Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18766) SPORT FORUM FIRMY (5368) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Wyborcze wydanie "Naszych Spraw". Jutro rozmawiamy z kobietami na listach. Pytania: alert@lm.pl

Polecamy:

I LO w Koninie cały czas prowadzi wymianę polsko - niemiecką

Dodano: 28.09.2015 09:26

To lepsze niż Złoty Pociąg. 10 września 2015 roku przyjechała nim młodzież ciekawa Konina i Polski z Ingolstadt (Bawaria) oraz grupa uczniów I LO wracająca po tygodniowym pobycie w Celle (Dolna Saksonia). Dla części dobiegła końca przygoda,dla innych właśnie się zaczęła.

Grupa 11 uczniów I LO im. T. Kościuszki, która wróciła z Celle, brała tam udział w lekcjach w Kaiserin-Auguste-Viktoria Gymnasium, z którą to szkołą wymiana trwa już od 24 lat. Oprócz zajęć w szkole młodzież uczestniczyła w warsztatach historycznych na terenie dawnego obozu koncentracyjnego w Bergen-Belsen,obserwowała rozprawy sądowe i spotkała się z sędziami Sądu Okręgowego i Apelacyjnego w Brunszwiku, zwiedzała Hamburg oraz odkrywała Celle podczas gry miejskiej.

Natomiast uczniowie Katharinen Gymnasium w Ingolstadt,szkoły z którą I LO prowadzi wymianę od 8 lat odkrywali przez tydzień Polskę wspólnie z młodzieżą I i II LO w Koninie. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach w I LO, wzięli udział w quizie o Europie,zwiedzali przez dwa dni Warszawę, a jeden dzień spędzili w Poznaniu. Miłym akcentem było spotkanie wszystkich uczestników wymiany w Urzędzie Miejskim z prezydentem Józefem Nowickim i zastępcą prezydenta Sławomirem Lorkiem.

Sobota 26 września była ostatnim dniem przygody z Kościuszką i językiem niemieckim. Łącznie w projekcie wzięło udział 44 uczniów. Program odbył się dzięki pomocy Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

  • I LO w Koninie cały czas prowadzi wymianę polsko - niemiecką

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:I LO w Koninie,   pierwsze liceum,   wymiana polsko - niemiecka,   Celle,   Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

a jak wysiadali na konińskim dworcu to nie przestraszyli się, że to Czernobyl?
Dodano: 28.09.2015 10:39    Przez: ~red

KOMENTARZE

ale przyjadą Niemcy czy już Syryjczyczy?
Dodano: 28.09.2015 10:11    Przez: ~qaz
Współpracujcie z Niemiaszkami i przy okazji zapytajcie ilu waszych starszych kolegów absolwentów waszego liceum zamordowali tylko za to że mieli wykształcenie?Zróbcie sobie rachunek waszych sumień i odPOwiedzcie czy warto iść z prądem POd dyktanto TFU!!!SKA i MAKREL a zaPOminać o swoich?
Dodano: 29.09.2015 07:40    Przez: ~Q
a jak wysiadali na konińskim dworcu to nie przestraszyli się, że to Czernobyl?
Dodano: 28.09.2015 10:39    Przez: ~red
Niedługo będzie wymian niemieccy imigranci (,,najlepsi niemieccy obywatele") - polscy imigranci (,,najlepsi polscy obywatele")
Dodano: 28.09.2015 18:49    Przez: ~dngiwhgur
Dlaczego polscy uczniowie zwiedzali obóz koncentracyjny a Niemcy tylko Poznań i Warszawę??? Powinni jechać do Auschwitz-Birkenau !!! Niech zobaczą co ich rodacy wyprawiali z ludźmi !!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie ich tego na historii nie uczą!
Dodano: 28.09.2015 22:12    Przez: ~zulu

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.