Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16985) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Show Kopińskiej w rezerwach. Medyk II zdeklasował ... (0)Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)

Uczestnicy Akademii Życia rozpoczynają nowy etap w życiu

Dodano: 21.10.2015 11:46

Kolejni uczestnicy Akademii Życia rozpoczynają w Koninie nowy etap w życiu.

W październiku Akademię opuściła grupa kolejnych 8 osób, które w Koninie przez pół roku ciężko pracowały, aby skorzystać ze wszystkich możliwości rozwoju. Codzienne treningi samodzielności życiowej, nauka angielskiego, rozwój umiejętności informatycznych, zajęcia sportowe, a także praktyki pozwalają odkryć i rozwinąć mocne strony każdego uczestnika. To z kolei otwiera drogę na rynek pracy i jest przepustką do samodzielności.

Wyjeżdżając z Akademii Ola umie robić pranie, Michał samodzielnie składa rzeczy i potrafi obierać ziemniaki, Ala ubiera pościel, Wera i Olucha podróżują autobusem, Karola samodzielnie myje włosy. Każdy ma już plany zawodowe na najbliższe pół roku – wszyscy uczestnicy trzeciej edycji Akademii Życia rozpoczynają staże z początkiem listopada. Trzy dziewczyny będą pracowały z dziećmi jako animatorki kultury – Daria w warszawskim przedszkolu, Ala w Domu Kultury w Gryfinie, Olucha w Świetlicy Środowiskowej oraz w Domu Pomocy Społecznej w Iławie. Wera będzie wykonywała pracę biurową ucząc się równolegle w Policealnym Studium dla Dorosłych na kierunku technik administracji. Robi też prawo jazdy! Ola będzie odbywała staż w bibliotece, a Karola w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie we Włodawie. Michał będzie odbywał staż w Straży Miejskiej w Toruniu.

Tymczasem z Polski docierają do nas wiadomości od uczestników poprzednich edycji – Natalia obroniła pracę magisterską w temacie turystyki osób niepełnosprawnych, Karolina zakończyła staż i została zatrudniona – wykonuje precyzyjne prace chałupnicze. Monia po stażu i zakończeniu umowy na czas próbny, została zatrudniona na czas nieokreślony i jest moderatorem dużego forum internetowego. Patrycja pracuje jako grafik – freelancer i rozpoczęła studia na kierunku zarządzanie. Eryk pracuje dla firmy z branży IT z Gdańska, gdzie odpowiada za tworzenie opisów produktów i wprowadzanie ich na stronę internetową. Mateusz, absolwent pierwszej edycji Akademii, już ponad rok pracuje w sklepie medycznym. Każdego dnia uczestnicy Akademii Życia odkrywają, że mogą osiągać znacznie więcej. Wierzą, że samodzielność to gwarancja niezależności.

Akademia Życia to 5-letni (2013-2018) ogólnopolski projekt, którego celem jest usamodzielnienie w codziennych czynnościach życiowych i aktywizacja społeczno - zawodowa 50 młodych osób (18-25 lat) z niepełnosprawnością narządu ruchu, głównie po urazach rdzenia. Uczestnicy biorą udział w półrocznych programach usamodzielniających w mieszkaniach treningowych w Koninie oraz półrocznych płatnych stażach zawodowych. Uczestników projektu wspierają instruktorzy niezależnego życia (osoby poruszające się na wózkach), psycholog, coach, doradca zawodowy, terapeuta oraz asystenci. Projekt realizowany jest przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ dzięki wsparciu duńskich Fundacji VELUX i Miasta Konina.  

  • Uczestnicy Akademii Życia rozpoczynają nowy etap w życiu
  • Uczestnicy Akademii Życia rozpoczynają nowy etap w życiu
  • Uczestnicy Akademii Życia rozpoczynają nowy etap w życiu
  • Uczestnicy Akademii Życia rozpoczynają nowy etap w życiu
  • Uczestnicy Akademii Życia rozpoczynają nowy etap w życiu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Głosujcie na KorWINa lub KUKIZa to ostatnia szansa na prawdziwe zmiany, a nie puste obietnice i pełne koryta
Dodano: 21.10.2015 13:53    Przez: ~Wyborowy Wyborca
Tak a Kukiz i Korwin z koryt nie będą jeść??? Inne mają żołądki??? Do tego dla mnie to wariaci, co kraj wywrócą i nic już z niego nie będzie...
Dodano: 21.10.2015 15:02    Przez: ~POlak
ZAMIAST ,,ORZECZENIA'' DOSTAŁEM INFORMACJĘ : ,,WYSTĘPUJĘ O DOKUMENTY '' . ,,PEWNIE TERAZ DO '' ZAKŁADU DLA OBŁĄKANYCH ? . ,,JEŻELI TAKI NUMER TO '' PROSZĘ O POMOC : ,,NAUKA , DLA PRZETRWANIA '' . ....
Dodano: 21.10.2015 15:19    Przez: ~CHORY NA ,,LEWO KOMOROWY ZAW ...

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.