Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17815) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Wody coraz mniej. Czy grozi nam susza w kranach?

Dodano: 17.08.2015 13:16

Mieszkańcom Konina brak wody z powodu suszy nie grozi, ale w dużo gorszej sytuacji są rodziny czerpiące wodę z przydomowych studni.

Poziom wody w Warcie jest już tak niski, że bez problemu da się przejść z jednego jej brzegu na drugi. Tymczasem państwowa służba hydrogeologiczna informuje o wystąpieniu zjawiska tak zwanej niżówki hydrogeologicznej w płytko występujących poziomach wodonośnych na terenie wielu województw, w tym również województwa wielkopolskiego.

„Utrzymujące się niskie stany położenia zwierciadła wód podziemnych powodują występowanie niedoborów lub braku wody w indywidualnych studniach gospodarskich” – czytamy w komunikacie. „Pogłębienie tego zjawiska może spowodować konieczność ograniczenia wielkości poboru wód podziemnych z ujęć komunalnych, użytkujących pierwszy poziom wodonośny”.

W związku z pytaniami internautów, poprosiliśmy o wyjaśnienie konińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Jak się okazuje, Konin czerpie wodę ze studni głębinowych, więc jego mieszkańcom brak wody nie grozi. Podobnie jest w największych miastach regionu i wszędzie tam, gdzie woda czerpana jest ze studni głębinowych.

Jednak jeśli susza będzie się przeciągała, w trudnej sytuacji mogą się znaleźć rodziny czerpiące wodę z przydomowych studni.

  • Wody coraz mniej. Czy grozi nam susza w kranach?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Warta,   niski poziom wody,   brak wody Konin,   brak wody



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

może by warto było teraz oczyścić i pogłębić koryto rzeki!!
Dodano: 17.08.2015 14:18    Przez: ~Jasio
dokładnie, i zabrać do tego te wszystkie pijackie mordy z wypadków rozrób i bujek w powiecie
Dodano: 17.08.2015 14:30    Przez: ~działaj urzędzie
W Warszawie odkrywki nie ma a wody w Wiśle ledwie na 0,5m, możsesz to wytłumaczyć?
Dodano: 17.08.2015 16:31    Przez: ~racjo
Kaczki szły w marcu i też przeszły Wartę be kłopotu - woda im sięgała kostek. Też mi nowina.
Dodano: 17.08.2015 15:49    Przez: ~Los Angeles

KOMENTARZE

aha.
Dodano: 17.08.2015 13:50    Przez: ~./.
Prezydent Nowicki ostatnio twierdził w wywaidzie na LM, ze woda się podnosi. Komu wierzyć?
Dodano: 17.08.2015 14:16    Przez: ~tram_wod
klimat nam sie zmnienia to i wyglad musi isc w parze
Dodano: 17.08.2015 15:26    Przez: ~ula
Kaczki szły w marcu i też przeszły Wartę be kłopotu - woda im sięgała kostek. Też mi nowina.
Dodano: 17.08.2015 15:49    Przez: ~Los Angeles
Na pewno wody będzie więcej jak powstaną kolejne odkrywki węgla brunatnego w Wielkopolsce.
Dodano: 17.08.2015 13:55    Przez: ~obserwator
W Warszawie odkrywki nie ma a wody w Wiśle ledwie na 0,5m, możsesz to wytłumaczyć?
Dodano: 17.08.2015 16:31    Przez: ~racjo
Wystarczy wpuścić bobry i dać im żyć,a nie pozwalać uciekać wodzie do Bałtyku.
Dodano: 17.08.2015 20:15    Przez: ~as
masz racje bobry zatrzymują wode dzięki nim wodny ekosystem jest zdrowy
Dodano: 18.08.2015 11:58    Przez: ~123
Andrzej Duda tylko zaczął swoje urzędowanie i już zaczęły się kłopoty, a co będzie dalej? Jak tu żyć panie prezydencie?
Dodano: 17.08.2015 13:56    Przez: ~obywatel IV RP
może by warto było teraz oczyścić i pogłębić koryto rzeki!!
Dodano: 17.08.2015 14:18    Przez: ~Jasio
dokładnie, i zabrać do tego te wszystkie pijackie mordy z wypadków rozrób i bujek w powiecie
Dodano: 17.08.2015 14:30    Przez: ~działaj urzędzie
Dobrze mówisz,ale kto to by miał zrobić.Kasiorka podzielona między MOŻNYCH a za darmo to nikt palcem nie kiwnie,-gdzie spółki wodne i inne organizacje zajmujące się gospodarką wodną.Teraz wszyscy myślą o TERMACH tak jak kiedyś myślano o BULWARACH. Dobrze,że Holender tą barką odpłynął-miałby kolejny rok w d.... .
Dodano: 17.08.2015 14:39    Przez: ~kanał warta-gopło
Jasio- co za bzdury, koryto to się pogłębia aby uniknąć powodzi, żeby woda szybciej spływała (a i to wątpliwa metoda), a na suszę pogłębianie może tylko zaszkodzić. To są właśnie skutki regulowania koryt rzek i ich dopływów parę dni bez deszczu i wszystko spływa jak woda w kiblu zamiast zatrzymywać się w podmokłych rozlewiskach, ale tych rozlewisk już nie ma zostały kanały zwane z przyzwyczajenia rzekami.
Dodano: 18.08.2015 08:21    Przez: ~Ulrich von Jungingen
~Ulrich von Jungingen - Jasio ma rację. Pogłębienie koryta na odcinku Konina nie będzie miało wpływy na spływanie wody. To jest nielogiczne.
Dodano: 18.08.2015 08:30    Przez: ~wopr
wopr- a co da pogłębienie rzeki na tak krótkim odcinku? To, że w okresach takiej suszy jak ta będzie głębsza, ale za to o połowę węższa?
Dodano: 18.08.2015 08:41    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Czym chcesz pogłębiać? Łopatami? Łodzie i barki z koparkami do pogłębiania dna w tej chwili nie mogą pływać, bo jest za płytko. To co - łopaty jednak?
Dodano: 18.08.2015 08:46    Przez: ~aaa
poglebic nie ma sensu,,,teraz najlepiej bylby czas na umocnienie walów,naprawy,konserwcje cos tego tego typu.
Dodano: 18.08.2015 09:38    Przez: ~antionio
Jasio chce zostać kapitanem na statku Kazika.
Dodano: 18.08.2015 11:43    Przez: ~żeglarz poprzeczny
debile rozlewali wodę po ulicach i tera nie ma, medal za głupie pomysły dostali a teraz ?
Dodano: 17.08.2015 14:29    Przez: ~czeski suchar
wiecej Torfowni .............
Dodano: 17.08.2015 15:48    Przez: ~dziwy
Buractwo konińskie pozwoliło wylewać wode w centrum i pozostałych punktach, żeby brudasy się mogły umyć "i schłodzić". Kto Wam dał takie prawo? Mieszkańcy cieszą się że woda leje się strumieniami i myślą że jest za darmo. Jak można cieszyć się ze zmarnowanej wody wylanej na chodnik który się zapada i na ulice, że auta przejeżdżają przez kałuże?
Dodano: 17.08.2015 16:01    Przez: ~Kon
,,JA BYM '' ZARZĄDZIŁ SUSZĘ ,,JAK BYM'' ZOBACZYŁ TE UMOCNIENIA ,,BETONOWE''. ...
Dodano: 17.08.2015 16:33    Przez: ~M
Za Komorowskiego to i woda była i prąd był, na stanowisko wszedł Duda i nagle wszystkiego brakuje, jak wybraliście tak macie.
Dodano: 17.08.2015 17:10    Przez: ~tylko PO
No i te plamy na słońcu, i kurs dolara, to na pewno też wina Dudy.
Dodano: 17.08.2015 18:05    Przez: ~spadaj trolu
Co pisiorku, teraz cię boli, a jak pluliście na poprzedniego prezydenta to było wszystko OK?
Dodano: 17.08.2015 22:27    Przez: ~ceres
Pluli bo on pluł na Lecha Kaczyńskiego.
Dodano: 18.08.2015 06:47    Przez: ~Krótka pamięć?
Jakos nie pamiętam żeby przed siedzibą Kaczyńskiego były co miesiąc manifestacje z obraźliwymi transparentami