Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościI w nowym, i w starym. Dwie procesje Bożego Ciała przeszły przez Konin

I w nowym, i w starym. Dwie procesje Bożego Ciała przeszły przez Konin

Dodano: , Żródło: LM.pl
I w nowym, i w starym. Dwie procesje Bożego Ciała przeszły przez Konin
Boże Ciało

Od kościoła św. Maksymiliana Kolbe do kościoła św. Wojciecha, a druga od kościoła św. Bartłomieja do klasztoru – tradycyjnie w Koninie odbyły się dwie procesje z okazji Bożego Ciała.

Największa procesja tradycyjnie przeszła ulicami nowej części miasta – od kościoła św. Maksymiliana Kolbe, przez Al. 1 Maja, ul. Wyszyńskiego i ul. Popiełuszki do kościoła św. Wojciecha.

Po drodze jej uczestnicy zatrzymywali się przy czterech ołtarzach ustawionych obok ZS im. Mikołaja Kopernika w Koninie, hali Rondo, amfiteatru oraz figury św. Wojciecha. Każdy przystrojony był tradycyjnymi gałązkami brzozy, którzy wierni, zgodnie ze zwyczajem, zabierają do domu, by chroniły przed złem i przynosiły dobrobyt. Na czele procesji niesiony był krzyż i monstrancja z Najświętszym Sakramentem, szły również poczty sztandarowe.

Niedługo później w starej części Konina wyruszyła druga procesja. Wierni przeszli w niej od kościoła św. Bartłomieja, przez ul. 3 Maja i ul. Kolską do klasztoru.

Boże Ciało, czyli oficjalnie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to święto w Kościele katolickim. Obchodzone jest w czwartek po święcie Trójcy Świętej. W trakcie Bożego Ciała czczony jest Jezus Chrystus w Najświętszym Sakramencie. Jest świętem nakazanym.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole