacja Pełnym Głosem z Konina.

Gender zostało słowem roku 2013. Tajemnicze, obcobrzmiące i niezrozumiałe obrosło w absurdalne konteksty i najdziwniejsze skojarzenia. Czym jest, a czym nie jest gender? Gdzie szukać jego definicji? Dlaczego gender jest straszniejsze od marksizmu?

Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć Fundacja Pełnym Głosem oraz zaproszeni goście podczas debaty, która rozpocznie  się dzisiaj o godz. 18.00 w CKiS DK Oskard. Oto sonda przygotowana przez fundację, która będzie wstępem do dyskusji.

Także 12 marca, o 19.00, na ścianie wspinaczkowej przy Fikusowej 8 będzie można się przekonać się o tym, że „Wspinaczka jest kobietą” Czy wspinanie się jest zarezerwowane wyłącznie dla silnych, dobrze zbudowanych mężczyzn? Na to pytanie odpowie Karolina Kuznowicz, która od lat trenuje tę dyscyplinę. Po prelekcji przeprowadzi krótkie zajęcia na ściance dla początkujących. Organizatorem wydarzenia jest UKS Mountain Monsters Konin.

13 marca już od samego rana będzie można zajrzeć do Miasta Kobiet. O 9.30 dzięki Konińskiemu Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku zobaczyć będzie można zajęcia pokazowe sekcji tańca seniorów pod kierunkiem Marii Polowej. Zajęcia odbędą się w PWSZ w sali fitness.

Na spotkanie przyjaciół i miłośników twórczości zmarłej niedawno konińskiej pisarki i regionalistki – Janiny Perathoner zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Dworcowej. Spotkanie odbędzie się 13 marca o 17.00. Również 13 marca o 18.00 w Galerii na Glince otwarcie wystawy prac fotograficznych Magdaleny Modelskiej i malarstwa Krystyny Ruminkiewicz. To będzie próba porównania obu środków ekspresji na podstawie 20 prac znanych koninianek. A do tego: oprawa słowno-muzyczna, pokaz florystyczny i otwarty dzień z jogą.

W konińskim klubie Musztarda, znanym z niestandardowych, artystycznych akcji, 13 marca o 20 zostanie otwarta wystawa fotografii zatytułowana „Mazaki”. Autorka zdjęć PJD zajmuję się fotografią od najmłodszych lat. Mając aparat w rękach zapomina  o szarej rzeczywistości, a słowa już nie są potrzebne

Przeczytaj również:Panorama koninianek
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole