Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21337) SPORT FORUM FIRMY (5244) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 10oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
11 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radni miast i gmin będą decydować o przyszłości ma ... (15)Kochowo. Wypadek trzech samochodów osobowych we mg ... (17)

Autostrada A2 za droga. Firma znalazła się pod lupą prokuratury

Dodano: 12.02.2018 11:44
Źródło: LM.pl

Umowami na budowę autostrady A2 zająć się ma prokuratura. Śledztwo ma być prowadzone na polecenie ministra sprawiedliwości.

Od stycznia przejazd autostradą A2 znowu podrożał. Na każdej z trzech bramek zlokalizowanych na odcinku między Koninem, a Nowym Tomyślem zapłacić trzeba po 20 zł. Autostrada Wielkopolska tłumaczy, że wzrost opłaty wiąże się z koniecznością spłaty kredytów zaciągniętych na budowę drogi. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, minister sprawiedliwości i jednocześnie prokurator generalny zdecydował o zbadaniu umów zawartych z firmą założoną przez Jana Kulczyka.

- Mamy jedną z najdroższych czy wręcz najdroższą autostradę w Europie. Pieniądze z kieszeni kierowców płyną szerokim strumieniem do prywatnej spółki, a rząd nie jest w stanie powstrzymać kolejnych podwyżek. Chcę, żeby prokuratorzy ustalili, dlaczego za poprzednich rządów zgodzono się na tak skandaliczne warunki. Prokuratura ma zbadać, czy doszło do przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez państwowych urzędników, przez co narażone zostały interesy Skarbu Państwa i samych Polaków – powiedział PAP minister Ziobro.

Umowa koncesyjna została podpisana z Autostradą Wielkopolską w 1997 roku. Jeszcze przez kolejnych 20 lat firma będzie mogła ustalać taryfy na autostradzie.

fot. archiwum

  • Autostrada A2 za droga. Firma znalazła się pod lupą prokuratury

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Podajcie proszę chociaż jedno nazwisko kogoś z PO, SLD i PSL kto nie jest umoczony w jakieś złodziejstwo?!
Dodano: 12.02.2018 12:04    Przez: ~Wqrwiony patriota
Brawo, niech sie dobiorą do tych pseudo "biznesmesmanów" z PO SLD PSL. To co oni zrobili z tym krajem to się w głowie nie mieści. Złodziejstwo w biały dzień.
Dodano: 12.02.2018 12:34    Przez: ~heheszko
Przypomnij sobie że autostrada A2 istniała od Konina do Wrześni i była za darmo, potem Kulczyk SBek dostał od kolesi SBeków za darmo,potem wszyscy ogłosili, że wybudował nowy odcinek. Gdyby powstała nowa równoległa do starej drogi to mógłby sobie brać ile by chciał za przejazd. Rządam zwrotu starej drogi a Kulczyk niech se buduje nawet trzy inne A2
Dodano: 12.02.2018 12:44    Przez: ~Czech
6 czerwca zaś, biznesmenka skonfliktowana z Kulczykiem, Edyta Sieczkowska (robiła z nim interesy) zakłóciła program Polsatu „Państwo w Państwie” krzycząc, że „Mnie pan Kulczyk z Bali lub z piekła zastrasza!”. Próbując weryfikować te informacje spotkaliśmy się z polskimi biznesmenami i funkcjonariuszami tajnych służb. Żaden z nich nie był przekonany, że Jan Kulczyk na pewno nie żyje, a oficerowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego potwierdzili nam, iż są w posiadaniu dwóch notatek, opisujących rozmowy z informatorami, wskazującymi, że Jan Kulczyk sfingował własną śmierć i żyje. Wbrew twierdzeniom naszych polityków mają to być kraje bliższe Europie niż Bali. W jednej notatce informator, jako miejsce przebywania doktora wskazuje Cypr. Cała sprawa jest bardzo zagmatwana, a rodzina organizując błyskawiczny i pełen tajemnic pogrzeb, bynajmniej nie sprzyjała przecięciu spekulacji
Dodano: 12.02.2018 12:23    Przez: ~???
Dlaczego politycy, biznesmeni i ludzie tajnych służb nie wierzą w śmierć Jana Kulczyka? O krążących plotkach, że zmarły 28 lipca 2015 r. w Wiedniu Jan Kulczyk, najbogatszy Polak (jego majątek szacowano na ponad 15 mld zł) żyje, pierwsza napisała „Gazeta Wyborcza”, oczywiście dezawuując „spiskową teorię dziejów”. Kolejnym publicznie wątpiącym w grudniu 2015 r. okazał się doradca prezydenta Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz, specjalista od tajnych służb. W radiowym wywiadzie stwierdził, że Jan Kulczyk „być może, żyje sobie gdzieś na Bali pod innym nazwiskiem.” W połowie maja wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin w rozmowie z dziennikarzem TVP Info informację o śmierci Jana Kulczyka nazwał „oficjalną”, dociskany zaś przez dziennikarza, aby wyjaśnił co ma na myśli, wypalił: „Jak to się dzieje, że najbogatszy Polak jedzie na operację serca w zwykłym miejskim szpitalu w Wiedniu, a nie w jakiejś bardzo ekskluzywnej klinice, gdzie byłby otoczony wyjątkowo dobrą opieką?”. 6 czerwca ...
Dodano: 12.02.2018 12:21    Przez: ~???

KOMENTARZE

Podajcie proszę chociaż jedno nazwisko kogoś z PO, SLD i PSL kto nie jest umoczony w jakieś złodziejstwo?!
Dodano: 12.02.2018 12:04    Przez: ~Wqrwiony patriota
Nie chce bronić żadnej partii ale zapomniales dodać PiS, nie są wcale lepsi. Chociaż nie dziwnie się bo gdybym tam był to tez bym chapal ile wlezie.
Dodano: 12.02.2018 12:26    Przez: ~ktoś
Misiewicze, Pisiewicze, Wójt Pcimia to tylko sztandarowi reprezentanci bandy tzw. dobrej zmiany. Teraz to wiadomo są owe biznesmeny kryte przez zbyszkową prokuraturę ale jeszcze chwila i prawda wyjdzie na jaw.
Dodano: 12.02.2018 12:27    Przez: ~jaś
Brawo, niech sie dobiorą do tych pseudo "biznesmesmanów" z PO SLD PSL. To co oni zrobili z tym krajem to się w głowie nie mieści. Złodziejstwo w biały dzień.
Dodano: 12.02.2018 12:34    Przez: ~heheszko
Umowę podpisano w 1997, wówczas PO nawet w planach nie było.
Dodano: 12.02.2018 12:40    Przez: ~Prawdziwy Polak Patriota
Kaczynsky?? Zniszczenie TK, sadow, demokracji...
Dodano: 12.02.2018 12:47    Przez: ~Pn
avatar Chyba nikt nie ma wątpliwości i POszambo to organizacja przestępcza, od radnego który zatrudnia żonę w UM ,syna w spalarni, poprzez posła kapusia,,Aktora" po samego rudego ,,krula" jewropy umoczonego w zbrodnie smoleńską i liczne afery ,od hazardowej do reprywatyzacyjnej.Autostrada Wielkopolska czy ,,Ciech" to tylko czubek góry lodowej, przecież na naszym podwórku złodziejska prywatyzacja energetyki jest tego dowodem ,myślę iż wezmą się za dupę ,,Zegarkowi" i ludziom którzy w tym uczestniczyli mi.pan G. i SB-ki kapuś ,, Aktor".Majątki zdobyte na kradzieży powinny zostać zabrane a oni sami powinni wiele lat spędzić na pracy w ZK by zarobili na swoje utrzymanie i odszkodowania dla społeczeństwa.Osobiście żałuję iż nie ma kary śmierci ,za przekręty gospodarcze też.Obecnie poprawność polityczna na to nie pozwala.Pzwala zabijać niewinne nienarodzone dzieci (aborcja) czy starych i niedołężnych (eutanazja) a nie pozwala na likwidację zwyrodnialców,z ...
Dodano: 12.02.2018 12:51    Przez: Tomasz Kobrzycki
Ustawka zapijaczonego Olusia Kwacha,ot tak by żyło się lepiej swoim.
Dodano: 12.02.2018 12:53    Przez: ~cadyl
Czy to nie partia naszego kochanego prezydenta sld załatwiła w 1997 roku koninowi tak droga autostradę
Dodano: 12.02.2018 14:04    Przez: ~Dghhh
malo kto wie ze to wlasnie w koninie w iednym z lokali odbywal sie podzial wplywow miedzy poznaniem a warszawka
Dodano: 12.02.2018 15:02    Przez: ~anty
avatar Do wszystkich!!!! Sprawa z AW dotyczy rządów rudego POPSL i ministra Grabarczyka.Chodzi o rok 2009. Wszystko inne to fejk i próba zrzucania na pijaka i złodzieja Kwacha , chociaż on też ma swoje za uszami.
Dodano: 12.02.2018 16:56    Przez: Tomasz Kobrzycki
Większość co się tu wypowiada w życiu nawet autostrada nie jechali. Nawet nie umieli by się na niej. Zachowac
Dodano: 13.02.2018 08:23    Przez: ~Al
Dokładnie - 90% tu piszących to zakompleksione osoby o wielkości mózgu człowieka z epoki żelaza plus wyznawcy PiSu - czyli jeden worek umysłowy. Życie kreują im seriale typu "trudne sprawy" a resztki szarych komórek mieli im TVpis.
Dodano: 13.02.2018 08:36    Przez: ~Jerzy
Wczoraj zadałem pytanie czy może ktoś mi podać nazwisko jednego "polityka" z PO SLD i PSL, który nie będzie umoczony w jakąś aferę. Do dzisiaj nie ma żadnego, ktoś coś pisał że Kaczyński buahahaha!😂 Na końcu jakiś Jerzy powyżej musiał oczywiście napisać powtarzany jak mantrę do znudzenia tekst o inteligencji ludzi którzy głosują i popierają PIS. No niestety nic wam już innego nie pozostaje jak pogodzić się z tym, że ludzie wreszcie zmądrzeli i na nic te wasze plucie. Zresztą została was tylko garstka a do następnych wyborów PIS będzie miało przynajmniej 55%. Z drugiej strony, co wy z tego macie że tak zaciekle bronicie zlodziei, malwersantów i kapusiów?
Dodano: 13.02.2018 10:00    Przez: ~Wqrwiony patriota
Wqrwiony patriota - Wqrwiony to ty moze i jesteś pstrzac na twoje wypociny powyzrj ale patriota to z ciebie zaden. Podobnie jak Asriany, maciory czy kacze kupry bezzebne...
Dodano: 13.02.2018 22:21    Przez: ~Pn
Teraz to Pan Ziobro moze sobie grzebać... nie powiem gdzie. Jak ktos miał głowę do ineresów i potrafił to wykorzystac - to wykorzystał ... Szukanie po 18 latach od oddania A2 dziury w całym jest trochę śmieszne. Teraz nic nie da sie zmienic... umowy sa tak skonstruowane ze majstrowanie przy nich wiąże się z ogromnymi odszkodowaniami od Państwa. Najlepiej to jeszcze zdejmijcie zakazy 18t w Golinie i Koninie to znów prezydent maiasta Konina bedzie latał po pasach z transparentem... STOP TIR itd. smieszne
Dodano: 12.02.2018 12:20    Przez: ~Piotr
Drogi Piotrze. Z takim myśleniem to niebawem zaczniesz pracę u Ukraińca a nie odwrotnie. Kulczyk nie miał głowy do biznesu tylko jak kraść z kolegami. Kolegów miał już w latach 80-tych tych czerwonych wszak milion marek nie mógł wtedy posiadać praworządny człowiek. Potem mamy TP S.A. sprzedaną Francuzom za bezcen, masz A2 gdzie państwo zrezygnowało na 40 lat z opcji wykupu A2 i kontroli cen opłat. To jak w Amber Gold. Takich idiotów nie ma - to zwykli złodzieje w imieniu RP te umowy podpisali. Jeszcze przepadkiem PO wypłaciła Kulczykowi 1 mld zł za dużo za pusta A2 i Kulczyk musi kasę oddać. Tak samo Ciech sprzedali po najniższej cenie akcji i nagle potem Ciech odbił się o 180% w 16 msc. Takie cuda tylko w Rosji, Ukrainie i za PO-PSL-SLD. A ruch idzie na wieś zamiast na pustæ A2, za które płacimy My a Tu id... jesteś z tego dumny.
Dodano: 13.02.2018 00:42    Przez: ~Loa
Loa... doksztalc sie a później wynadrzaj. Ciech to afera polityczna, ktora wymierzona jest przrz pissuarow w poprzednikow. Nic wiecej.
Dodano: 13.02.2018 07:49    Przez: ~Pn
Dlaczego politycy, biznesmeni i ludzie tajnych służb nie wierzą w śmierć Jana Kulczyka? O krążących plotkach, że zmarły 28 lipca 2015 r. w Wiedniu Jan Kulczyk, najbogatszy Polak (jego majątek szacowano na ponad 15 mld zł) żyje, pierwsza napisała „Gazeta Wyborcza”, oczywiście dezawuując „spiskową teorię dziejów”. Kolejnym publicznie wątpiącym w grudniu 2015 r. okazał się doradca prezydenta Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz, specjalista od tajnych służb. W radiowym wywiadzie stwierdził, że Jan Kulczyk „być może, żyje sobie gdzieś na Bali pod innym nazwiskiem.” W połowie maja wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin w rozmowie z dziennikarzem TVP Info informację o śmierci Jana Kulczyka nazwał „oficjalną”, dociskany zaś przez dziennikarza, aby wyjaśnił co ma na myśli, wypalił: „Jak to się dzieje, że najbogatszy Polak jedzie na operację serca w zwykłym miejskim szpitalu w Wiedniu, a nie w jakiejś bardzo ekskluzywnej klinice, gdzie byłby otoczony wyjątkowo dobrą opieką?”. 6 czerwca ...
Dodano: 12.02.2018 12:21    Przez: ~???
Typowe dla p. Zbyszka zachowanie, który to jedynie przez przypadek smyknął się sprzed krat gdzie dzisiaj w pasiakach powinien spędzić kilka lat za ogrom szkód i ludzkich nieszczęść jakich dopuścił się za pierwszych rządów PiSa. Ale cóż, cechą charakterystyczną kmiotków takich jak inkryminowany czy jego mocodawca Jarek jest to, że są to ludzie mali i mściwi. Trzeba jeszcze poczekać te dwa lata i ową pisią bandę rozliczyć z bezeceństw ale teraz to rozliczyć naprawdę, a nie jak za rządów Tuska być tolerancyjnym i wyrozumiałym dla ludzkiej małości i podłości.
Dodano: 12.02.2018 12:23    Przez: ~Zdzich@
6 czerwca zaś, biznesmenka skonfliktowana z Kulczykiem, Edyta Sieczkowska (robiła z nim interesy) zakłóciła program Polsatu „Państwo w Państwie” krzycząc, że „Mnie pan Kulczyk z Bali lub z piekła zastrasza!”. Próbując weryfikować te informacje spotkaliśmy się z polskimi biznesmenami i funkcjonariuszami tajnych służb. Żaden z nich nie był przekonany, że Jan Kulczyk na pewno nie żyje, a oficerowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego potwierdzili nam, iż są w posiadaniu dwóch notatek, opisujących rozmowy z informatorami, wskazującymi, że Jan Kulczyk sfingował własną śmierć i żyje. Wbrew twierdzeniom naszych polityków mają to być kraje bliższe Europie niż Bali. W jednej notatce informator, jako miejsce przebywania doktora wskazuje Cypr. Cała sprawa jest bardzo zagmatwana, a rodzina organizując błyskawiczny i pełen tajemnic pogrzeb, bynajmniej nie sprzyjała przecięciu spekulacji
Dodano: 12.02.2018 12:23    Przez: ~???
Tak tak masz racje żyje! Pamietaj jeszcze ze lotto jest ustawiane, Walta Disneya zamrozili a amerykanie zrzucali na polskie pola stonke... Ogladaj dalej Kiepskich i słuchaj disco polo
Dodano: 12.02.2018 14:27    Przez: ~Czeslaf
Tak , Presley oraz Monroe również żyją.
Dodano: 12.02.2018 16:10    Przez: ~Wiecznie żywy
Ktos powie,że za wygode trzeba płacic. Ale Konin to nie Warszawa. Pieniadze mniejsze. A szary czlowiek juz dawno na to wpadł. Że jest tu najdroższa opłata. Komus brakuje pieniedzy wiec podwyzszaja. A my tak czy siak zaplaciny by jechac. Koło sie zamyka.
Dodano: 12.02.2018 12:24    Przez: ~Tyki
Chyba nie sądzisz, że Minister Zero nagle zapałał miłością do mieszkańców Konina lub chce ulzyć w niedoli przewożnikom i turystom podróżującym z Berlina do Moskwy.... Cel jest jeden - wygrać wybory samorządowe! Ścieżka postępowania zaczerpnięta z lat '50-ych ubiegłego wieku - wskazać wroga i się dobrać mu do d...y. Gawiedź przyklaśnie i wybierze właściwych ludzi, którzy o się o nich "troszczą".
Dodano: 12.02.2018 13:32    Przez: ~xXx
Xxx... dokladnie. Minister Zero wyciaga te "afery" by bic politycznego wroga. O to tu tylko chodzi. Nie o Konin cxy Polske.
Dodano: 13.02.2018 07:51    Przez: ~Pn
Panie Prezydencie poproszeni o sprzedaż ronda przy skrzyżowaniu poznańskiej itd. Za każdy samochodzik wezme Złotowke. Tanio i jeszcze obaj skorzystamy?? Czyz nie jest głupota dopuszczenie prywatnych spółek do autostrad???
Dodano: 12.02.2018 12:25    Przez: ~jas
Przypomnij sobie że autostrada A2 istniała od Konina do Wrześni i była za darmo, potem Kulczyk SBek dostał od kolesi SBeków za darmo,potem wszyscy ogłosili, że wybudował nowy odcinek. Gdyby powstała nowa równoległa do starej drogi to mógłby sobie brać ile by chciał za przejazd. Rządam zwrotu starej drogi a Kulczyk niech se buduje nawet trzy inne A2
Dodano: 12.02.2018 12:44    Przez: ~Czech
~ Czechu, od Konina do Wrześni nigdy wcześniej nie było autostrady. Była droga dwujezdniowa o dwóch pasach ruchu w jedną stronę, w tym 3 kilimetrowy dorgowy odcinek lotniskowy.
Dodano: 12.02.2018 17:20    Przez: ~asd
No Czerwona WSI Konińska do hejtowania marsz i kolejno odlicz.
Dodano: 12.02.2018 12:46    Przez: ~razdwa
A może by tak wyremontować i po szerzyć DK 92 oczywiście omijając miasta i miejscowości, robiąc objazdy i będzie taniej jak płacić odszkodowania Kulczykowi.Chociaż na odcinku Poznań - Konin. To zobaczymy czy się utrzymie z autostrady.A winnych tej sytuacji ukarać.A na 20 lat to się opłaca, bo nie długo to mimo ograniczeń to zostanie gruzowisko z DK-92,
Dodano: 12.02.2018 12:48    Przez: ~kierowca
No popatrz ze nikt na to nie wpadł! Takie tanie i proste rozwiazanie! Zadzwoń do nich jak najprędzej i powiedz o tym!!!
Dodano: 12.02.2018 14:20    Przez: ~Czesłaf
Ty Czesłaf to jesteś fachowiec od wszystkiego , pracujesz na pewno na autostradzie siedząc przy komputerze i wypisujesz swoje mądrości , godne twojej inteligencji.
Dodano: 12.02.2018 18:53    Przez: ~Misiek
Ty faktów nie znasz a piszesz. Chyba za dużo Faktów TVN oglądasz. A1 i A2 w tym Kulczyk ma płacone z Twoich podatków nawet za pusta autostradę. Tzw. opłata za dostępność i w 2014 było to ponad 1 miliard 300 milionów zł za 250 km autostrad łæcznie!! Chcesz zatem budować nową drogę na DK 92 i kolejne 20 lat płacić Kulczykowi nawet za pusta A2?? Gratulacje. Ty nawet widzę nie wiesz jak to Kulczyk Nas wszystkich wyj... razem z SLD i PO-PSL bo oni tylko takie umowy spisali. A dziś to chyba tylko ślepcy i internetowe trole opłacane od Kulczyka i TV go bronią: "wielki biznesmen" "człowiek z klasą" "sponsor" "fundator" "prawa nie zmienisz" "dura lex...". A wyborcy PO dalej te banialuki kupują. To zwykły złodziej był a prawo i umowy podpisali z nim inni złodzieje. Żaden mi biznesmen, nic sam nie wyprodukował tylko na państwowym żeruje.
Dodano: 13.02.2018 00:59    Przez: ~Loa
Loa... skoro takis bystry to moze cos o SKOKach i Biereckim napiszesz? Czekamy. :-)
Dodano: 13.02.2018 07:53    Przez: ~Pn
Pn - oczywiście. Możemy pisać o wszystkich co nas okradają. Tylko SKOK-i to liczne drobne banki z rożnymi właścicielami i nie ma 1 SKOKU PiS-owskiego. Do tego SKOKi jeżeli uznasz na siłę za sprawę PiS to nadal nie ma jej w TOP 10 Strat Podatników. SKOKi to można może do Amber Gold przyrównać. Takich prywatyzacji jak PO-SLD-PSL to nic w PiS nie przebije o skoku na 3 filar ZUS za czasu PO nie wspomnę. Zwykły, postronny obserwator przecież sam w TV widzi, że pod PO z chińskimi autostradami (specjalnie uwalonymi), inwestycjami w stocznie, budową stadionu narodowego przez spółkę widmo zestawiana jest z drobnymi sprawami PiS. To tak jak w TV masz 2 czarne charaktery: tego karierowiczka z PiS Misiewicza co ma pensję 9 tys zł i Kulczyka od PO co bierze rocznie setki milionów zł za pustą drogę. Jak wypada porównanie? Czy jakiś minister RP w PiS jakieś umowy z SKOKami podpisał? bo z Kulczykiem wiesz jakie podpisali - ekonomiczny kryminał.
Dodano: 13.02.2018 08:35    Przez: ~loa
PO powstało w 2001 roku więc śmieszy mnie jak ktoś pisze że to oni podpisali z Kulczykiem tą umowę! NIE JESTEM ZWOLENNIKIEM ŻADNEJ Z PARTII BO WSZYSTKIE SĄ ZŁODZIEJAMI! Ale napewno jestem ANTY KACZYŃSKI!
Dodano: 12.02.2018 13:03    Przez: ~....
Dobrze, ze takie Kobrzyckie czy Symp. PiS nie obwiniaja Pao za II wojnę swiatowa czy inne straszne rzeczy. Choc niewiele im dobtego brakuje. Zalosne karykatury.
Dodano: 12.02.2018 13:09    Przez: ~Pn
Na pewno piszę się osobno.
Dodano: 12.02.2018 13:10    Przez: ~S-F
a co bylo przed PO ??? przypomne Wam była to Unia Wolności.... czyli te same nazwiska co są teraz w Platformie