Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKonińskie I Liceum wyróżnione na tle wielkopolskich szkół

Konińskie I Liceum wyróżnione na tle wielkopolskich szkół

Dodano:
Konińskie I Liceum wyróżnione na tle wielkopolskich szkół

Po raz drugi z rzędu I LO w Koninie wzięło udział w Międzyszkolnej Konferencji Popularnonaukowej organizowanej przez Wydział Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. 

Po raz drugi z rzędu I LO w Koninie wzięło udział w Międzyszkolnej Konferencji Popularnonaukowej organizowanej przez Wydział Filologii Polskiej UAM. 

I LO w Koninie od kilkunastu lat współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach tego porozumienia, szkoła ma dwie klasy patronackie pod opieką UAM. W minioną środę, spośród 17 wielkopolskich klas, uczniowie I LO zaprezentowali dwa ciekawe tematy, nad którymi pracowali przez ostatni rok szkolny.

- Dla naszych uczniów jest to podsumowanie rocznej pracy pod przewodnictwem UAM. Wtedy mamy możliwość zapoznania się z ciekawymi tematami przygotowanymi przez uczniów z całej Wielkopolski – mówi Arleta Wydrzyńska-Roszak, polonistka I LO w Koninie

Największe zainteresowanie wzbudził temat klasy pierwszej: Projekt detektywistyczny. Gdzie jest autor po swojej śmierci?

– Młodzież poprzez naszą prezentację mogła zrozumieć, czym jest śmierć dla autora. Pisarz nie umiera wraz z napisaniem tekstu. Intepretujemy myśli autora– mówi A. Wydrzyńska- Roszak - Nasi uczniowie interpretowali Michała Witkowskiego, który jest dobrym przykładem, jak może funkcjonować autor poza swoim dziełem. 

Nie zabrakło również współczesnego tematu odnoszącego się do aktualnej sytuacji politycznej. Tym zajęła się klasa druga, która zaprezentowała pozytywny minisłownik bez stereotypów.

- Bardzo często bezmyślnie używamy określeń typu: Żyd, Arab czy Murzyn.  Nie zdając sobie sprawy, że obrażamy nie tylko osobę, ale także narodowość – podsumowuje A. Wydrzyńska-Roszak.

Jak podkreślają uczniowie, taka konferencja daje im możliwość wzbogacenia swojej wiedzy językowej i kulturowej. Jednak największym sukcesem jest przełamanie stresu związanego z autoprezentacją tematu. 

I LO w Koninie wyróżnione spośród 17 szkół w Wielkopolsce
20160615_134231
DSC01160
DSC01164
20160615_120322
20160615_120344
20160615_120625
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole