Dzisiaj jest poniedziałek 24 lutego 2020, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21476) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. W niedzielę przejdzie Marsz Pamięci Żołnier ... (1)Jest miejski kalendarz imprez. Można zgłaszać, a b ... (0)

Rowerzysta skręcił tuż przed samochodem. Zginął na miejscu

Dodano: 17.05.2017 13:43
Źródło: LM.pl

Konińscy policjanci pod nadzorem prokuratury badają przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło wczoraj w gm. Wilczyn.

Kierujący rowerem, 79-letni mieszkaniec gm. Wilczyn w miejscowości Wiśniewa Kolonia chciał skręcić w lewo, do posesji.

- Niestety najprawdopodobniej nie upewnił się co do możliwości wykonania takiego manewru, czyli po prostu nie obejrzał się za siebie i rozpoczął skręcanie – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji.

Manewr rozpoczął tuż przed nadjeżdżającym oplem movano, którym kierował 23-letni mieszkaniec Konina. Kierowca nie miał szans na ominięcie rowerzysty. 79-latek zginął na miejscu.

Konińscy mundurowi przypominają, że nawet w sytuacji kiedy przepisy ruchu drogowego dają pierwszeństwo przed nadjeżdżającym pojazdem, warto obserwować, czy kierowca ma zamiar tego pierwszeństwa udzielić.  

fot. KMP Konin

  • Rowerzysta skręcił tuż przed samochodem. Zginął na miejscu
  • Rowerzysta skręcił tuż przed samochodem. Zginął na miejscu
  • Rowerzysta skręcił tuż przed samochodem. Zginął na miejscu
  • Rowerzysta skręcił tuż przed samochodem. Zginął na miejscu
  • Rowerzysta skręcił tuż przed samochodem. Zginął na miejscu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Swego czasu jeździłem tam bardzo często i nawet jadąc 50-60 km/h omijając rowerzystów bywały czasami sytuacje że trzeba było jeszcze odbić bo się chwiali po drodze. Nikogo nie usprawiedliwiam, po prostu wystarczy że jedna osoba ma swoje lata i już nie myśli tak logicznie jak młoda osoba, a druga jedzie z dozwoloną prędkością poza terenem zabudowanym (uwaga może jechać 90km/h), bo to dozwolona prędkość. I spotykają się w miejscu gdzie jedna nagle wykonuje manewr skrętu bo może niedosłyszy już... i wychodzi taka sytuacja. W niektórych sytuacjach to nasze myślenie i nasze przewidywanie może mieć znaczenie ponieważ osoby w podeszłym wieku już nie respektują zasady ograniczonego zaufania i uważają że zawsze mają pierwszeństwo (patrz kobiety starsze na pasach) np. Rozumiem wszystko ale wchodzenia też na pasy bez uprzedniego spojrzenia w prawo i w lewo nie pochwalam. Szkoda starszego pana, szkoda kierowcy bo do końca życia już będzie miał na s ...
Dodano: 17.05.2017 14:49    Przez: ~Obserwator
na sumieniu tego pana mimo tego że to nie była jego wina. To był moment i każdego z nas to może spotkać... Uważajmy na siebie zawsze i myślmy za innych uczestników drogi!
Dodano: 17.05.2017 14:51    Przez: ~Obserwator...
Pan rzecznik ma racje mam mame w wieku 74 lat i tez nie wie gdzie zostawiła portfel a o rowerze brak słów szkoda że człowiek traci wszystko w tak głupi sposób. Współczyje kierowcy ayta.
Dodano: 17.05.2017 14:02    Przez: ~Ablehard Giza
Pomyśl... do tej sytuacji wystarczyła prędkość 50-60, a tam jest dozwolona 90... Dobrze że ty zawsze jeździsz zgodnie z przepisami ;)
Dodano: 17.05.2017 14:53    Przez: ~Obserwator.
ps: zobacz kiedy wykonywał manewr rowerzysta, nie przed maską tylko na wysokości praktycznie prawej strony pasażera (widać po wgnieceniu na błotniku) dlatego kierowca wymijał rowerzystę, a ten w tym momencie mu skręcił...
Dodano: 17.05.2017 14:55    Przez: ~Obserwator.

KOMENTARZE

no coz,wiekszosc z nas bedzie kiedys stara...
Dodano: 17.05.2017 13:57    Przez: ~ala
Kurde jakąś kobieta nawet stołek sobie przyniosła
Dodano: 17.05.2017 19:46    Przez: ~oj
przy takich obrazeniach auta wyglada ze kierowca musial jechac ponad setke gdzie czapka gdzie rower a gdzie leza zwloki to musiala byc duza sila odrzutu
Dodano: 18.05.2017 00:43    Przez: ~anty
Do anty: a moze pedzil z prędkością bomby termobarycznej? Najpewniej...
Dodano: 18.05.2017 11:54    Przez: ~Pn
~do PeNera nie badz taki do przodu bo ci tylu cebulasie zabralnie...
Dodano: 18.05.2017 15:48    Przez: ~Pn
Pan rzecznik ma racje mam mame w wieku 74 lat i tez nie wie gdzie zostawiła portfel a o rowerze brak słów szkoda że człowiek traci wszystko w tak głupi sposób. Współczyje kierowcy ayta.
Dodano: 17.05.2017 14:02    Przez: ~Ablehard Giza
Jak to? Mie ma winy pirata-wariata kierowcy? Nie wierze...
Dodano: 17.05.2017 14:25    Przez: ~Pn
Kolejny zabójca mimowoli samochodem. . Przypuszczam , że jednak prędkość miał zabójczą . Mało kto jeździ na terenach wiejskich zgodnie z nakazaną prędkością , tym bardziej młodzi kierowcy.
Dodano: 17.05.2017 14:35    Przez: ~ktoś
Tak jak ten w Koninie musiał pędzić minimum ze 200 km/h, słuchać muzy na full i przeglądać fejsa. A biedny rowerzysta na prwno w ogóle ne był winny. Tak jak piesi, którzy giną pod kołami samochodów. Zawsze winny jest li tylko kierowca. Żenada.
Dodano: 17.05.2017 14:38    Przez: ~Pn
Pomyśl... do tej sytuacji wystarczyła prędkość 50-60, a tam jest dozwolona 90... Dobrze że ty zawsze jeździsz zgodnie z przepisami ;)
Dodano: 17.05.2017 14:53    Przez: ~Obserwator.
ps: zobacz kiedy wykonywał manewr rowerzysta, nie przed maską tylko na wysokości praktycznie prawej strony pasażera (widać po wgnieceniu na błotniku) dlatego kierowca wymijał rowerzystę, a ten w tym momencie mu skręcił...
Dodano: 17.05.2017 14:55    Przez: ~Obserwator.
do Pn-a , żal to niech ci będzie zabitych ludzi i zwierząt nierozumny gościu. Przeważnie młodzi kierowcy, którzy myślą , że mają pełną kontrolę nad samochodem i swoim życiem, pędzą jak szaleni. Podnieca ich muza z radia , bryka i prędkość, która zabija. Lepiej jechać wolniej niż kogoś zabić.
Dodano: 18.05.2017 08:38    Przez: ~ktoś
Czytaj ze zrozumieniem
Dodano: 18.05.2017 08:47    Przez: ~m
nie wszyscy młodzi kierowcy są tacy jak ich opisujesz, ale zdecydowana większość pieszych nie zna przepisów i nie umie się zachować, wchodzą na ulicę jak święte krowy i wchodzą bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód.
Dodano: 18.05.2017 10:38    Przez: ~do ktoś
Do ktoś: to, ze ktos jet mlodym kierowca nie oznacza z automatu, ze pedzi. Piratami sa nie tylko mlodzi ale i starzy wyjadacze jak np tzw. profesorzy szos, czyli kierowcy tirow. A... i nie powyarzaj frazesow,ze predkosc zabija bo gdyby tak bylo to autostrady bylyby pelne trupow...
Dodano: 18.05.2017 11:58    Przez: ~Pn
Swego czasu jeździłem tam bardzo często i nawet jadąc 50-60 km/h omijając rowerzystów bywały czasami sytuacje że trzeba było jeszcze odbić bo się chwiali po drodze. Nikogo nie usprawiedliwiam, po prostu wystarczy że jedna osoba ma swoje lata i już nie myśli tak logicznie jak młoda osoba, a druga jedzie z dozwoloną prędkością poza terenem zabudowanym (uwaga może jechać 90km/h), bo to dozwolona prędkość. I spotykają się w miejscu gdzie jedna nagle wykonuje manewr skrętu bo może niedosłyszy już... i wychodzi taka sytuacja. W niektórych sytuacjach to nasze myślenie i nasze przewidywanie może mieć znaczenie ponieważ osoby w podeszłym wieku już nie respektują zasady ograniczonego zaufania i uważają że zawsze mają pierwszeństwo (patrz kobiety starsze na pasach) np. Rozumiem wszystko ale wchodzenia też na pasy bez uprzedniego spojrzenia w prawo i w lewo nie pochwalam. Szkoda starszego pana, szkoda kierowcy bo do końca życia już będzie miał na s ...
Dodano: 17.05.2017 14:49    Przez: ~Obserwator
na sumieniu tego pana mimo tego że to nie była jego wina. To był moment i każdego z nas to może spotkać... Uważajmy na siebie zawsze i myślmy za innych uczestników drogi!
Dodano: 17.05.2017 14:51    Przez: ~Obserwator...
Fakt że ze zdjecia wgniecenia auta wynika że rowerzysta mógł skręcić nagle i to na ostatnią chwilę,ale tak naprawdę dużo rowerzystów jeździ bez odblasku bez kasku czasem bez świateł jak jest szaro i jezdza jak chcą to prawda kiedyś zrabalam kobietę za to że nie miała żadnych odblasków a było już ciemno a ona jechała z dziećmi stanelam i zapytałam jej czy jest taka pewna że każdy kierowca ja musi po drodze zauważyć,powiedzialam jej ze z daleka jej nie widać..w.Wtym przypadku mogło to być skręcanie na ostatnią chwilę i żaden kierowca nie uniknął by zderzenia.
Dodano: 17.05.2017 15:45    Przez: ~Rfc
(patrz kobiety starsze na pasach) ? no sorry, raczej starsze osoby są bardziej ostrożne, jedynie maja większe ograniczenia np. ruchowe czy słuchowe, za to młodzież wchodzi na jezdnię na pewniaka, żeby nie powiedzieć na chama, często na czerwonym, wgapieni w ekran i ze słuchawkowi w uchu , więc nie generalizuj
Dodano: 18.05.2017 23:36    Przez: ~średnia
Duzo jezdze rowerem i sa sytuacje, ze strach ogarnia. Jade rowerem, z naprzeciwka autobus i co robi auto zza autobus... oczywiscie wciska sie miedzy autobus, a rowerzyste! Kierowcy auto, troche rozumu i szacunku, bo rowerem kieruje czlowiek tak jak i autem!
Dodano: 17.05.2017 15:30    Przez: ~Rowerzysta
Podobny apel wystosuj do rowerzystow i... pieszych, czyli troche rozumu i szacunku, bo samochodem kieruje czlowiek.
Dodano: 17.05.2017 17:30    Przez: ~Pn
Pn zamilknij juz. Wez poszukaj sobie znajomych z "reala" znajac zycie to Ty nawet prawka nie masz bo za duzo siedzisz przed komputerem a za mało za kierownica... Wyjdz na dwór przewietrz sie. Ciepło jest. Odsłoń zasłony w oknach. Czlowieku juz MAJ!
Dodano: 17.05.2017 18:11    Przez: ~kka
@kka, alez zes błysnął. Lepuej ci? Po co takue eynsztokowe teksty plodzisz? Nie bardzo rozumie takich, jak to ktos wczoraj napisal, cebulakow.
Dodano: 17.05.2017 19:38    Przez: ~Pn
kierowca jechał na pewno góra 40
Dodano: 17.05.2017 15:45    Przez: ~bez podziału na wiek
dlatego potrzebował tyle metrów żeby zatrzymać się od miejsca potrącenia?
Dodano: 18.05.2017 11:47    Przez: ~PN
zaraz moment, A bezpieczna odleglosc od omijanego rowerzysty? a ograniczone zaufanie? a noga z gazu jak widzi dziadka ktory sie kolebie na rowerze? No qrwa ludzie. czytam i nie wierze. Ja jestem kierowca zaowodowym wywrotki i zawsze zawsze widzac rowerzyste zwalniam prawie do zera, ew omijam go tak jak najbardziej moge,.,, Kierowca busa musi miec mocne dowody bo to sie kupy nie trzyma. Zaiwanial ostro i dziadek sie wychylil i tragedia. Jakby PRZEWIDZIAL I SIE PRZYGOTROWAL NA TAKA SYTUACJE TO DZIADEK BY ZYL... ale ma 23 lata i brak doswiadczenia... To co dzieciarnia bussami wyczynia to osobny temat... Jak czyta to wiesniak z niebieskiego sprintera wozacego gaz w okolicach sławska itp to za to co ostatnio zrobiles powinienes miec zakaz prowadzenia aut na 10 lat...
Dodano: 17.05.2017 15:48    Przez: ~kka
No jakoś ta dzieciarnia bussami, musi nabrać doświadczenia. Czyli musi jeździć.
Dodano: 17.05.2017 17:31    Przez: ~hhjhjhhj
Byles tam? Widziales? Czy moze tylko pitolisz jak oblakany?
Dodano: 17.05.2017 17:32    Przez: ~Pn
Do kka, a moze koerowca busa mial nie dojezdzac do rowerzysty na 10 metrow tylko zjechac na podocze, zatrzymac i zgasic auto. No i zaczekac z pol godziny. Czy tak??
Dodano: 17.05.2017 17:58    Przez: ~Pn
dzieciaki minusujcie minusujcie:D smpijam nektar z tych minusów. Stop idiotom w busach i gównazerii 20 letniej zabijajacej ludzi!!! Motorkiem se pojezdzij jeden z drugim albo z ojcem na fotelu obok...
Dodano: 17.05.2017 18:04    Przez: ~kka
PS Pn z toba nie zamierzam nawet dyskutowac bo czytalem gdzie niegdzie twoje mierne wpisy... Zasada ograniczonego zaufania oraz umiejetnosc przewidywania sytuacji na drodze czyni czlowieka dobrym kierowca. Poczytaj sobie na guglach o tym. ja z toba nie bede dyskutowac bo ty jakis niewyżyty jestes. Boje sie ciebie czlowieku AŁA odejdz...
Dodano: 17.05.2017 18:06    Przez: ~kka
@kka, mierne wpisy to twoj znak rozpoznawczy. Smiac mi sie chce z tych twoich cebulowatych tekstow. Nivby doroslego zgrywasz a sloma z butow i gowniarstwo przebija...
Dodano: 17.05.2017 19:40    Przez: ~Pn
Do Pn próbowałeś już zabłysnąć przy okazji ostatniego wypadku. Jesteś jak jesteś to najwyżej niedzielnym kierowcą któremu na drodze przeszkadza wszystko i wszyscy. A jak będzie wypadek dwóch samochodów to też napiszesz że kierowcy niewinni bo kilometr dalej szedł pieszy lub jechał rowerzysta
Dodano: 17.05.2017 21:10    Przez: ~Leszek
Skąd pewność, że nie sygnalizował zamiaru skrętu w lewo?
Dodano: 17.05.2017 17:36    Przez: ~dziadek
Szkoda człowieka, że w taki sposób musiał zejść z tego świata, no ale na własne życzenie, niestety.
Dodano: 17.05.2017 17:39    Przez: ~Władek
A może to dobrze? Nie będzie już musiał chorować, cierpieć itd. Pomyśl, on już miał swoje lata. najlepsza smierć to nagła smierć. Moim zdaniem, oczywiście.
Dodano: 18.05.2017 13:21    Przez: ~Adrian
1 z 3
123>>