Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościPodaj Dalej. Pobiegnie maraton w Tokio. Dla tych, którzy nie mogą

Podaj Dalej. Pobiegnie maraton w Tokio. Dla tych, którzy nie mogą

Dodano:
Podaj Dalej. Pobiegnie maraton w Tokio. Dla tych, którzy nie mogą

Marcin Janiak, prawnik z Konina został wylosowany z ponad 300 tys. biegaczy z całego świata i znalazł się wśród 35 tys. szczęśliwców, którzy 25 lutego 2018 roku staną na starcie maratonu w Tokio.

Marcin pobiegnie dla tych, którzy biegać nie mogą - dla osób, które wskutek wypadków utraciły sprawność i w Fundacji Podaj Dalej będą uczyć się żyć od nowa. Przez 5 lat udzielał bezpłatnych porad osobom potrzebującym w fundacji. Teraz chce połączyć pasję biegania z pomaganiem i wierzy, że dzięki darczyńcom kilka osób niepełnosprawnych zmieni swoje życie. Dlaczego Marcin chce pomóc ludziom po wypadkach? Dlatego, że w ciągu kilku sekund ich świat się zawalił. Stracili niezależność, często również sens życia. Musieli przerwać naukę, zrezygnować z pracy, porzucić marzenia. Wszystkich łączy jedno – marzenie o tym, żeby znów być niezależnym w życiu.

- Tej niezależności uczymy każdego dnia w Fundacji Podaj Dalej w Koninie od blisko 14 lat. W Akademii Życia podczas kilkumiesięcznego pobytu osoby po wypadkach oswajają się ze swoją niepełnosprawnością, uczą się ubierać, przesiadać z łóżka na wózek i bezpiecznie na nim jeździć. Kolejne stopnie wtajemniczenia to radzenie sobie w łazience i w kuchni. Samodzielne chwycenie kubka w bezwładne dłonie, przygotowanie posiłku, spacer po mieście, sport. Równoległa praca z psychologiem i coachem pozwala pomału układać sobie życie i planować przyszłość również pod kątem pracy. Akademia Życia to jedyny tak kompleksowy projekt w Polsce – mówi Zuzanna Janaszek - Maciaszek, prezes. - Fundacja musi zebrać minimum 22 tys. zł, bo tyle miesięcznie kosztuje pobyt i aktywizacja czterech osób w Akademii Życia, czyli zapewnienie 24h opieki asystenckiej, intensywna nauka niezależnego życia, fizjoterapia, wsparcie psychologa i zakwaterowanie w specjalnie przystosowanych mieszkaniach treningowych.

Ambasadorami akcji „Prawnik w biegu” są: Beata Sadowska, Jerzy Skarżyński, Patryk Szymański, Bartek Topa i Marek Bystrzycki. Na darczyńców czekają wspaniałe nagrody, m.in. pozdrowienia po japońsku, filmik nagrany w Tokio z imiennym podziękowaniem dla darczyńcy, imię darczyńcy napisane po japońsku na czerpanym papierze, a nawet prywatny pokaz zdjęć z Tokio z degustacją sushi w Koninie. www.polakpomaga.pl/kampania/prawnik-w-biegu

Podaj Dalej. Pobiegnie w Tokio. Dla tych, którzy nie mogą
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole