Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościGolina. Urząd będzie bardziej dostępny

Golina. Urząd będzie bardziej dostępny

Dodano: , Żródło: LM.pl
Golina. Urząd będzie bardziej dostępny
inwestycje

Przebudowa podjazdu, poszerzenie drzwi i antypoślizgowe nawierzchnie. Między innymi to ma się zmienić w najbliższym czasie w Urzędzie Miejskim w Golinie.

Kilka dni temu burmistrz Mirosław Durczyński podpisał umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą. Firma ze Strzałkowa zajmie się teraz dostosowaniem siedziby urzędy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na ten cel gminie udało się pozyskać 220 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Inwestycja dotyczyć będzie przede wszystkim przebudowy podjazdu dla osób z niepełnosprawnościami, poszerzenia otworów drzwiowych i montażu nowych drzwi, dostosowania wysokości i szerokości blatu do obsługi interesanta, ułożenia nawierzchni antypoślizgowej na wszystkich piętrach budynku, przebudowy sanitariatów i wykonania toalety dostępnej dla osób niepełnosprawnych na parterze budynku. Ponadto w ramach zadania utworzona zostanie nowa strona BIP Gminy Golina oraz zakupione i zamontowane zostaną trzy tablice z informacją pisaną i piktograficzną.

 

fot. golina.pl

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole