Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16985) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Show Kopińskiej w rezerwach. Medyk II zdeklasował ... (0)Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)

Wielkie brawa dla MDK za baśń muzyczną "Lodowy świat"

Dodano: 22.12.2015 11:52

Publiczność zgromadzona w sali „Oskardu” długimi oklaskami nagrodziła wykonawców i widowisko przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.

W Oskardzie odbyła się premiera baśni muzycznej pt.: „Lodowy świat” inspirowanej tekstem Hansa Christiana Andersena „Królowa śniegu”. Młodzi artyści z MDK opowiedzieli na scenie współczesną baśń o świecie bez uczuć, o świecie ludzi ogarniętych internetowo - telewizyjną obsesją, w którym, to co dzieje się na ekranie telewizora czy komputera jest ważniejsze od realnego spotkania z drugim człowiekiem. Była to opowieść o młodych ludziach, którzy pałając egoistyczną chęcią wykreowania siebie gotowi są nienawidzić, gotowi są zniszczyć nawet niedawnych przyjaciół. Ten lodowy świat bez uczuć przezwyciężyć może jedynie miłość, która zdejmie z ich oczu ciemne okulary zła i pozwoli dostrzec drugiego człowieka. Takie było przesłanie przedstawienia. Symbolem wyzwolenia - przez dobro i miłość - była w spektaklu róża. Ten kwiat dawany przez Gerdę, bohaterkę opowieści, uwalniał. I na koniec, kiedy Gerda nie miała już kwiatów, wspomogli ją niepełnosprawni podopieczni Fundacji Podaj Dalej.

Spektakl został zrealizowany w formie multimedialnego widowiska, do którego napisane zostały autorskie, wcześniej niepublikowane piosenki. Przedstawienie mogli już obejrzeć uczniowie niektórych konińskich szkół. Kolejne spektakle dzieci z konińskich ognisk TPD. Kolejne spektakle 14 i 15 stycznia dla uczniów ze szkół Konina i okolic ( są jeszcze wolne miejsca! – prosimy kontaktować się z impresariatem MDK).

Fot. M. Jurgielewicz 

 

 

 • Wielkie brawa dla MDK za baśń muzyczną "Lodowy świat"
 • Wielkie brawa dla MDK za baśń muzyczną "Lodowy świat"
 • lo3
 • lo4
 • lo5
 • lo6
 • lo7
 • lo8
 • lo9
 • lo10
 • lo11
 • lo12
 • lo13
 • lo14
 • lo15
 • lo16

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MDK Konin,   Lodowy świat,   fundacja Podaj Dalej,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Piękne przedstawienie zmuszające do refleksji.
Dodano: 22.12.2015 13:10    Przez: ~bea
pieknie ze kulturowo sie coś dzieje szkoda ze tak mało i liczy sie tylko zyski...
Dodano: 22.12.2015 17:33    Przez: ~jest jak jest
Nie liczy się żadnych zysków mdk robi wszystkie przedstawienia za darmo.
Dodano: 30.12.2015 21:00    Przez: ~jola
,,MOJE'' OPUCHNIĘTE NOGI TO OD ,,SERCA''-[ZABURZENIE ,,SOLI''] -BADANIE KRWI. ,,NIKT '' Z LEKARZY NIE SKIERUJE ,BO Z ,,LEKARSKIEJ KIESZENI''. DO SZPITALA BY ZBADAĆ ,,TEŻ'' . UMRĘ JEŻELI ,,SAM'' NIE ,,DAM-NA BADANIE''. I GDZIE SERCE , ,,MOŻE GWIAZDKOWE''?. NA KONAKACH [KAMERY-CUDOWNY OBRAZ] WOKÓŁ OŁTARZA ,,WIDAĆ''. LEKARZ Z LUKSUSOWEGO AUTA PÓJDZIE ? ,BY LECZYĆ WYKŁADAJĄC ,,ZE SWOICH?''. ,,MAM'' PAROLETNIĄ RENTĘ I ,,ŻADNYCH ''ULG NA AUTOBUSY,SERCE NAWALA. I ZOSTANĘ UKARANY ,,LICHWIARSKIMI PROCENTAMI'' JAK ,,ZGUBIĘ'' BILET PODJEŻDŻAJĄC AUTOBUSEM . BO ,,TAKICH'' WYBRALIŚCIE,CO DZIELĄ SIĘ OPŁATKIEM BEZ ,,MIŁOŚCI''? . ...
Dodano: 26.12.2015 13:42    Przez: ~M

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.