Dzisiaj jest sobota 16 grudnia 2017, imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23500) SPORT FORUM FIRMY (5109) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościWilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest ...

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

Dodano: 19.08.2016 14:26

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Protestowali przedstawiciele stowarzyszenia Eko - Przyjezierze oraz właściciele domków letniskowych w Wilczynie, w sumie kilkadziesiąt osób, którym nie podoba się polityka kopalni odkrywkowej. Protestujący nie chcą kolejnych odkrywek węgla brunatnego na pograniczu Wielkopolski i Kujaw (Ościsłowo), które ich zdaniem rujnują przyrodę, zabierają wodę z jezior, utrudniają życie rolnikom. Domagali się także naprawy szkód pokopalnianych na terenie powidzkiego parku krajobrazowego, w tym przerzutu wód kopalnianych do jeziora Wilczyńskiego.

- W jeziorze Wilczyńskim brakuje 5 metrów wody – mówił Wojciech Krawczyk, przedstawiciel właścicieli domków letniskowych w Wilczynie. - I jak na mamy na transparencie „Wilczyn słynął kiedyś z jeziora, teraz dzięki kopalni, z bajora”. Nie chcemy dopuścić do dalszej ekspansji kopalni odkrywkowych, jesteśmy przeciwko kopalni w Ościsłowie, nie pozwolimy, żeby powstała nowa kopalnia, która zdrenuje wody, tak, że po jeziorze zostanie tylko staw. W tej chwili jezioro już nabrało charakteru stawowego, pojawiły się bakterie, które zakwaszają wodę. Nie mówiąc o faunie, florze. Obserwujemy niszczenie środowiska naturalnego. Poza tym szkody i spustoszenie w rolnictwie.

Petycja protestujących została przekazana wywołanemu z siedziby zarządu kopalni, prezesowi Sławomirowi Sykuckiemu, który wysłuchał protestujących.

- Dopompowanie wody do jeziora Wilczyńskiego nie jest inwestycją kopalni, tylko marszałka województwa. Kopalnia wykonała wszystko, co do niej należy – deklarował prezes.

- Bez wody nie ma życia – mówił Józef Drzazgowski ze stowarzyszenia Eko-Przyjezierze, który od lat walczy z „odkrywkami”. 

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią
Slajd 1/28

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 1 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 2 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 3 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 4 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 5 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 6 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 7 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 8 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 9 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 10 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 11 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 12 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 13 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 14 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 15 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 16 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 17 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 18 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 19 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 20 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 21 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 22 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 23 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 24 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 25 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 26 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

Wilczyn słynął z jeziora, teraz z bajora. Protest przed kopalnią

slajd 27 z 28

Przed siedzibą PAK KWB w Kleczewie odbył się dzisiaj protest przeciwko budowie odkrywki Ościsłowo.

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

CIEKAWE, ŻE STRAJKUJĄ PRZECIWKO ODKRYWCE "OŚCISŁOWO" - A Z OŚCISŁOWA NIKT NIE BYŁ??? NIECH ODKRYWKA POWSTAJE JAK NAJPRĘDZEJ - BO GDZIE MAJĄ PRACOWAĆ CI Z KOPALNI?? A EKOLODZY SĄ TACY EKO - TO NIECH PO CIEMKU SIEDZĄ I PRĄDU NIE UŻYWAJĄ!!!!!!!
Dodano: 19.08.2016 15:00    Przez: ~MIESZKANIEC OŚCISŁOWA
to proste rozwiazanie najpierw budowa kanalu zrzutowego ktorym bedzie pompowana woda zasilajaca jezioro wilczynskie a nastepnie rozpoczecie eksploatacj wegla rozwiazania trzeba szukac dla dobra ogolu a nie dla jednostek zycze powodzenia bo szkoda jeziora i tereny piekne
Dodano: 19.08.2016 15:03    Przez: ~anty
Gdy kopalnia kupowała ziemię od rolników to było dobrze ,a jak ma powstać odkrywka to źle i krzywda?
Dodano: 19.08.2016 15:05    Przez: ~Kary
To powiem ci jedno. Jezioro Głodowskie, niegdyś zniszczone przez kopalnie. Od momentu utworzenia zbiornika Kozarzew i zasypaniu odkrywek, mimo ubiegłorocznej suszy, stan wody jest od kilku lat tym samym poziomie z tendencją wzrostu wody.
Dodano: 19.08.2016 15:14    Przez: ~Golina, Kazimierz
pamiętam jak jeszcze nie było kopalni. to tak na oko 30 lat temu to wody już wtedy ubywało.
Dodano: 19.08.2016 14:50    Przez: ~stary mieszkaniec konina

KOMENTARZE

Bajora ? nie pitolcie głupot. w całej srodkowej Europie ubywają wody z jezior. a to nie za sprawą kopalni ale braku deszczow jak kilkanaście lat temu...
Dodano: 19.08.2016 14:47    Przez: ~ochhh
To powiem ci jedno. Jezioro Głodowskie, niegdyś zniszczone przez kopalnie. Od momentu utworzenia zbiornika Kozarzew i zasypaniu odkrywek, mimo ubiegłorocznej suszy, stan wody jest od kilku lat tym samym poziomie z tendencją wzrostu wody.
Dodano: 19.08.2016 15:14    Przez: ~Golina, Kazimierz
avatar Panie "ochhh" wiem, że się powtarzam, ale wiem też, że takie wpisy jak pański są nieszczere. Nie wierzę, że żyjąc w miejscu gdzie wystarczy wypuścić się 50 km praktycznie w dowolną stronę można zobaczyć czyste jeziora których poziom wody jest taki sam odkąd pamiętają nasi dziadowie czy pradziadowie. Nie wiem gdzie panu wysychają (w sposób naturalny) jeziora ale wystarczy pojechać w okolicę Mogilna, Trzemeszna, Gniezna, Żnina, Poznania, Izbicy Kujawskiej w końcu choćby bardzo blisko do jezior Brudzewskich czy Mąkolna. Jakoś tam ogólnoeuropejskiej suszy nie ma, pozom wody idealny i tylko tam gdzie pojawią się kopacze dołów tam raptem jeziora wysychają. Nie wiem do jakich kłamstw i manipulacji mogą posunąć się jeszcze zwolennicy KWB (najpewniej bezpośrednio i pośrednio zainteresowani). W sprawie są dwa pewniki! 1) Główny sprawca osuszania jezior jest tylko jeden.
Dodano: 20.08.2016 07:10    Przez: Urlich von Jungingen
avatar CIĄG DALSZY: 2) Zainteresowanych aby nie wydawać pieniędzy na instalację jest wielu, nie tylko KWB ale chyba wszystkie podmioty które miały wyłożyć jakąś kasę. Dlatego szukano wymówek jak to wszystko odwlec aby dało się powiedzieć, że teraz to się nie da bo Jóźwin II się kończy. Jestem ciekaw kto wymyślił temat z ramienicami czy wcześniej, rozwielitkami. Przecież dobrze wiadomo, że są prawdziwi ekolodzy i ci na zamówienie. Z jakimi mieliśmy w tym przypadku do czynienie? Pewnie nigdy się nie dowiemy. Pewne jest też to, że dziś woda z pomp głębinowych płynie do wielkiej dziury pokopalnianej lezącej przy drodze Kleczew-Słupca i nikt nie odda wody póki ta dziura nie zostanie zapełniona. Po odkrywce Jóźwin też zapewne zostanie wielka dziura którą też będą chcieli zapełnić wodą bo to dziura KWB a jezioro Wilczyńskie jest "państwowe" czyli niczyje więc nie liczmy, że woda z Ościsłowa popłynie do Wilczyna.
Dodano: 20.08.2016 07:11    Przez: Urlich von Jungingen
W całej Europie ubywa wody z jezior a tylko przybywa kasy takim jak ZEGAREK TAK?????????????????????
Dodano: 20.08.2016 07:27    Przez: ~mosiek
avatar Panie mosiek- czy w całej Europie ubywa metr lub więcej (w pionie oczywiście) rocznie przez wiele lat jak na przykład na Suszewskim gdzie już brakuje około sześciu metrów? Nie rób ludziom wody z mózgu. Może jest jakaś tendencja wieloletnia w jakiś rejonach Europy ale nie katastrofa ekologiczna. Jadę na ryby po dwóch tygodniach od ostatniej wizyty i na tym samym miejscu linia brzegowa jest metr dalej!!! DWA TYGODNIE! W całej Europie tak wysycha? Obudziłeś się czy jeszcze piszesz we śnie?
Dodano: 20.08.2016 07:35    Przez: Urlich von Jungingen
Wszystko w dzisiejszych czasach stoi na głowie... grupka posiadaczy domków letniskowych organizuje "wielki" (celowo w cudzysłów) protest bo im biznes nie idzie. Pan Drzazgowski zwołuje zawodowych protestujacych, którzy z protestowania uczynili sobie źródło utrzymania (to ten Pan w jasnej marynarce) i razem hej! protestować! Jakiś Pan w komentarzu poniżej, przedstawiający się jako mistrz zakonu krzyżackiego skarży się, że pojechał na ryby i musiał krzesełko bliżej brzegu przysunąć... normalnie kabaret. A gdzie jest jakiś rachunek ekonomiczny? gdzie szersza perspektywa? OK, zamknijmy kopalnię, elektrownię, zwolnijmy 8 tys osób z pracy, niech upadną przy okazji firmy z nimi współpracujące czyli następne kilka tysięcy, doliczmy ich rodziny itd. To oczywiście nie wpłynie na region, na miasto, na kolejne firmy, to jest pikuś. A czy to poprawi sytuację grupki właścicieli kampingów nad jeziorem? czy poprawi humor Panu Drzazgowskiemu? Myślenie nie boli. ...
Dodano: 20.08.2016 11:14    Przez: ~Stop głupocie
Kiedyś, za jakieś 15-20 lat kopalni i elektrowni i tak nie będzie... po co pozbawiać region wpływów, miejsc pracy, przemysłu wczesniej ? kiedyś nikt nie będzie pamiętał, że gdzieś tu były odkrywki a natura da sobie świetnie radę, czemu dała przykład już nie raz. Gdyby każdy miał protestować przeciwko wszystkiemu co mu pzeszkadza bylibyśmy w czarnej ....dziurze
Dodano: 20.08.2016 11:18    Przez: ~Spot głupocie
TAKKKK.....proponuję aby wszyscy mieszkańcy konina nie pracujący w KWB co miesiąc dobrowolnie ze swojej wypłaty oddawali 700 zł bo górnicy ciężko pracują i mają mało pieniędzy oraz dożywotni zrzuta na fundusz emerytalny dla KWBowców bo przyzwyczajeni są do godnego życia.
Dodano: 20.08.2016 13:33    Przez: ~hutnik
@hutnik przecież nikt nie każe jakichś "zrzut" robić - o czym Ty piszesz ? Firma jest jak najbardziej rentowna, płaci podatki na rzecz regionu, wypłaca pracownikom - wszystko jest jak należy. Chodzi o to by widzieć całość i mieć wyobraźnie jakie następstwa powoduje dane zachowanie.
Dodano: 20.08.2016 15:14    Przez: ~stop głupocie
CIEKAWE ILU OPONENTÓW ZMIENIŁO BY ZDANIE NA TEMAT SZKODLIWOŚCI ODKRYWEK JAK BY ZOSTALI PRZEJĘCI DO PRACY W KOPALNI
Dodano: 21.08.2016 10:23    Przez: ~ON
To może odwrotnie. Ilu ślepo broniących kopalni którzy dobrze wiedzą jakie ona sieje spustoszenie rzuca obelgami w swoich przeciwników i powiela te same puste argumenty w obronie kopalni dobrze wie, że nie ma racji ale trolluje na forum tylko dlatego aby bronić własnego tyłka albo tyłka swoich bliskich?
Dodano: 21.08.2016 14:10    Przez: ~Ramienica
NO LEPIEJ "TROLOWAĆ" Z ZAZDROŚCI BO NIE PRACUJE W KOPALNI I DO TEGO JESZCZE ŻLE IM ŻYCZY.
Dodano: 21.08.2016 15:35    Przez: ~ON
pamiętam jak jeszcze nie było kopalni. to tak na oko 30 lat temu to wody już wtedy ubywało.
Dodano: 19.08.2016 14:50    Przez: ~stary mieszkaniec konina
Chyba nie jestes taki stary albo jestes slabo oczytany ale kopalnia ma już 70 lat a odkrywka Jozwin jest od roku 1964 roku wiec takie glodne kawalki to możesz sprzedawac torfiarzom.
Dodano: 19.08.2016 15:25    Przez: ~Ramienica na uslugach
to wlasnie Ty się do ucz historii, gdzie i kiedy były okdkrywki
Dodano: 19.08.2016 17:59    Przez: ~stary
Stary kup sobie chamie encyklopedię.
Dodano: 19.08.2016 18:16    Przez: ~Ramienica do wynajęcia
Od chama to sobie możesz zwyzywac jedynie siebie. Kup sobie lepiej jakaś książkę na uspokojenie, w sumie encyklopedia też Ci się przyda.
Dodano: 19.08.2016 20:28    Przez: ~stary
ale si e ci z kwb wystraszyli
Dodano: 19.08.2016 14:57    Przez: ~123
CIEKAWE, ŻE STRAJKUJĄ PRZECIWKO ODKRYWCE "OŚCISŁOWO" - A Z OŚCISŁOWA NIKT NIE BYŁ??? NIECH ODKRYWKA POWSTAJE JAK NAJPRĘDZEJ - BO GDZIE MAJĄ PRACOWAĆ CI Z KOPALNI?? A EKOLODZY SĄ TACY EKO - TO NIECH PO CIEMKU SIEDZĄ I PRĄDU NIE UŻYWAJĄ!!!!!!!
Dodano: 19.08.2016 15:00    Przez: ~MIESZKANIEC OŚCISŁOWA
to proste rozwiazanie najpierw budowa kanalu zrzutowego ktorym bedzie pompowana woda zasilajaca jezioro wilczynskie a nastepnie rozpoczecie eksploatacj wegla rozwiazania trzeba szukac dla dobra ogolu a nie dla jednostek zycze powodzenia bo szkoda jeziora i tereny piekne
Dodano: 19.08.2016 15:03    Przez: ~anty
taaa tak samo jak pierw wybudowanie alternatywnej drogi w kaliskiej a potem rozwalenie drogi.... a sami widzicie jak wyszło...
Dodano: 19.08.2016 20:30    Przez: ~oj
Gdy kopalnia kupowała ziemię od rolników to było dobrze ,a jak ma powstać odkrywka to źle i krzywda?
Dodano: 19.08.2016 15:05    Przez: ~Kary
Ekolodzy wyperdalać!!!!!
Dodano: 19.08.2016 15:06    Przez: ~latelarus
Ciekawe bo tu ci ludzie protestują a może być tak ze wogole ta odkrywka nie powstanie bo nic nie słychać żeby odralniali ta ziemię albo grunty wykupywali także bez sensu protest
Dodano: 19.08.2016 15:07    Przez: ~Guru
prywatna firma rujnuje naszą przyrodę to jest chore i możliwe tylko w tym patologicznym kraju, mam nadzieje że w końcu nasze prawo się zmieni i sytuacja się odwróci
Dodano: 19.08.2016 15:08    Przez: ~123432341231
Na obecnym etapie stanu spraw protesty organizowane przed kopalnią nie mają szans na sukces, gdyż brak wobec kopalni administracyjnego regresu. A problem powstał w trakcie opracowywana operatu środowiskowego na potrzeby wydania decyzji środowiskowej przez RDOŚ. Gdyby taki operat opracowywany był przez zwykłego specjalistę lub zespół prawdziwych fachowców nie miałby najmniejszych szans na wydanie pozytywnej decyzji przez RDOŚ. A że był on rzeźbiony przez "wybitnych specjalistów" z tytułami profesorskim to paniusie w RDOŚ siedziały cichutko gdyż nie mały jakichkolwiek szans w merytorycznej dyskusji z owymi mistrzami udowadniania, że ziemia jest płaska i leży na grzbiecie słoni. Można powiedzieć, że sprawa od strony egzekucji prawnej jest przegwizdana i tylko dobra wola urzędników dysponujących kasą może cokolwiek zaradzić.
Dodano: 19.08.2016 15:09    Przez: ~jaś
prawda
Dodano: 19.08.2016 15:23    Przez: ~Ślesiniak
W tym roku bylem w przyjezierzu wody z roku na rok ubywa odkrywaja sie rowy i doly w jeziorze. Tak zle nie bylo jeszcze nigdy. Nie prawda ze ludzie nie zarobia na domkach , mimo malego stanu wody ludzi jest tlum. Niegdys w okolicach lubstowa kopalnia również zachwiala gospodarka wodna jednak tam jest dopływ wody kanalami kopalnianymi krystaliczna woda wracala do jeziora i jezioro przetrwalo mimo ze lata swietnosci tez ma za soboa. W swoich okolicach kopalnia.potrawi zadbac o poprawną gospodarke wodna. W sasiednim województwie juz nie. A do wszystkich zielonych chcecie wody w przyju to posprzatajcie linie brzegowa pluki jest okazja zkrzyknijcie młodzież bo niski stan wody odkryl skarby w postaci smieci butelek szklanych itp... na dzikich plazach strach do wody wejsc chyba ze w butach... chcecie brac Dajcie cos od siebie. Nie jestem stronniczy ale porzadki w okolo jeziora potrzebne sa od zaraz!!!
Dodano: 21.08.2016 09:27    Przez: ~Bartosz
1 z 6
123456>>