Skocz do zawartości
LM.plWiadomości„Hutnicza” nie będzie zlikwidowana. „Na razie takich planów nie formułujemy”

„Hutnicza” nie będzie zlikwidowana. „Na razie takich planów nie formułujemy”

Dodano: , Żródło: LM.pl
„Hutnicza” nie będzie zlikwidowana. „Na razie takich planów nie formułujemy”
Oświata

Władze miasta odstąpiły od planów likwidacji Zespołu Szkół Technicznych w Koninie. Poinformował o tym w środę podczas sesji Rady Miasta Konina wiceprezydent Witold Nowak. Taką samą wiadomość otrzymali pracownicy szkoły w poniedziałek.

Próby likwidacji przez miasto Zespołu Szkół Technicznych w Koninie trwają już od ponad roku. Najpierw negatywną opinię wydał na ten temat kurator oświaty, a następnie podtrzymał ją minister edukacji. Obecnie sprawa jest w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Nawet korzystne dla miasta rozstrzygnięcie nie będzie jednak oznaczać automatycznej likwidacji placówki.

Tak, jak mówiłem wielokrotnie, to nie przesądza niczego. Jeżeli WSA uzna nasze racje to sprawa wróci do początku, czyli musielibyśmy jeszcze raz procedować całą kwestię związaną z włączeniem ZST do CKU – poinformował podczas środowej sesji Rady Miasta Konina wiceprezydent Witold Nowak.

I podkreślił: – Na razie takich planów nie formułujemy i nie będziemy formułować w najbliższym czasie.

Taką samą wiadomość otrzymali pracownicy szkoły w poniedziałek podczas spotkania z zastępcą prezydenta oraz kierownikiem Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie Małgorzatą Hopen. Przedstawiciele magistratu mieli mówić, że teraz wszystko w rękach społeczności szkoły i jej kierownictwa. A to się zmieni – obecna dyrektor nie wystartowała bowiem w ogłoszonym przez miasto konkursie. Ponieważ w ogóle nie było chętnych na jej stanowisko pełniącą obowiązki przez rok będzie jedna z nauczycielek: Agnieszka Modelska.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole