Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościIle zarobili prezesi spółek miejskich w 2023 roku? Dwóch – ponad pół miliona

Ile zarobili prezesi spółek miejskich w 2023 roku? Dwóch – ponad pół miliona

Dodano: , Żródło: LM.pl
Ile zarobili prezesi spółek miejskich w 2023 roku? Dwóch – ponad pół miliona
Oświadczenia majątkowe

Prezesi spółek miejskich opublikowali swoje oświadczenia majątkowe. Zarobki dwóch z nich w zeszłym roku przekroczyły pół miliona złotych. Pięcioro z nich jest milionerami.

Oświadczenia majątkowe opublikowane przez prezesów spółek miejskich informują o poziomie dochodów, posiadanych nieruchomościach i oszczędnościach na koniec 2023 r. Wynika z nich, że sześcioro z nich zarobiło w zeszłym roku więcej, niż w roku 2022. Wyjątkiem jest Dariusz Andrzejewski, prezes PKS w Koninie, którego wynagrodzenie w 2023 roku było nieco niższe, niż rok wcześniej. W tym zestawieniu nie jest uwzględniony Waldemar Jaskólski, który w 2022 r. przepracował tylko kilka miesięcy i 2023 rok był pierwszym, w którym zajmował stanowisko całe dwanaście miesięcy.

Najwięcej w 2023 roku zarobił Henryk Drzewiecki, prezes MZGOK w Koninie, którego wynagrodzenie przebiło 551 tys. zł. Średnio daje to miesięczną pensję na poziomie niecałych 46 tys. zł brutto. Granicę pół miliona złotych przekroczył też Marek Libertowski zarządzający MTBS w Koninie. Na najniższym stopniu tego finansowego podium znalazł się natomiast Michał Zawadzki, prezes PGKiM w Koninie, z zarobkami rzędu niemal 481 tys. zł.

Łącznie ośmiu prezesów konińskich spółek miejskich w 2023 roku zarobiło ponad 3,5 mln zł.

Średnie miesięczne wynagrodzenie prezesów spółek miejskich w tys. zł

Kto ma natomiast największy majątek? To Janusz Zawilski, prezes PTHU Konin, spółki zarządzającej hotelem Konin. Zgromadził prawie 1,8 mln zł, a doliczając jego dwa auta ta kwota przekroczy dwa miliony złotych. Milionerami są też Dariusz Andrzejewski – ok. 1,7 mln zł, Marek Libertowski – ok. 1,4 mln zł, Waldemar Jaskólski – ok. 1 mln zł i Magdalena Przybyła – ok. 1 mln zł. To suma wykazanych przez nich oszczędności i nieruchomości, bez aut, nie wszyscy bowiem podawali ich wycenę. Część z nich spłaca również różnego rodzaju kredyty lub pożyczki.

Roczne wynagrodzenie prezesów spółek miejskich w tys. zł

Na kolejnych stronach dostępne są oświadczenia majątkowe każdego z prezesów.

strona 1 z 9
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole