Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18070) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
15 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Kopalnia dogadała się z samorządowcami. Będzie droga

Dodano: 23.12.2015 10:54
Źródło: LM.pl

Droga prowadząca z Kleczewa do Wilczyna powstanie w przyszłym roku. Kopalnia zgodziła się na podpisanie aneksu do zawartej wcześniej ugody. Samorządowcy powiatu konińskiego czekają na wyznaczenie terminu podpisania aktu notarialnego.

Chodzi o odcinek drogi powiatowej między Kaliską i Roztoką, który lada dzień ma zostać zajęty przez konińską kopalnię. Szefostwo KWB już w maju 2014 roku zobowiązało się zrekompensować szkody związane z przerwaniem jezdni i wybudować alternatywną drogę Kaliska – Gogolina – Wielkopole.

Niestety dwa przetargi musiały zostać unieważnione. W pierwszym oferent zażyczył sobie 18 mln zł, a w drugim – 14 mln zł. Natomiast kopalnia na realizację inwestycji zabezpieczyła 11 mln zł i nie zamierzała zapłacić więcej.

Po wielu dyskusjach, negocjacjach, wystąpieniach na forum Rady Powiatu, w końcu udało się osiągnąć kompromis. Ustalono, że inwestycja nie przekroczy 11 mln 700 tys. zł. - Poszliśmy na bardzo duże ustępstwa. Zrezygnowaliśmy częściowo z budowy ścieżki rowerowej i rozłożyliśmy budowę na dwa etapy. Pierwszy do końca czerwca, a drugi do końca grudnia 2016 roku – mówi Stanisław Bielik, starosta koniński. - Wszystko zostało sprecyzowane na piśmie, ale musimy podpisać notarialnie aneks do ugody. Wtedy będziemy mieli pewność, że można przystąpić do ogłoszenia trzeciego z kolei przetargu – dodaje.

Termin podpisania aktu notarialnego ma zostać wyznaczony przez kopalnie jeszcze przed końcem roku. - Kopalnia musi też dać gwarancję pokrycia kosztów. Wtedy automatycznie ogłaszamy przetarg. Myślę, że uda się to zrobić w styczniu – mówi starosta Bielik.

Zgodnie z aneksem do ugody, miesiąc od jego podpisania KWB ma poszerzyć drogę ze Sławoszewka do Gogoliny. Wszystko po to, żeby po przerwaniu drogi mieszkańcy Wilczyna mieli jak dojechać do Kleczewa.  

  • Kopalnia dogadała się z samorządowcami. Będzie ugoda w sprawie drogi

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A co proponujesz zamiast kopalni - odkrywkę złota?
Dodano: 23.12.2015 14:01    Przez: ~Obserwator II
Kiedy kopalnia nasza była dotowana bo ja sobie nie przypominam aby w całej historii KWB choć złotówka była otrzymana z budżetuTo kopalnia cały czas pieniądze oddawała do budżetu pacanie.Jeżeli natomiast chodzi o 13, 14 i tym podobne o których podobni tobie piszą to od wielu lat nie ma nic takiego no chyba że twój wujek zasiada w jakiejś spółce wydzielonej z kopalni tam na pewno premie są i to niezłe a normalny pracownik marzy tylko o stabilności a nie ciągły stres i ta nagonka wokół.Dlaczego nie przyczepiacie się do innych profesji mundurówka wymiar sprawiedliwości polityka rady nadzorcze prezesi itd.Czy górnicy są niewykształconą nacją -większość z nich ma wykształcenie średnie a wielu na stanowiskach fizycznych ma wyższe.
Dodano: 23.12.2015 20:29    Przez: ~POLAK69
Ścieżka rowerowa ? a tam wcześniej była ścieżka rowerowa - raczej nie.
Dodano: 23.12.2015 11:26    Przez: ~aaa
Ja już dolałam podczas ostatniej kapieli.
Dodano: 23.12.2015 13:14    Przez: ~kasia

KOMENTARZE

Nie między Kaliską i Roztoką,tylko między Kaliskami i Roztoką.
Dodano: 23.12.2015 11:26    Przez: ~nieuk
Nieuku! Jeżeli Kaliska to Kaliską!!! Gdyby miało być jak chcesz Kaliskami - to musiało by chodzić o miejscowość Kaliski. A tak ogólnie to wszystkiego świątecznego!
Dodano: 24.12.2015 12:47    Przez: ~kajko
Ścieżka rowerowa ? a tam wcześniej była ścieżka rowerowa - raczej nie.
Dodano: 23.12.2015 11:26    Przez: ~aaa
Najpierw droga,potem przecięcie starej-taka powinna być kolejność.Pewno i dolewanie wody do jezior to było lanie wody.
Dodano: 23.12.2015 11:46    Przez: ~dworniok
ludzieee świnta idumm
Dodano: 23.12.2015 12:19    Przez: artur
właśnie,a co z dolewaniem wody do jeziora wilczynskiego?
Dodano: 23.12.2015 12:22    Przez: ~xxx
Ja już dolałam podczas ostatniej kapieli.
Dodano: 23.12.2015 13:14    Przez: ~kasia
nima i nie byndzie
Dodano: 24.12.2015 09:11    Przez: ~d
Obiecanki cacanki, radze by Starosta Koniński przykładem Starostów Leszczyńskiego , Rawickiego ,Kościańskiego, Kolskiego i innych i dal sobie spokój z kopalnią. Oni nie chcą widzieć kopalni na swoim terenie,.
Dodano: 23.12.2015 13:35    Przez: ~obserwator
A co proponujesz zamiast kopalni - odkrywkę złota?
Dodano: 23.12.2015 14:01    Przez: ~Obserwator II
A ty torfie to masz może w jakiś cudowny sposób zagwarantowane że do śmierci będziesz W JEDNYM zawodzie i w OKOLICY pracował?Zachowujecie się jak idioci. KAŻDY znajomy jakiego mam pracował w różnych zawodach i się DOKSZTAŁCAŁ.. Wy sami z siebie - powtórzę sami z siebie robicie głupków. Nikt nie chce tego stresu, nikt nie lubi gdy mu zakład zamykają. Ale w kraju nikt oprócz was z klasy robotniczej nie ma zagwarantowanych takich przywilejów. Czemu nie dotować firmy w której ja pracuję? Polska NIE BYŁA NIE JEST I NIE BĘDZIE niezależna energetycznie więc po co w was inwestować? Sprawiedliwość! Rozumiesz SPRAWIEDLIWOŚĆ! Wy nie jesteście nikim nadzwyczajnym. Ktoś płakał nad szwaczkami z Polanexu, Konwartu? A co z Fugo, Z kombinatem? Z cukrownią? Jesteście ŻAŁOŚNI!!!
Dodano: 23.12.2015 14:39    Przez: ~Prawdajesttaka
"Żałośni "to tu się wypisują.
Dodano: 23.12.2015 15:16    Przez: ~Prawda jest inna
Kiedy kopalnia nasza była dotowana bo ja sobie nie przypominam aby w całej historii KWB choć złotówka była otrzymana z budżetuTo kopalnia cały czas pieniądze oddawała do budżetu pacanie.Jeżeli natomiast chodzi o 13, 14 i tym podobne o których podobni tobie piszą to od wielu lat nie ma nic takiego no chyba że twój wujek zasiada w jakiejś spółce wydzielonej z kopalni tam na pewno premie są i to niezłe a normalny pracownik marzy tylko o stabilności a nie ciągły stres i ta nagonka wokół.Dlaczego nie przyczepiacie się do innych profesji mundurówka wymiar sprawiedliwości polityka rady nadzorcze prezesi itd.Czy górnicy są niewykształconą nacją -większość z nich ma wykształcenie średnie a wielu na stanowiskach fizycznych ma wyższe.
Dodano: 23.12.2015 20:29    Przez: ~POLAK69
hahah kopalnia dotowana i tu wychodzi jak nie wiesz nawet o czym piszesz otóż jak kopalnia była państwowa to oddawała część zysków do państwa teraz płaci dividende na giełdę a górnicy też się kształcą zdają egzaminy na maszyny podstawowe przenośniki itp dozór na dozór wyższego i niższego szczebla itp długo by pisać ale ty tego nie zrozumiesz
Dodano: 23.12.2015 23:04    Przez: ~xxxxxxxxxxxxxx
Będzie droga tak jak przez Rutki.
Dodano: 23.12.2015 14:01    Przez: ~smyk
Cwaniacy z Warszawy chcą pobudować dróżkę tylko dla własnej wygody aby niewolnicy mogli dojechać do wkopu lecz społeczeństwo mają głęboko w poważaniu.Kopalnia miała plany kilka lat do tyłu gdzie będzie prowadziła swoją działalność i drogi nie pobudowała.Szkodę należy zrekompensować.Szanowny uległy Pan Starosta chce na własne życzenie dołożyć do interesu.Kolesie z Warszawki wydoją ten teren i zapomną o pow.konińskim, o społeczeństwie które nie z własnej woli musi tu pozostać.Co z linią autobusową z Inowrocławia do Konina?
Dodano: 23.12.2015 14:20    Przez: ~xyz
Motolotnią !
Dodano: 23.12.2015 15:32    Przez: ~Proponuje
Nie płacz. Jak się skończy torf to dzieci i wnuki torfów będą wozili resztę przystosowanego do życia społeczeństwa - RIKSZAMI... aa ci lepiej ustawieni pojadą podcierać d*p y niemcom lub na zmywak.. to będzie taki awans społeczny.. w końcu torf stworzył ten region... to i torf ma prawo pogrążyć..
Dodano: 23.12.2015 16:16    Przez: ~JakikrajtakiDETROID
A kiedy kopalnia naprawi zniszczone drogi na terenie gm Sompolno i Wierzbinek,gdzie są tory którymi kopalnia miała transportować węgiel z odkrywki Tomisławice,kiedy kopalnia przestanie jeżdzić drogą wojewódzką, powiatową i drogami gminnymi,gdzie zagrożone jest bezpieczeństwo osób poruszających się tymi drogami? Czy tego służby odpowiadające za stan bezpieczeństwa obywateli nie widzą?
Dodano: 23.12.2015 17:14    Przez: ~obserwator.
Wy się qrwa wszyscy znawcy idźcie przebadać, zdechniecie z głodu jak torfiorzę stąd znikną.
Dodano: 23.12.2015 18:13    Przez: ~do Maźwy
1 z 2
12>>