Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16983) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Show Kopińskiej w rezerwach. Medyk II zdeklasował ... (0)Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)

Podaj Dalej. Pobiegnie maraton w Tokio. Dla tych, którzy nie mogą

Dodano: 28.12.2017 11:24

Marcin Janiak, prawnik z Konina został wylosowany z ponad 300 tys. biegaczy z całego świata i znalazł się wśród 35 tys. szczęśliwców, którzy 25 lutego 2018 roku staną na starcie maratonu w Tokio.

Marcin pobiegnie dla tych, którzy biegać nie mogą - dla osób, które wskutek wypadków utraciły sprawność i w Fundacji Podaj Dalej będą uczyć się żyć od nowa. Przez 5 lat udzielał bezpłatnych porad osobom potrzebującym w fundacji. Teraz chce połączyć pasję biegania z pomaganiem i wierzy, że dzięki darczyńcom kilka osób niepełnosprawnych zmieni swoje życie. Dlaczego Marcin chce pomóc ludziom po wypadkach? Dlatego, że w ciągu kilku sekund ich świat się zawalił. Stracili niezależność, często również sens życia. Musieli przerwać naukę, zrezygnować z pracy, porzucić marzenia. Wszystkich łączy jedno – marzenie o tym, żeby znów być niezależnym w życiu.

- Tej niezależności uczymy każdego dnia w Fundacji Podaj Dalej w Koninie od blisko 14 lat. W Akademii Życia podczas kilkumiesięcznego pobytu osoby po wypadkach oswajają się ze swoją niepełnosprawnością, uczą się ubierać, przesiadać z łóżka na wózek i bezpiecznie na nim jeździć. Kolejne stopnie wtajemniczenia to radzenie sobie w łazience i w kuchni. Samodzielne chwycenie kubka w bezwładne dłonie, przygotowanie posiłku, spacer po mieście, sport. Równoległa praca z psychologiem i coachem pozwala pomału układać sobie życie i planować przyszłość również pod kątem pracy. Akademia Życia to jedyny tak kompleksowy projekt w Polsce – mówi Zuzanna Janaszek - Maciaszek, prezes. - Fundacja musi zebrać minimum 22 tys. zł, bo tyle miesięcznie kosztuje pobyt i aktywizacja czterech osób w Akademii Życia, czyli zapewnienie 24h opieki asystenckiej, intensywna nauka niezależnego życia, fizjoterapia, wsparcie psychologa i zakwaterowanie w specjalnie przystosowanych mieszkaniach treningowych.

Ambasadorami akcji „Prawnik w biegu” są: Beata Sadowska, Jerzy Skarżyński, Patryk Szymański, Bartek Topa i Marek Bystrzycki. Na darczyńców czekają wspaniałe nagrody, m.in. pozdrowienia po japońsku, filmik nagrany w Tokio z imiennym podziękowaniem dla darczyńcy, imię darczyńcy napisane po japońsku na czerpanym papierze, a nawet prywatny pokaz zdjęć z Tokio z degustacją sushi w Koninie. www.polakpomaga.pl/kampania/prawnik-w-biegu

  • Podaj Dalej. Pobiegnie w Tokio. Dla tych, którzy nie mogą

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.