Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18924) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 14oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
13 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukr ... (0)Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)

Przez wybuch gazu stracili dach nad głową. Potrzebna pomoc!

Dodano: 13.04.2016 07:06
Źródło: LM.pl

W kilka sekund stracili wszystko na co pracowali całe życie. Dom Stanisława i Ireny Chojnackich z Borek w gm. Kramsk zniszczyła eksplozja butli z gazem.

Poniedziałek dla siedmioosobowej rodziny zapowiadał się całkiem zwyczajnie. Pan Stanisław zajął się oporządzaniem zwierząt. Pani Irena z 3-letnim wnukiem poszła odprowadzić 6-letnią wnuczkę na autobus. A ciężarna córka państwa Chojnackich akurat wyjechała do lekarza. Na szczęście w domu nie było też zięcia, ani drugiej córki pana Stanisława i pani Ireny. Kilkanaście minut po godz. 8 budynek niemal wyleciał w powietrze. - Nie ma nic. Niedawno remontowaliśmy salon, bo w niedzielę przyjeżdżają do nas wszystkie dzieci. A mamy ich ośmioro. Większość ma już swoje rodziny. Odwiedzają nas z wnukami, których już mamy dwanaścioro i trzynaste w drodze. Zawsze na wszystko pracowaliśmy sami, a teraz jesteśmy bezradni – mówi pan Stanisław.

Z dnia na dzień państwo Chojnaccy zostali bez dachu nad głową, w tym w czym wyszli z domu. W ciągu dnia są w gospodarstwie. Na noc jeżdżą do dzieci. Okoliczni mieszkańcy starają się pomóc jak mogą. Przynoszą ubrania, jedzenie, rzeczy codziennego użytku. Pomaga też Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kramsku. - Pan Stanisław to ciepły i serdeczny człowiek. Znamy go dobrze, bo był kiedyś sołtysem – mówi Andżelika Łoś, dyrektor GOPS w Kramsku. - Wysłaliśmy już pisma do wszystkich sołtysów z gminy z prośbą o zbiórkę sprzętu gospodarstwa domowego – dodaje.

Najważniejsze dla państwa Chojnackich jest odbudowanie domu. Do tego jednak potrzebne są pieniądze i materiały budowlane. Każda pomoc jest na wagę złota. Pieniądze można wpłacać na konto Stanisława i Ireny Chojnackich: Bank Spółdzielczy w Kramsku nr 77 8530 0000 0012 5333 3000 0010 z dopiskiem „ Pomoc dla poszkodowanych”.  

  • Przez wybuch gazu stracili dach nad głową. Potrzebna pomoc!
  • Przez wybuch gazu stracili dach nad głową. Potrzebna pomoc!
  • Przez wybuch gazu stracili dach nad głową. Potrzebna pomoc!
  • Przez wybuch gazu stracili dach nad głową. Potrzebna pomoc!
  • Przez wybuch gazu stracili dach nad głową. Potrzebna pomoc!

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Bardzo współczuję. ...wiem co znaczy stracić dom bo też to przeżyłam. ....Kościół powinien pomóc. ...ciągle na coś wołają. Jest okazja się wykazać.
Dodano: 13.04.2016 07:36    Przez: ~Gonia
Cudowni ludzie, ciepli i dobrzy - znam. Mają wspaniałe dzieci. Mam nadzieję, że szybko otrzymają pomoc. Wszystkiego dobrego.
Dodano: 13.04.2016 08:15    Przez: ~J.
Ośmioro dzieci......i właśnie teraz nie mają się czego obawiać. Nie muszą się prosić o Gospsy, sropsy itp. Pomyślcie młodzi z jednym bądź dwójką dzieci o sowjej PRZYSZŁOŚCI—nie liczcie na państwo
Dodano: 13.04.2016 08:18    Przez: ~prorok
gdzie mozna rzeczy zawozic dla tych ludzi?
Dodano: 13.04.2016 08:00    Przez: ~mama
do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kramsku
Dodano: 13.04.2016 08:18    Przez: ~zorientowana

KOMENTARZE

Bardzo współczuję. ...wiem co znaczy stracić dom bo też to przeżyłam. ....Kościół powinien pomóc. ...ciągle na coś wołają. Jest okazja się wykazać.
Dodano: 13.04.2016 07:36    Przez: ~Gonia
to jak to się stało? sama butla wybuchła? ktoś bez wyobraźni nie przewidział i zawinił
Dodano: 13.04.2016 08:54    Przez: ~czyste konto
to nie odpowiedni moment żeby bawić się w politykę "tylkopytam" stała się rzecz smutna i trzeba tym ludziom pomóc, ale z drugiej strony dlaczego nie mają ubezpieczenia? Każdy liczy, że się uda a później potrzebuje pomocy. Ubezpieczenie powinno być obowiązkowe podobnie jak OC w samochodzie.
Dodano: 13.04.2016 08:58    Przez: ~Jeżon
Najpierw trzeba znaleźć winnych zaniedbania - ukarać a potem dopiero zwrócić się do Władzy po kasę. Kolejka jest długa : Rydzyk , kościół , fundacje kościelne , szkoły katolickie , zakony , prywatne tematy partii , CBA , CBŚ , IPN i jeszcze kilka wynaturzeń. Może skapnie jakaś złotówka. Ale powtarzam - ukarać a potem cierpliwie czekać - zgodnie z duchem chrześcijańskim.
Dodano: 13.04.2016 10:42    Przez: ~malasz formatuw
Ja też nie lubię KOD-owców, ale tragedia jest tragedią.
Dodano: 13.04.2016 12:04    Przez: ~współczuję
Kościół pomoże ? Bez żartów - im tylko dawać : oto wielka tajemnica wiary - dawaj euro , dawaj złoto , dawaj nam dolary.
Dodano: 13.04.2016 14:01    Przez: ~IPN
straszne
Dodano: 13.04.2016 08:00    Przez: ~jaga
Bardzo mi szkoda tych państwa... widać, ze uczciwi i całe życie ciężko pracowali.... płacili podatki na to złodziejski Państwo... A teraz to państwo ma ich w dupie... pomyślcie ludzi gdzie stawiacie x na wyborach... Ja mam 22 lata i dopiero przekonam się co to dorosłość, ale już wiem, ze każda partia to ma nas gdzieś...
Dodano: 13.04.2016 09:51    Przez: ~bnm
gdzie mozna rzeczy zawozic dla tych ludzi?
Dodano: 13.04.2016 08:00    Przez: ~mama
do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kramsku
Dodano: 13.04.2016 08:18    Przez: ~zorientowana
Pleban chętnie się zajmie dystrybucją - 60% trafi do znajomych do lumpeksów 20% danina diecezjalna - 20% poszkodowani. Jak z darami z czasów PRL - robili "życiowe" interesy.
Dodano: 13.04.2016 13:33    Przez: ~Małysz
BIEDNY GOPS
Dodano: 13.04.2016 08:07    Przez: ~PIT
Ogromny szok!!!!!!
Dodano: 13.04.2016 08:11    Przez: ~sąsiad
Cudowni ludzie, ciepli i dobrzy - znam. Mają wspaniałe dzieci. Mam nadzieję, że szybko otrzymają pomoc. Wszystkiego dobrego.
Dodano: 13.04.2016 08:15    Przez: ~J.
Ośmioro dzieci......i właśnie teraz nie mają się czego obawiać. Nie muszą się prosić o Gospsy, sropsy itp. Pomyślcie młodzi z jednym bądź dwójką dzieci o sowjej PRZYSZŁOŚCI—nie liczcie na państwo
Dodano: 13.04.2016 08:18    Przez: ~prorok
he he ta.... to nie PRL gdzie pracy było aż nadto, i każdy kto chciał pracować miał środki na utrzymanie. Nawet menele z pod budki z piwem musiały mieć własną kasę, więc GOPSY, MOPRY nie były potrzebne. Dziś praca stała się towarem luksusowym i nie tak łatwo ją utrzymać, więc nie pitol tu o tym, iż dzieci są przyszłością dla rodziców. Nawet 500 nie jest w stanie zapewnić wzrostu demograficznego, bo pieniądze te przejedzą sklepy i instytucje zawyżając ceny towarów i usług, więc realnie nie wiele za nie kupisz, a co dopiero wychować tu gromadkę dzieci.
Dodano: 13.04.2016 21:39    Przez: ~ooo
Sytuacja kiepska
Dodano: 13.04.2016 08:33    Przez: ~Patryk
Masakra. W szkołach i kościołach niech zorganizują zbiórkę rzeczy, koców , pościeli itp.
Dodano: 13.04.2016 08:53    Przez: ~coco
a ubezpieczenie? pewnie nie było bo ktoś żałuje 300zł rocznie. Mnie nie stać na to żeby nie kupić ubezpieczenia bo nie mam w skarpecie żeby wybudować drugi dom, czy kupić mieszkanie. Ludzie naprawdę trzeba myśleć!
Dodano: 13.04.2016 08:54    Przez: ~Radosław
Zgadzam się, ja za ubezpieczenie mieszkania 60m płacę na rok niecałe 150zł, to nie jest kwota astronomiczna, a jak strzeli wężyk od wody i zaleję sąsiadów to koszty będą o wiele większe. Nie stać mnie, żeby zapłacić za remont dlatego kupiłem polisę ubezpieczeniową.
Dodano: 13.04.2016 13:08    Przez: ~Glon
Po pierwsze nie wiadomo czy było ubezpieczenie, a po drugie jak ktoś zna życie to wie, że firmy ubezpieczeniowe robią wszystko żeby tylko NIE wypłacić. Niewykluczone, że tutaj też by się jakiś haczyk znalazł. Pomijając fakt, że oprócz domu ta rodzina straciła wszystko, meble, garnki, szklanki, książki, ubrania, kosmetyki, pewnie pamiątki rodzinne i wiele innych rzeczy. Trochę empatii.Wielka tragedia rodziny. Życzę dużo siły do powrotu do normalności.
Dodano: 13.04.2016 15:00    Przez: ~Koninianka
właśnie UBEZPIECZENIE rolnik ma obowiązkowe OC i tam tez powinien miec ubezpieczone budynki .tak się wszyscy nauczyli że szkoda kasy na ubezpieczenie a jak sie cos wydarzy to niech sie inni składają. Gdyby było obowiązkowe nie trzeba by prosic innych ludzi przy np powodziach , pożarach itp