Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościI LO w Koninie cały czas prowadzi wymianę polsko - niemiecką

I LO w Koninie cały czas prowadzi wymianę polsko - niemiecką

Dodano:
I LO w Koninie cały czas prowadzi wymianę polsko - niemiecką

To lepsze niż Złoty Pociąg. 10 września 2015 roku przyjechała nim młodzież ciekawa Konina i Polski z Ingolstadt oraz grupa uczniów I LO wracająca po tygodniowym pobycie w Celle. 

To lepsze niż Złoty Pociąg. 10 września 2015 roku przyjechała nim młodzież ciekawa Konina i Polski z Ingolstadt (Bawaria) oraz grupa uczniów I LO wracająca po tygodniowym pobycie w Celle (Dolna Saksonia). Dla części dobiegła końca przygoda,dla innych właśnie się zaczęła.

Grupa 11 uczniów I LO im. T. Kościuszki, która wróciła z Celle, brała tam udział w lekcjach w Kaiserin-Auguste-Viktoria Gymnasium, z którą to szkołą wymiana trwa już od 24 lat. Oprócz zajęć w szkole młodzież uczestniczyła w warsztatach historycznych na terenie dawnego obozu koncentracyjnego w Bergen-Belsen,obserwowała rozprawy sądowe i spotkała się z sędziami Sądu Okręgowego i Apelacyjnego w Brunszwiku, zwiedzała Hamburg oraz odkrywała Celle podczas gry miejskiej.

Natomiast uczniowie Katharinen Gymnasium w Ingolstadt,szkoły z którą I LO prowadzi wymianę od 8 lat odkrywali przez tydzień Polskę wspólnie z młodzieżą I i II LO w Koninie. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach w I LO, wzięli udział w quizie o Europie,zwiedzali przez dwa dni Warszawę, a jeden dzień spędzili w Poznaniu. Miłym akcentem było spotkanie wszystkich uczestników wymiany w Urzędzie Miejskim z prezydentem Józefem Nowickim i zastępcą prezydenta Sławomirem Lorkiem.

Sobota 26 września była ostatnim dniem przygody z Kościuszką i językiem niemieckim. Łącznie w projekcie wzięło udział 44 uczniów. Program odbył się dzięki pomocy Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

I LO w Koninie cały czas prowadzi wymianę polsko - niemiecką
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole