Dzisiaj jest środa 18 września 2019, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19583) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zmarł wieloletni dyrektor SP3 - Ryszard Nijakowski ... (2)Szczepionka poróżniła konińskich radnych. Zadecydu ... (4)

Pijany i agresywny pacjent pobił ratownika medycznego

Dodano: 22.04.2016 13:35
Źródło: LM.pl

W trakcie udzielania pomocy, 22-letni mężczyzna pobił do nieprzytomności ratownika medycznego. Agresywnemu pacjentowi grozi do 3 lat więzienia.

Wszystko działo się w miniony wtorek wieczorem w podstacji Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Ślesinie. Z bólem w klatce piersiowej zgłosił się tam po pomoc. W trakcie jej udzielania 22-latek zaczął zachowywać się agresywnie. - Mężczyzna znieważył lekarza Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego, uszkodził mienie Centrum i uderzył w twarz ratownika medycznego, który upadł i stracił przytomność – informuje Łukasz Maciejewski, rzecznik WCRM Sp. z o.o. w Koninie.

Ratownik trafił do szpitala. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Agresywny pacjent został zatrzymany przez policję. Jak się okazało, 22-latek był pijany. Miał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Usłyszał już zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz naruszenie czynności narządu ciała nie dłużej niż 7 dni. - Mężczyzna nie przyznał się do winy – mówi Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji.

Za oba czyny mężczyźnie grozi nawet do 3 lat więzienia. Przeciwko agresywnemu pacjentowi Wielkopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego zamierza skierować doniesienie do prokuratury. 

  • Pijany i agresywny pacjent pobił ratownika medycznego

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Na miejscu pokrzywdzonego z wymierzeniem kary sk**wysynowi nie czekałbym na "wymiar niesprawiedliwości"
Dodano: 22.04.2016 14:02    Przez: ~SOR
potraktowac dekla pawulonem
Dodano: 22.04.2016 14:24    Przez: ~czesio
powinien do końca życia nie otrzymywać pomocy medycznej.. tępa gnida, zalała spoleczenstwa
Dodano: 22.04.2016 15:36    Przez: ~zakala.
Chamstwo trzeba tępić, 3 lata to za mało, powinien za wszystko zapłacić a zwłaszcza za uszkodzony samochód..............co to za tępaki żyją na tym świecie,............
Dodano: 22.04.2016 15:08    Przez: ~simnon
Prawdopodobnie musiał coś brać typu DOPALACZE ze poniosło go i nie pamieta
Dodano: 22.04.2016 13:59    Przez: ~ja

KOMENTARZE

Z patologicznej rodziny byl w dodatku molestowany.wszystko!
Dodano: 22.04.2016 13:55    Przez: ~Janek
powinien do końca życia nie otrzymywać pomocy medycznej.. tępa gnida, zalała spoleczenstwa
Dodano: 22.04.2016 15:36    Przez: ~zakala.
zakała społeczeństwa miało być. przepraszam za błąd.
Dodano: 22.04.2016 15:39    Przez: ~zakala
Teraz powinien być molestowany przez słonia czy niedźwiedzia wtedy by zrozumiał zakapior jak się zachowywać.
Dodano: 22.04.2016 15:56    Przez: ~treser
Widać wielu ratowników komentuje.Dziwne,że im ciągle coś nie pasuje.
Dodano: 23.04.2016 13:32    Przez: ~bacha
Prawdopodobnie musiał coś brać typu DOPALACZE ze poniosło go i nie pamieta
Dodano: 22.04.2016 13:59    Przez: ~ja
haha dobre sobie... chyba że chce pamiętać. poza tym nie napisali że nic nie pamięta... po prostu się nie przyznaje ... bo myśli że skoro pijany to może niepoczytalny i mu ujdzie plazem.
Dodano: 22.04.2016 15:37    Przez: ~dupa
Na miejscu pokrzywdzonego z wymierzeniem kary sk**wysynowi nie czekałbym na "wymiar niesprawiedliwości"
Dodano: 22.04.2016 14:02    Przez: ~SOR
potraktowac dekla pawulonem
Dodano: 22.04.2016 14:24    Przez: ~czesio
To czy był z trudnej rodziny to mało ważne. Nic go nie usprawiedliwia. Powinien ich po nogach całować ze pijany a otrzymał pomoc z on co zrobił? Patologię to on ma zamiast mózgu.
Dodano: 22.04.2016 14:45    Przez: ~Anna
Zamierza skierowac doniesienie, to powinno z urzedu byc prosto do prokuratury kierowane
Dodano: 22.04.2016 14:52    Przez: ~Oncyk
Zgadzam sie i wyrok natychmiastowy i nie odsiadka w wiezieniu bo zarzada noqwe gry komputerowe i dziewczyny do celi ale przymusowa praca w Bieszczadzch przy wyrebie lasu i jeden posilek dziennie chleb i woda do popicia i tak przez 4 lata.
Dodano: 24.04.2016 14:01    Przez: ~AntyPO
Chamstwo trzeba tępić, 3 lata to za mało, powinien za wszystko zapłacić a zwłaszcza za uszkodzony samochód..............co to za tępaki żyją na tym świecie,............
Dodano: 22.04.2016 15:08    Przez: ~simnon
Wychowanie bezstresowe młodzieży, liberalizm, zagrożona demokracja.
Dodano: 22.04.2016 15:36    Przez: ~KOT
Jak ratownik pierwszy zaczął to nie ma się co dziwić ze mu oddał. Przestancie być agresywni w stodunku do pacjętów. Wiecej kultury. Wydaje wam się ze jestescie na równi z lekarzami. A daleko wam do nich po waszych kursach wieczorowych.. Wiecej szacunku do ludzi z których pieniędzy jesteście utrzymywani. I tak macie za dużo płacone nieroby jedne
Dodano: 22.04.2016 15:25    Przez: ~zoni
Ratownicy to osiłki bez kultury !
Dodano: 22.04.2016 15:37    Przez: ~SOR
Osiłki? Do mnie do bloku przyjechało dwóch takich z metra ciętych i starszej Pani nie mogli wnieść na pierwsze piętro sieroty!!!!
Dodano: 22.04.2016 15:50    Przez: ~lokator
lokator sieroto- trzeba było im pomóc a nie monitoring okienny
Dodano: 22.04.2016 16:24    Przez: ~zislo
Widać zazdrosny lerkarzyna się odezwał..otoż mylisz się..i to bardzo..przeczytaj sobie nową nowelizację Medycznych Czynności Ratunkowych..ktora nie długo wchodzi..zazdrośc przez Ciebie przechodzi ... uczyłeś się na studiach lekarskich za kase podatników..otóz my za ksztalcenie musieliśmy zapłacić z wlasnej kieszeni..za studia , uczyli nas Doktorzy mówie doktorzy,a nie jakieś pionki jak ty..uczono przedewszystkim kultury do pacjenta i do środowiska medycznego..a Ty najwidoczniej chlaleś na studiach bo nic nie wyniosleś ciekawego...biedni pacjenci... Dobrze że są jeszcze porzomni lekarze.. :) z ratowniczym pozdrowieniem :)
Dodano: 22.04.2016 16:45    Przez: ~antyzoni
Zoni, jakich kursach wieczorowych? Mówisz o 3 letnich studiach dziennych? Jakie Ty masz wykształcenie? Jak za dużo płacone? Zdajesz sobie sprawę z pensji ratowników, którzy odpowiadają za ludzkie życie? Po co otwierasz usta jeżeli nie masz pojęcia na dany temat? Zastanów się człowieku zanim coś powiesz, bo tylko się ośmieszasz ;)Życzę dużo zdrowia ;) Z takim podejściem do ratowników medycznych powinno Ci się przydać
Dodano: 22.04.2016 15:32    Przez: ~Rat
4-5 koła w jednej stacji to mało?A jak ktoś sobie taki zawód wybrał to niech go wykonuje rzetelnie,a nie tylko czeka na oklaski.Każdy zawód dobry,ale trzeba go umieć wykonywać z kulturą.
Dodano: 23.04.2016 13:30    Przez: ~rat srat
Nie ma co porównywać ratowników pogotowia z sor.Sor to extraklasa!Mili,sympatyczni,kompete nie narzekają non stop!Mimo,że obowiązków bardzo dużo.
Dodano: 23.04.2016 14:49    Przez: ~moher
Nie chce nikogo oskarzac, ale stane w obronie chlopaka. Po sytuacji jaka ostatnio mnie spotkala stracilem szacunek dla slesinskich funkcjonariuszy pogotowia. Na imprezie osiemnastkowej kuzyn zemdlal, ocucilismy go ale kiedy mdlal po raz kolejny stwierdzilem ze nalezy wezwac pogotowie , rowniez mial dusznosci, prawdopodobnie na tle nerwowym. Przyjechalo pogotowie, bylo kolo godziny 1 w nocy, powiem szczerze ze takiej chamówy dawno nie widzalem, pielegniarz z nerwami (prawdopodobnie obudzilismy go z glebokiego snu) pierwsze co zrobil to oznajmil ze jezeli wezwanie bylo bezpodstawne to bedziemy placic kare wysokosci bodajze 1600zl , mimo ze jeszcze nie widzial chlopaka, kiedy podszedl do kuzyna ktory lezal na podłodze i miał problemy z oddychaniempierwszy to zrobił to krzyknął żeby wstawał bo zaraz zadzwonił na policję po zbadaniu go stwierdzili że nie potrzebna była interwencja i wezwali mnie ponieważ to ja wzywałem karetkę i stwierdzili że będę musiał zapłacić kare. ...
Dodano: 22.04.2016 16:16    Przez: ~P.b
jedna osoba źle cię potraktowała, nie znaczy, że wszyscy pracownicy tacy są..........
Dodano: 22.04.2016 16:28    Przez: ~rat
Nie mnie, i to oczywiste ze nie wszyscy tak sie zachowują, ale chlopak mógl trafic na tego samego funkcjonariusza, ponieważ byl z tej samej jednostki, wiec jezeli zachowywal sie podobnie to nerwy u poszkodowanego w pewnym stopniu rozumiem, i zgadzam sie, ze zdecydowana wiekszosc funkcjonariuszy potrafi zachowac pelen profesjonalizm, ale są ludzie którzy mineli się z powolaniem, do niektórych badziej by pasowało stanie na bramce do klubu.
Dodano: 22.04.2016 16:52    Przez: ~Do ~rat
Sylwek z trębków się znowu rozpisał?Łysy kędzierzatrzy coś doda i mamy hit!Poszczują a na boku podmuchają swoje dupki.Szkoda ich młodych żón,że żyją nieświdome.ALe sie je uświadomi!Marsinek to już każdy widzi!Fotki już są!
Dodano: 22.04.2016 23:19    Przez: ~benek
To standard!Damy po 2-3 letnich przyzakładówkach są dumne!
Dodano: 22.04.2016 23:22    Przez: ~osep
1 z 5
12345>>