Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Wyścig o prezydenturę w Koninie. Korytkowski i Popkowski idą dalej

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościGorąco w geotermii. Po czerwcowej awarii prace toczą się dalej

Gorąco w geotermii. Po czerwcowej awarii prace toczą się dalej

Dodano:
Gorąco w geotermii. Po czerwcowej awarii prace toczą się dalej
Interwencja

Gorąco na terenie konińskiej geotermii. Po czerwcowej awarii prace toczą się dalej.

- Pomimo mroźnej aury, na terenie budowy ciepłowni geotermalnej zrobiło się gorąco – informuje MPEC Konin na swojej stronie i opisuje najświeższe przedsięwzięcia na budowie za stadionem. - A to za sprawą zakończonych prac metodę airlift przygotowujących istniejący otwór geotermalny Konin GT-1 do przyszłej eksploatacji. Wykonano oczyszczenie strefy złożowej na głębokości blisko 2640 m poprzez wypompowanie stagnującej wody w otworze. Pozyskana w trakcie prac woda trafiła do zbiornika technologicznego wykonanego w ramach trwającej inwestycji. Otwór Konin GT-1 został wykonany w roku 2015 i będzie otworem wydobywczym w procesie produkcji energii cieplnej wykorzystywanej do celów grzewczych w miejskiej sieci ciepłowniczej.

Konińską geotermią zainteresował się ostatnio radny Jacek Kubiak, który podczas styczniowej sesji Rady Miasta Konina chciał się dowiedzieć (po wielu telefonach, które odebrał od mieszkańców) „czy to prawda, że była jakaś awaria na rurze, którą wiercono przy stadionie i tam są problemy, jakieś koszty powstały”.  

Okazuje się, że przez miesiąc usuwano awarię, która nastąpiła w czerwcu minionego roku. - Przy realizacji projektu „Budowa Ciepłowni Geotermalnej w Koninie” w czerwcu ubiegłego roku miała miejsce nagła i nieprzewidziana awaria wiertnicza w otworze Konin GT-3, polegająca na zerwaniu się złączki rury okładzinowej podczas zapuszczania rur 9 5/8”,  o czym w piśmie z dnia 24.06.2022 r. inwestora poinformował wykonawca inwestycji. Zakończenie prac związanych z usuwaniem jej skutków nastąpiło 26.07.2022 - wyjaśnia Sławomir Lorek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, które prowadzi inwestycję -  Powyższe zdarzenie nie generowało żadnych dodatkowych kosztów finansowych po stronie MPEC Konin.

Fot. MPEC Konin

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole