Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWielkie brawa dla MDK za baśń muzyczną "Lodowy świat"

Wielkie brawa dla MDK za baśń muzyczną "Lodowy świat"

Dodano:
Wielkie brawa dla MDK za baśń muzyczną  "Lodowy świat"

Publiczność zgromadzona w sali „Oskardu” długimi oklaskami nagrodziła wykonawców i widowisko przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.

Publiczność zgromadzona w sali „Oskardu” długimi oklaskami nagrodziła wykonawców i widowisko przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.

W Oskardzie odbyła się premiera baśni muzycznej pt.: „Lodowy świat” inspirowanej tekstem Hansa Christiana Andersena „Królowa śniegu”. Młodzi artyści z MDK opowiedzieli na scenie współczesną baśń o świecie bez uczuć, o świecie ludzi ogarniętych internetowo - telewizyjną obsesją, w którym, to co dzieje się na ekranie telewizora czy komputera jest ważniejsze od realnego spotkania z drugim człowiekiem. Była to opowieść o młodych ludziach, którzy pałając egoistyczną chęcią wykreowania siebie gotowi są nienawidzić, gotowi są zniszczyć nawet niedawnych przyjaciół. Ten lodowy świat bez uczuć przezwyciężyć może jedynie miłość, która zdejmie z ich oczu ciemne okulary zła i pozwoli dostrzec drugiego człowieka. Takie było przesłanie przedstawienia. Symbolem wyzwolenia - przez dobro i miłość - była w spektaklu róża. Ten kwiat dawany przez Gerdę, bohaterkę opowieści, uwalniał. I na koniec, kiedy Gerda nie miała już kwiatów, wspomogli ją niepełnosprawni podopieczni Fundacji Podaj Dalej.

Spektakl został zrealizowany w formie multimedialnego widowiska, do którego napisane zostały autorskie, wcześniej niepublikowane piosenki. Przedstawienie mogli już obejrzeć uczniowie niektórych konińskich szkół. Kolejne spektakle dzieci z konińskich ognisk TPD. Kolejne spektakle 14 i 15 stycznia dla uczniów ze szkół Konina i okolic ( są jeszcze wolne miejsca! – prosimy kontaktować się z impresariatem MDK).

Fot. M. Jurgielewicz 

 

 

Wielkie brawa dla MDK za baśń muzyczną
Wielkie brawa dla MDK za baśń muzyczną
lo3
lo4
lo5
lo6
lo7
lo8
lo9
lo10
lo11
lo12
lo13
lo14
lo15
lo16
Czytaj więcej na temat:MDK Konin, Lodowy świat, fundacja Podaj Dalej,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole